Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Rádi uvítáme Váš názor v našich anketách.
Your opinion is welcomed.

Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Ano plně.
116
40%
Ano, ale má své mouchy, které toleruji.
163
56%
Spíše ne.
10
3%
Určitě ne, už nikdy více Kia.
4
1%
 
Celkem hlasů : 293

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod zdenek.r » 26.12.2017 10:58

CeeD SW 2011, najeto 100000km, jenom výměna palubky- servis mě přesvědčil, že se to kvůli malý bouličce vyplatí. Jinak zaplatPánbůh na to nikdo nemusel šahat. I týpek v STK si to celkem pochvaloval- míněna tahle typová řada. Jsem spokojenej, za 300000 bych podobný nesehnal.Z
zdenek.r Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 2
Registrován: 02.11.2011
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
12000 km @ 4.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod kapitan » 26.12.2017 11:18

Můžu hodnotit 2x:
Kia Sportage (2011) - krásné auto v době uvedení na trh,provozováno celkem 6 let bez sebemenších potíží. Pravidelný servis v KIA. 7 letá záruka výborná .. při prodeji bylo auto pořád v tovární záruce ! Slušné renomé značky Kia na trhu ojetin. Mohu konstatovat,že výše uvedené aspekty se určitě projevily při následném prodeji,neboť tak dobře jsem ojeté auto snad ještě neprodal(autobazar)!
Kia Rio ( 2007)- auto určené jako druhé do rodiny. Bezproblémové auto,které plnilo vše co se od něj očekávalo. V současné době s ním jezdí dcera,která s ním získává řidičské zkušenosti. Auto má vyměněny rozvody,kul.čepy,brzdy vč.kotoučů. Jinak vše původní.
Vadí mi na Kia(ostatní asijská auta)- není možno si specifikovat výbavu dle přání. U nové Sportage by jsem musel jít až do maximální výbavy,abych měl to co jsem chtěl. Za ty peníze už lze ovšem vybírat z větší nabídky. V možnosti konfigurace jsou na tom evropská auta o poznání lépe. Ceny servisu a ND,zde je cena vyšší :o ! Garanční prohlídka Škoda Superb je mírně nižší jak Sportage (5900 kč -olej,kabin.filtr,prohlídka).
Celkově lze říci,že do budoucna se určitě s KIA počítá :thu:
Škoda Superb III Style+ 1,8 TSI
VW Polo 1,0 TSi
Kia Rio 2007
KIA Sportage; Comf+;1,6GDi - prodáno
kapitan Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 368  Témata: 1
Registrován: 05.12.2010
Bydliště: Ostrava-Stará Bělá  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (12) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Skoda Superb (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod Tazipes » 09.08.2018 13:50

Vím, že to bude znít divně, ale autem se kterým jsem byl v životě nejvíc spokojený, byl Fiat Punto druhé generace. 1.2 8V benzín 44 kW. Tak nějak si představuju uživatelsky přívětivé auto. Živý tichý motor, excelentně navolené převody a pro mnohé neuvěřitelná spolehlivost. Koupil jsem ho jako tříleté (dovoz z Německa). Na tachometru měl 30 tkm, takže mohl mít klidně i 60. Prodával jsem ho ve 135 tkm, neb jsem se do něj s rozrostlou rodinou nevešel. Za celou dobu, mimo běžné údržby - olej, filtry, svíčky, brzdové destičky a kotouče, to byla pouze výměna zadního dílu výfuku (Bosal za 3000,-), co mě nemile překvapilo. Výměna rozvodového řemene s vodní pumpou v intervalu 80 tkm (2500,- i s prací) a seřízení ventilové vůle ve 120 tkm (300,- samo domo) jsou pro mě nyní servisní úkony z říše pohádek a při vzpomínce na ně zatlačuju slzu dojetí. Teď se snažím smířit s faktem, že jsem si koupil nové auto, u kterého se ihned od koupě něco sype. Po třech nedělích mi začala v určitých jízdních režimech chrastit převodovka. Servis nedokázal odhalit příčinu a po dost nepříjemných diskuzích o dalším postupu se servisem i dovozcem (chtěli převodovku rozebírat podruhé a potřetí aniž tušili co by to mohlo být a možná by ji rozebírali ještě teď) jsem se na to vyprdnul a chrastím dodnes. Občas si mě někdo při tom chrastění se zájmem prohlédne a já mu blahosklonně kynu. Následovaly vymlácené tyčky předního stabilizátoru. Co je proboha tak složitého na tak triviálním dílu? Po třech letech výroby modelu, když se závada začala objevovat u prvních aut po 20 - 30 tisících najetých kilometrů? Pak jsem se propracoval k potížím s rozvody (90 tkm). Motor začal mít podivný kovově chrastivý zvuk (jak na volnoběh, tak i ve vyšších otáčkách), při pomalé jízdě po rovině kolísal výkon a nakonec to skončilo výměnou řetězu s napínákem. Naštěstí na záruku. Vzhledem k tomu, že napínák je stejný s tím, co tam byl, čeká mě nejspíš ve 180 tkm další výměna. Následovala zadní náprava. Začaly se mi sjíždět zadní kola na vnitřku, zašel jsem na geometrii, koukám na protokol - odklon zadních kol není po seřízení v toleranci - jo panáčku, to máš smůlu, odklon se na téhle nápravě nedá seřídit. Tak jsem začal bádat co s tím. Vyšlo mi, že budu muset vyměnit 8 siletbloků na ramenech. A cena? Jelikož jsem je nesehnal z druhovýroby, tak originální mě vyšly na 5 a půl tisíce. 8 gumových špuntů na pět a půl + práce jen kvůli tomu, že někdo ušetřil za seřizovací excentr. Když už to bylo rozebrané, šly ven i pružiny. 7 let provozu je na původní asi taky moc. Já vážím 83, manželka 52, 2 děti teď po 25 a pes v kufru 30. V součtu pravděpodobně nestandardně vysoké zatížení. A poslední kapka byla, když jsem se dozvěděl, že seřízení ventilové vůle mě přijde na deset tisíc. Opět jen kvůli tomu, že si chlapci zjednodušili práci a vypustili seřizovací podložky. Teď se musí sundat vačky a povyměňovat celé vodící hrnečky, jeden za 600,-. Po 125 tkm mám všechny sací a dva výfukové ventily na nebo pod dolní mezí. Takže 6 tisíc jen za materiál. Je mi líto, ale Kia mě hodně zklamala jak kvalitou samotného auta, přístupem dovozce a servisu, tak i cenovou politikou u náhradních dílů, které člověk musí koupit originální, protože je jinde nesežene. Příště zkusím štěstí s autem jiné značky. A už se tolik nedivím, že má Kia takové prodejní výsledky, jaké má. Dříve jsem si myslel, že jí v Čechách poněkud křivdíme, ale teď nevím, nevím....
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod Tazipes » 10.08.2018 09:33

Nedokážu posoudit, zda je moje auto referenčním bodem kvality, ale v Žilině ho vyrobili. Čínský fake to není ;) . A kdybych v tom byl sám, tak by vlákno viewtopic.php?f=22&t=4030 nemělo do dnešního dne 454 odpovědí a 88286 shlédnutí.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod nexter » 10.08.2018 10:47

Takze napisem take strucne bilancovanie po odjazdenych 100 000km. Poviem na rovinu neocakaval som ze budem taky spokojny, ked som si Ceeda kupoval. Pri kupe ma presvedcil najma pomer value for money a subjektivne aj kvalita spracovania auta. To bola kupa a co po 3,5 roku a odjazdenych 100 tisic km? Hmm zacnem s tym s cim som spokojny:
- Motor 1,4 Mpi ak vam niekto bude tvrdit ze je to slabe a netaha to a bla bla bla.... tak tvrdim ze ten clovek uz zabudol jazdit v atmosfere a zabudol pouzivat radiacu paku. Ano nie je to na pretekanie ale ako zakladny motor je to skvela ponuka, ktora nie je v cenniku iba pre paradu a znizenie ceny auta od... Navyse jazdim pomerne vela km/rok a naozaj nebyvam brzdou premavky skor naopak som ten ktory predbieha ako by som bol predbiehany.
- Paci sa mi podvozok dobre naladeni a ani po 100 tis. nic nebucha. Mozno zadna naprava je naladena trochu maksie ale nie je to na skodu jazdnym vlastnostiam ked tak uzitkovym.
- Sedadla, ak som mal na zaciatku pochybnosti ze su trochu tvrdsie. Tak mozem povedat ze su skvele aj na dlhe 8-10 hodinove jazdy.
- Prevodovka, dobre odstupnovana a kulisa riadiacej prevodovky je perfektna skace to tam jedna radost.
- Originalne pneu. Do teraz ich neviem zodrat :)

No a podme na to s cim som nespokojny:
- Material palubnej dosky. Velmi nachylny na poskrabanie
- Odhlucnenie od kolies. Inak je akustika velmi dobra.
- Brzdy by mohli mat lepsi brzdny ucinok. A od nova mi piska prava predna a v servise s tym nic nevedia spravit.
- Riadenie nie je take komunikativne ako by som si predstavoval, navyse okolo nulovej polohy sa mi zda take "gumove" neviem to inak popisat.

Poruchy na aute:
- predny LED pasik prestal svietit (vymena obidvoch svetlometov)
- vrzgajuce sedadlo, odlomene uchytenie oceloveho rostu (vymena pruzneho oceloveho rostu)

Vsetko bolo riesene v zaruke takze vymena prebehla bez poplatku.
Musim sa priznat ze pred kupou som mal predsudky ku korejskym znackam, no po skusenosti by som bezproblemov isiel opat do korejca. Samozrejme musela by to byt vyhodna ponuka. Mojho Ceeda som kupil za cca 13700€, rovnako nakonfigurovany novy ceed stoji 15 580. Rozdiel 1880€ je dost velky, preto by som sa urcite pozeral aj po inych znackach.
Obrázek
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015 (priebezne 196 000km)
FORD FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008 (150 000km)
Uživatelský avatar
nexter Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 9
Registrován: 30.01.2015
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
181000 km @ 0 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod buko1 » 10.08.2018 20:24

Som spokojný s oboma mojimi autami KIA. Tomu prvému (RIO) už ťahá 11 rok, má takmer 140 000 km a mimo servisných prehliadok, výmeny opotrebovaných bŕzd - kotúča a doštičky) a pár poškodení spôsobených vodičom (teda mnou - rozbitá olejová vaňa, zničený kompresor klimatizácie), alebo zvieratami (nahryznuté zapaľovacie káble) nebolo treba nič opravovať. Carens mám krátko a po cca 14000 km sa ešte nemalo čo pokaziť (teda okrem vypálenej poistky, ktorú aj tak v servise vymenili zadarmo).
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod Berka » 11.08.2018 09:46

Po čtyřech letech užívání ceeda, čím dál víc koukám po něčem čím ho nahradím. Prostě tahle generace JD mi nějak nesedla. Přitom na ní řeším méně problémů než na první generaci, takže bych měl být spokojený, ale prostě nejsem. Myslím si, že hlavní příčinou je motor a celkově jízdní projev auta. Je to prostě slabota a šedý průměr. Jízdní dynamika je při obsazení auta třemi osobami hodně slabá a pouze při obsazení jednou osobou (řidičem) je zrychlení ucházející, ale rozhodně ne skvělé.
Původně jsem myslel že koupím Kiu Optimu, tak dva roky starou s nájezdem do 30 tis. km. Je jich na evropském trhu, hlavně v Německu u oficiálních dealerů celkem dost, ale nakonec z toho sejde. Jediná Optima která by mi vyhovovala je ve verzi GT a ta je přes můj možný rozpočet, navíc její servis je dost finančně náročný, jelikož má hodně krátký servisní interval. Ostatní verze Optimy jsou na tom stejně bídně jako můj současný ceed. V nabídce je pouze 2.0 benzín který je na tak těžké auto v dnešní době prostě jen základ a pak 1.7 CRDi který je na tom podobně. U obou motorů je zrychlení a dynamika žalostná, absolutně neodpovídající kategorii auta.
Na módní vlně SUV nejedu, takže po autě této kategorie nekoukám. Jejich jediná výhoda je, že se do nich alespoň montují silné motory, ale o naftu nějak nestojím jelikož složitost těchto motorů v poslední době dosáhla maximální úrovně a benzínový motor je ekonomicky při běžném provozu v tak velkém autě nesmysl.
Na ceeda GT už ani vůbec nekoukám, protože mi připadá až příliš podobný tomu mému a mám k němu prostě odpor.
Takže to vypadá, že se se značkou Kia koncem příštího roku rozloučím a přejdu lovit do jiných vod. Do té doby si zatím ceeda nechám a najdu nějakého nástupce který mi bude více vyhovovat. Zatím je v úvahu i Toyota GT86, ale kdo ví...
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod melonsvk » 11.08.2018 10:05

Na druhej strane, co si cakal? Ten motor sa sprava presne tak ake ma parametre. Ze bude mat horsiu dynamiku a vyssiu spotrebu ako porovnatelny turbobenzin ti muselo byt jasne uz pri kupe.
Skor ma mrzi, ze aj v novom Ceede bude jediny pouzitelny motor 1.4 T-GDI a to je proste malo. Diesel uz asi nebudem brat, litrove turbo uz vobec a 1.4 atmosfera je pre uplne iny typ vodicov ako som ja. A ked vidim ako to na SK vychadza cenovo (v prepocte okolo pol mega) tak je na mieste otazka, ci si radsej nekupit Mazdu s novym "dieslovym benzinom", pripadne sucasne dvojlitre Skyactiv.

Za 500k by som si predstavoval podladenu 1.6 turbo, okolo 110-120kw a aby to nezralo v kombinacii 8 litrov. Ale to su asi len zbozne priania :(
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1293  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod Berka » 11.08.2018 12:11

Vzhledem k tomu, že to nebyla základní motorizace jsem od toho čekal víc. Tabulkových 135 koní nezní úplně hrozně, ale v kombinaci s dnešní hmotností aut, je to prostě málo. Na spotřebu si nestěžuji, i když konkurence s turbo motory dokáže jezdit za méně s lepší dynamikou, není tento motor vyloženě špatný.
Nad novým autem už moc neuvažuji, raději bych tak do dvou let stáří s cenou kolem 500 tis., jedině tak se dá dostat k lepším motorům. Jinak v této ceně není u nových aut nic.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod snike » 11.08.2018 13:54

Tomasi muzes mne opet nasledovat a po Ceedovi si koupit :kia: Sportage :thu: :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod Berka » 11.08.2018 14:02

@Sanchez
Jo, tak tohle by se mi líbilo. Ve skrytu duše doufám, že se za ten rok objeví nějaký ojetý za rozumné peníze. Ale bojím se, že asi ještě ne. Bohužel, zatím je v této ceně spousta Renaultů Megane R.S a GT několik Focusů RS a spousta Nissanů Juke Nismo RS. Ani jedno z nich nechci, protože to jsou auta postavená na samou hranici svých výkonů, po záruce a riziko fatálních poruch vysoké. Hyundai i30N má výhodu dlouhé záruky a jisté bytelnosti s jakou byl postaven.
Nejvíc se mi zatím líbí Toyota GT86, ale když ji manželka viděla, tak to zamítla protože tam jsou nepoužitelná zadní sedadla. Koho by to zajímalo? Holce bude příští rok 17 let, na dovolenou nikam autem nejezdíme, cestu na letiště těch pár km vydrží i tak a navíc máme na jízdu po městě druhé auto. Nepotřebuji v autě někoho vozit a tří se do něj i tak vejdeme. Se současným autem jsem byl nejdál jednou (!) v Kopřivnici a ještě pouze ve dvou lidech. Prostě další auto si chci užívat a ne jen jezdit. Bohužel Kia mimo nádherného, skvělého a pro mne drahého Stingera nic nemá.
@Snike
Radku, nemůžu. Nová Sportage je hezká, ale je drahá. Jediná varianta která by se mi líbila je T-GDi nebo 2.0 CRDi a navíc je to SUV které mi není jízdně blízké. Navíc ty si příště stejně pořídíš Stingera :D
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod Karensky » 13.07.2019 10:57

Berka píše:Od začátku co nového ceeda mám, kritizuji nastavení podvozku, které je podle mého názoru příliš měkké a gumové. Teď se mi to potvrdilo v praxi. Byl jsem koupit obklady, naložil do kufru cca. 360 kg, což uznávám je hodně, zvlášť pokud je váha pouze v zadní části auta, ale jel jsem s tím jen asi 2km domů tak to přežije. Auto kleslo na první pohled znatelným způsobem, což se dalo čekat. Překvapila mi jiná věc.
Doma jsem potřeboval část obkladů vyložit a tak jsem přesně polovinu přeložil do auta manželky- do Fiesty, a víte co se stalo? Moje auto zůstalo stále zakleklé jako předtím, takže od pouhých 180 kg v kufru už je celkem jedno kolik tam dáte, protože níž prostě neklesne a na té malé Fiestě, což je auto tak akorát do města to nebylo téměř vůbec znát! Prostě klesla tak o 3cm a bylo jí to úplně jedno. Její podvozek je špičkový, oproti ceedu je o několik světelných let jízdníma vlastnostma napřed a teď se i přesně ukázalo proč. Tuhost podvozků je úplně někde jinde. V obou autech byla přesně ta samá váha, ale ceed měl kola zaražená v podběhu a tažné pár cm nad zemí.
Už dříve se mi zdálo, že pokud si na zadní sedadla vlezou 3 lidé, tak jde ceed na nerovnostech až na dorazy, což je značně nepříjemné. Nechápu proč někdo takhle blbě nastavil podvozek.

Jo tak to sedí....mám Ceed kombi 1.6 Crdi z 2017 a najeto asi 85tisíc....ze začátku jsem jezdil jen sám a potom s kolegou. Pohoda. Teď když nedejbože jedeme tři a nebo čtyři chlapi, auto sedí na dorazech.....plus nějaké bágly a je to konečná. Mimochodem v 60tkm výměna zadních pružin na záruku, auto bylo i prázdné o cca 2cm níže než jiné stejné Ceedy....
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

Re: Jste s vaším současným vozem Kia spokojeni?

Příspěvekod Milda16 » 22.08.2019 13:39

Moc jsem toho ještě nenajel,ale spokojenost. Každé auto má + a -
Občas chybí koně ale není to zavodák.
Pohodlné,malá spotřeba i když ji neřeším. Dost místa. Ještě pár drobnosti a bude k obrazu mému.
.
Kia Sportage 2.0 CVVT 12/2011
Uživatelský avatar
Milda16 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 1
Registrován: 26.07.2019
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2011)
66500 km @ 8.5 l/100km

Předchozí

Zpět na Hlasování / Polls

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé