Spojka škube v záběru

Trápí Vás něco na voze?

Re: Spojka škube v záběru

Příspěvekod Legemza » 30.05.2019 14:23

leo487 píše:Já jsem začal pociťovat ne úplně hladký záběr spojky a občasné škubání při rozjdezdu cca při 43tkm..Krátce na to po pár měsících mi spojka na dálnici při vyšších otáčkách proklouzla. Takže při garančce jsem ji reklamoval. Nová spojka mi od prvního kilometru dost citelně opět při rozjezdu škubala. Musím říct, že jsem z toho byl docela otrávenej. Po cca 500km to bylo pořád stejné, tak jsem volal do servisu, kde mi technik řekl, že je to normální, že jsou nějak inovované lamely a mají "vroubky" a měla by si sednout tak po 4-5tkm. V současné době mám na ni najeto necelých 2tkm a pravdou je, že je to chlup lepší. Spíš se bojím, aby to nemělo nějaký negativní dopad na životnost jiných komponent (převodovka, homoklouby apod...) v delším časovém horizontu..



Zdar, vzhladom na to, ze som mal podobne problemy so spojkou, tak skusim rozpisat moj problem a riesenie:

V novembri 2018 som zacal pocitovat pri rozbehu skubanie motora pri rozjazde, po zaradeni dvojky a pri vyssich stupnoch to bolo v poriadku, skubanie bolo citit obcas pri cuvani. V tom case som mal najazdenych zhruba 100tisic km. Na forach som nasiel hlavne nieco v tom zmysle, ze sa mi na spojke kondenzovala voda. Bol som s tym aj v servise, kde mi povedali, ze auto je uz stare (5 rokov), mam zosuchanu spojku a mozu mi to vymenit spolu so zotrvacnikom. Nechal som to zatial tak, ze uvidim casom. Potom som siel na garancnu prehliadku a znova som im povedal, nech sa na to pozru, ze sa to zhorsuje a nemyslim si, zeby to bolo sposobene osuchanou spojkou. Po garancnej prehliadke mi povedali, ze chyba je v nejakych simeringoch a trhanie motora sposobuje unik oleja medzi prevodovkou a motorom. V ramci garancnej opravy bola tato porucha opravena a neplatil som ani euro. Este by som chcel podotknut, ze casom sa objavil aj problem zaradit jednotku a pri vyradeni jednotky pred zaradenim dvojky mi trhlo celym motorom.
Legemza Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 12.03.2014
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé