Hlučný motor na volnobehu

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod Henriško » 13.12.2012 00:09

Zdravim. Som novy uzivatel. Vastnim novu Kiu Sportage 2,0 CRDI 4W EX od septembra 2010. Mam na nej najazdenych cca. 60000 km. Sluzi ako ma, avsak asi po 45000 km som spozoroval, ze pri volnobeznych otackach vychadza z pravej strany motora divny zvuk, ktory zmizne po vysliapnuti spojkoveho pedala. Po jeho uvolneni je ten zvuk spät. Znie to ako uvolnena retaz, ktora klepe o kov. Myslel som ze to bude dvojhmotak, ale v servise mi povedali ze je to pravdepodobne problem, ktory je spojeny s novym systemom retazoveho rozvodu na motore a ze sa to neda odstranit, preto ze je to vraj technologicka chyba, ktora vznikla pri dizajnovani motora. Kazdopadne nie som jediny s tymto problemom, akurat neviem ako to vyriesili v ostatnych pripadoch. Ma niekto z vas podobnu skusenost? Ak ano, tak ako to s vami riesili v servise? Ten zvuk je priserny a v aute za takmer 27000,- nema co robit. Akurat im to neviem vysvetlit v servise .... Pred tym som mal Pro ceed dva roky, tam mi pre zmenu odpadavala farba z karoserie / cervena vraj bola kazova ... / Tak neviem. Dakujem.
Henriško Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 12.12.2012
Bydliště: Europe  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod KIASTORM » 13.12.2012 02:09

Ahoj. Ja uz dlhsiu dobu pozorujem podobny jav,pri vysliapnuti spojky mi stichne motor. Nie je to nejak prilis velky rozdiel,pytal som sa,ze to moze byt lozisko v prevodovke. Este som s tym nebol v servise,kde by mi to potvrdili.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod Marek_Km » 13.12.2012 07:05

Já teď před koncem záruky řešil něco podobného na mém Ceedovi. Bylo to spojkové ložisko, přesně jak jsem si myslel. Opraveno zdarma.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod Henriško » 14.12.2012 18:28

Vďaka, skúsim to.
Henriško Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 12.12.2012
Bydliště: Europe  Slovakia (sk)

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod Marek_Km » 14.12.2012 18:50

Psal jsem o tom v jiném vláknu. Příznaky - cvrlikání jak na volnoběh, tak při jízdě a hrozné vrzání při mačkání spojky. Po zmáčknutí spojkového pedálu, i jen malém, zvuk přestal, nebo skoro nebyl slyšet.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod Patrik1974 » 14.12.2012 22:50

To je tento problem ma to kazdy..........
viewtopic.php?f=158&t=3885
Kia Sportage III ( MY 2012), 2.0 CVVT,2WD, Cassa White, EX+príplatková full výbava.
Obrázek
Patrik1974 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 445  Témata: 12
Registrován: 26.05.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
49800 km @ 7.5 l/100km

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod murarikm » 16.12.2012 20:54

To samé jsem měl u DACIe LOGAN, říkali mi, že jsou to konstruční vůle. Podle mě blbost.
KIA CEED SW 1,4 SPORT, srpen 2011, tmavě modrá
murarikm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Křelov  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod jontoo19 » 19.02.2014 23:30

Zdravím,(Sportage, 2.0crdi AWD aj mne to občas na voľnobeh strašné zvuky vydáva, hlavne ma štve, že chvíľu normálny zvuk a potom tak zahrkoce potom zas normálka a potom zas. Pri najbližšej návšteve servisu to budem skúšať reklamovať. Má už niekto s tým skúsenosti?
jontoo19 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 28.03.2012
Bydliště: Revúca  Slovakia (sk)

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod Tervič » 18.03.2014 14:15

Podobna skusenost.
Tervič Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  
Registrován: 12.03.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod bobz312 » 07.03.2016 15:48

Henriško píše:Zdravim. Som novy uzivatel. Vastnim novu Kiu Sportage 2,0 CRDI 4W EX od septembra 2010. Mam na nej najazdenych cca. 60000 km. Sluzi ako ma, avsak asi po 45000 km som spozoroval, ze pri volnobeznych otackach vychadza z pravej strany motora divny zvuk, ktory zmizne po vysliapnuti spojkoveho pedala. Po jeho uvolneni je ten zvuk spät. Znie to ako uvolnena retaz, ktora klepe o kov. Myslel som ze to bude dvojhmotak, ale v servise mi povedali ze je to pravdepodobne problem, ktory je spojeny s novym systemom retazoveho rozvodu na motore a ze sa to neda odstranit, preto ze je to vraj technologicka chyba, ktora vznikla pri dizajnovani motora. Kazdopadne nie som jediny s tymto problemom, akurat neviem ako to vyriesili v ostatnych pripadoch. Ma niekto z vas podobnu skusenost? Ak ano, tak ako to s vami riesili v servise? Ten zvuk je priserny a v aute za takmer 27000,- nema co robit. Akurat im to neviem vysvetlit v servise .... Pred tym som mal Pro ceed dva roky, tam mi pre zmenu odpadavala farba z karoserie / cervena vraj bola kazova ... / Tak neviem. Dakujem.


Má toto vôbec nejaké riešenie?

Ja to riešim už veľmi dlho, tiež som dostal odpoveď, Že je to vlastnosť a nie chyba, prehrali mi software a klepe to veselo ďalej.
Najviac mám obavu, že to môže byť spojkové ložisko, prípadne zotrvák a keďže je to známy problém, technik to hneď prisúdi tomuto.

https://www.youtube.com/watch?v=WyKbwrLcRDA
bobz312 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 11.07.2015
Bydliště: Turzovka  Slovakia (sk)

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod 12topvar12 » 26.09.2017 17:52

Zdravím mám kiu ceed 1.6 CRDi ten zvuk je na 100% ložisko v spojke ja som to dal komplet meniť a prestalo to
12topvar12 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 06.01.2014
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2007)
201000 km @ 6.2 l/100km

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod shejo » 16.02.2019 09:49

N 2.0 CRDI 2010 mi to tiez robi,je to spojkove lozisko?Menili ste ho uz?
shejo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 16.02.2019
Bydliště: SNV  Slovakia (sk)

Re: Hlučný motor na volnobehu

Příspěvekod shejo » 28.03.2019 19:44

Takze u mna to robila remenica na klukovom hriadeli.Po vymene bez pazvukov, hladky a tichy chod motora.
shejo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 16.02.2019
Bydliště: SNV  Slovakia (sk)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé