Svítila kontrolka ESC

Trápí Vás něco na voze?

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod KamZehr » 28.06.2018 12:25

Mě taky svítila kontrolka ESC a kontrolka jízdy z kopce a byl to vadný brzdový spínač.
Naposledy upravil KamZehr dne 28.06.2018 16:30, celkově upraveno 1
KIA Sportage III 1,6 GDi - 6/2011 - prodáno
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi - 09/2020
Uživatelský avatar
KamZehr Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 726  
Registrován: 19.11.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Hyundai Tucson (2020)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod profano » 28.06.2018 14:05

Mě se taky rozsvítila kontrolka bez zjevných příčin. Byla vadná přístrojová deska.
Uživatelský avatar
profano Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 13
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)
Sponzor (4)

Kia XCeed (2021)
34000 km @ 6 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod melonsvk » 28.06.2018 14:51

Takze ESC je kontrolka pre akukolvek zavadu na aute :lol: :lol: Univerzalnejsia ako slavny vrtulnik :lol:
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1293  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod Trydo » 26.11.2018 13:00

Měl sem obdobné problémy se stejnou kontrolkou, takhle sem jezdil asi tři roky, vždycky se rozsvítila za jízdy ale jen sem tam, nakonec to dopadlo tak, že začal blbnout motor a začal skákat do nouzového režimu a blbě startoval, hlavně když byl zahřátej.
Nakonec to skončilo výměnou čidla klikové hřídele a auto jezdí dál bez problémů a bez rožínající kontrolky.
Trydo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 26.11.2018
Bydliště: Ochoz  Czech Republic (cz)

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod mv12 » 26.11.2018 15:04

Já můžu řict, že se mi to od té doby zatím znovu nestalo, takže měl asi servis pravdu s tou baterkou, i když mi to pořád vrtá hlavou, jak to zhaslo (to logiku s vybitou baterkou nemá). Ale hlavně, že to je pryč a doufám, že se to znovu nestane.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod patoh » 16.04.2019 14:12

pridávam sa do klubu svietiacej kontrolky ESC. Problém so spojkovým snímačom.
Kia Ceed II 1,6 CRDi 2012 5,5 L/100 KM
patoh Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 37  Témata: 1
Registrován: 01.04.2014
Bydliště: Bojničky  Slovakia (sk)

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod pm88 » 10.07.2019 15:31

Zdravíčko, rovněž se přidávám do klubu "Svítící kontrolka ESC". Porucha se neděje pravidelně, ale téměř každý den (startuji cca 6x denně). Při startování motor dlouho točí, pak naskočí a zůstane svítit konrtolka ESC (ESC OFF zhasne). Během této poruchy nefunguje otáčkoměr a vůz při jízdě dost cuká (jakoby jel v nouzovém režimu). Jakmile motor vypnu a opětovně nastartuji, vůz se chová absolutně bez problému. Už jsem to měl ve dvou autorizákách - výměna startéru, nahrátí aktualizací do řídící jednotky, ale problém stále přetrvává. Údajně se jim na diagnostice zobrazila pouze chyba v komunikaci (příčina neznámá).

Neměl jste někdo podobný průběh problému? Případně v jakém servisu Vám problém odstranili?

Díky.

KIA CEED II SW 2013, 1.4 CVVT
pm88 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 10.07.2019

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod Karens » 10.07.2019 16:32

Na diagnostike chyba komunikácie a oni vymenili štartér?! Dúfam, že na ich náklady!
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod TatkaSmoula » 12.07.2019 07:33

pm88 píše:Zdravíčko, rovněž se přidávám do klubu "Svítící kontrolka ESC". Porucha se neděje pravidelně, ale téměř každý den (startuji cca 6x denně). Při startování motor dlouho točí, pak naskočí a zůstane svítit konrtolka ESC (ESC OFF zhasne). Během této poruchy nefunguje otáčkoměr a vůz při jízdě dost cuká (jakoby jel v nouzovém režimu). Jakmile motor vypnu a opětovně nastartuji, vůz se chová absolutně bez problému. Už jsem to měl ve dvou autorizákách - výměna startéru, nahrátí aktualizací do řídící jednotky, ale problém stále přetrvává. Údajně se jim na diagnostice zobrazila pouze chyba v komunikaci (příčina neznámá).

Neměl jste někdo podobný průběh problému? Případně v jakém servisu Vám problém odstranili?

Díky.

KIA CEED II SW 2013, 1.4 CVVT



Neco podobneho resili u meho Ceednika asi po necelem pul roce provozu. Jednou se to samo spravilo, jezdilo to dobre temer rok a pak se to vse slozilo naraz. Byla to vadna RJ motoru.

Na konci se to projevovalo tak, ze po nastartovani vse OK, jizda pod plynem i razeni OK, ale nesmelo se brzdit motorem. Pak vypadl otackomer, svitila kontrolka ESC a pri pokusu pridat plyn jen silene skubani. Po opetnem nastartovani se vse opakovalo.
Diagnostika psala zavady vseho mozneho a nemozneho. Nelezeni trvalo servisu tyden a po vymene je vsechno naprosto OK. A vymenili na motoru vsechno co melo nejaky drat.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod pm88 » 12.07.2019 08:45

Ahoj,

díky moc za názor. Taky se obávám, že to nakonec bude ta ŘJ. Nejhorší na tom je, že se chyba neobjeví pokaždé a tudíž se servisu příčina těžko hledá. Asi mi taky nezbývá nic jiného, než čekat, až se to vysype úplně a pak to řešit. Předpokládám, že tvoje oprava byla v rámci záruky, můj Cee´d už má bohužel 190 000 km, takže si to budu muset zaplatit. Nevíš, na kolik taková sranda vyjde?
pm88 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 10.07.2019

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod TatkaSmoula » 13.07.2019 21:23

Nemam tuseni, ale je to v kazdem aute raketa prevysujici hodnotu auta po zaruce.

U mne to slo samozrejmne v ramci zaruky jinak bych uz auto nemel. A byla to zapeklita zavada, servis byl z toho hodne spatnej (nahradni auto bylo sefa servisu).
Vylozene se to projevovalo svicenim kontrolky, prestal ukazovat otackomer a auto zacalo pri pridano plynu cukat. Napred to psalo chybu v komunikaci RJ a pedalu plynu. Potom to byl snimac polohy klikoveho hridele, pak nejaka serva na ventilech a na zaver to bylo podle vypisu uplne vsechno spatne co melo draty. A mezi tim ta RJ nabonzovala i sama sebe. Ale trvalo ji to skorem rok nez se rozsypala uplne.
Paradox byl, ze ji dali cca po mesici necinnosti do jednoho bazaroveho auta na zkousku a ta jednotka byla naprosto OK a slapala jak hodinky.
Podle mne tam byla nekde mikroskopicka kapka cinu a nahodne zpusobovala nekde zkraty. Manipulaci a nejakym klepnutim ta kulicka mohla nekam zapadnout a dat pokoj.

Zkusil bych opatrne RJ odpojit, vyndat , jemne poklepnout na nejak rozek a vratit zpet. Byt treba i rukojeti sroubovaku na tu krabicku zaklepat. Pokud je to tenhle pripad, mohlo by pomoct. Manipulace, zmena polohy, otres, to vse by mohlo treba pomoct. Nebo taky ne.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod HarvyM » 17.07.2019 06:33

pm88 píše:Zdravíčko, rovněž se přidávám do klubu "Svítící kontrolka ESC". Porucha se neděje pravidelně, ale téměř každý den (startuji cca 6x denně). Při startování motor dlouho točí, pak naskočí a zůstane svítit konrtolka ESC (ESC OFF zhasne). Během této poruchy nefunguje otáčkoměr a vůz při jízdě dost cuká (jakoby jel v nouzovém režimu). Jakmile motor vypnu a opětovně nastartuji, vůz se chová absolutně bez problému. Už jsem to měl ve dvou autorizákách - výměna startéru, nahrátí aktualizací do řídící jednotky, ale problém stále přetrvává. Údajně se jim na diagnostice zobrazila pouze chyba v komunikaci (příčina neznámá).

Neměl jste někdo podobný průběh problému? Případně v jakém servisu Vám problém odstranili?

Díky.

KIA CEED II SW 2013, 1.4 CVVT


Přesně tohle jsem řešil před 2 měsíci. Svítila kontrolka ESC, nešel otáčkoměr a neukazovala spotřeba. Auto dlouze startovalo. V servise si nevěděli rady, že se nesetkali s tím, aby nešli obě věci najedou. Nakonec mi poradil švagr co dělá Škodovky. Vyměnili jsme Snímač otáček klikové hřídele za cca. 1.200 Kč a od té doby klid. Práce je to na 15 minut na youtube jsou videa (např. https://www.youtube.com/watch?v=XSTarthm9XA).
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod TatkaSmoula » 17.07.2019 08:10

HarvyM píše:
Přesně tohle jsem řešil před 2 měsíci. Svítila kontrolka ESC, nešel otáčkoměr a neukazovala spotřeba. Auto dlouze startovalo. V servise si nevěděli rady, že se nesetkali s tím, aby nešli obě věci najedou. Nakonec mi poradil švagr co dělá Škodovky. Vyměnili jsme Snímač otáček klikové hřídele za cca. 1.200 Kč a od té doby klid. Práce je to na 15 minut na youtube jsou videa (např. https://www.youtube.com/watch?v=XSTarthm9XA).



Jojo, tim servis taky zacal. Vymenili snimac polohy klikoveho hridele, chvili byl klid. Pak se zavada opakovala.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod pm88 » 17.07.2019 14:18

Ještě jednou mockrát děkuji za vaše názory a zkušenosti! Začnu asi taky výměnou čidla klikového hřidele a uvidíme, co se bude dít dál. Když říkáte, že to po výměně čidla dalo na chvíli pokoj, jaký časový horizont myslíte tou chvílí? Týden, měsíc, půl roku?

Jako druhý krok bych asi zkusil rovněž odpojit a znovu připojit řídící jednotku motoru. Nevíte prosím, kde se nachází? Není to náhodou uvnitř kabiny za plastem napravo od plynového pedálu?

Díky moc za odpovědi.
pm88 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 10.07.2019

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod HarvyM » 19.07.2019 06:21

Asi je to nejlevnější varianta čím začít. Já to mám 2 měsíce vyměněné, najeto přes 5 tisíc km a dobrý. Doufám, že to vydrží.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé