Přední parkovací sensory

Přední parkovací sensory

Příspěvekod malinda59 » 27.07.2018 00:44

Ahoj všem,
stal jsem se majitelem Carens 2013(foto a popis přidám později) a chci se zeptat na funkci originál Kia předních sensorů.
Bylo mi doděláno tlačítko na zapnutí/vypnutí a měl jsem za to, že se bude zobrazovat na displeji jako u zadních sensorů, ale hlavně mi pípají i když jedu víc jak 10 km/h. Prostě například jedu ulicí, kde parkují auta rychlostí cca 30-40 km/h a sensory pípají....Má prosím někdo origo přední sensory? Jak se to má chovat?

Děkuji za radu.
malinda59 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 2
Registrován: 12.07.2018
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přední parkovací sensory

Příspěvekod buko1 » 27.07.2018 21:13

Mám model 2018 a predné senzory sa chovajú tak, že pípajú zhruba meter od prekážky a čím som bližšie, tým sa frekvencia pípania zvyšuje až po stály tón na vzdialenosť cca 20 cm. Okrem toho sa na displeji objavuje aj grafická ukážka ktorý senzor zachytáva prekážku s farbou od zelenej, cez žltú až po červenú indikujúcu vzdialenosť. Pri určitej rýchlosti (určite viac ako 10 km/hod, ale menej ako 40 km) sa senzory automaticky deaktivujú.

Originálne senzory (aspoň u môjho Carensu) nie sú len vpredu, ale aj na bokoch predného nárazníka, takže sledujú aj bočnú vzdialenosť - ak sú takto aj na tvojich, tak je možné, že pípajú, pretože zachytávajú odraz od vozidiel po stranách a je príliš vysoko nastavená vypínanacia rýchlosť.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km


Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé