Přední parkovací sensory

Přední parkovací sensory

Příspěvekod malinda59 » 27.07.2018 00:44

Ahoj všem,
stal jsem se majitelem Carens 2013(foto a popis přidám později) a chci se zeptat na funkci originál Kia předních sensorů.
Bylo mi doděláno tlačítko na zapnutí/vypnutí a měl jsem za to, že se bude zobrazovat na displeji jako u zadních sensorů, ale hlavně mi pípají i když jedu víc jak 10 km/h. Prostě například jedu ulicí, kde parkují auta rychlostí cca 30-40 km/h a sensory pípají....Má prosím někdo origo přední sensory? Jak se to má chovat?

Děkuji za radu.
malinda59 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 2
Registrován: 12.07.2018
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přední parkovací sensory

Příspěvekod buko1 » 27.07.2018 21:13

Mám model 2018 a predné senzory sa chovajú tak, že pípajú zhruba meter od prekážky a čím som bližšie, tým sa frekvencia pípania zvyšuje až po stály tón na vzdialenosť cca 20 cm. Okrem toho sa na displeji objavuje aj grafická ukážka ktorý senzor zachytáva prekážku s farbou od zelenej, cez žltú až po červenú indikujúcu vzdialenosť. Pri určitej rýchlosti (určite viac ako 10 km/hod, ale menej ako 40 km) sa senzory automaticky deaktivujú.

Originálne senzory (aspoň u môjho Carensu) nie sú len vpredu, ale aj na bokoch predného nárazníka, takže sledujú aj bočnú vzdialenosť - ak sú takto aj na tvojich, tak je možné, že pípajú, pretože zachytávajú odraz od vozidiel po stranách a je príliš vysoko nastavená vypínanacia rýchlosť.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km


Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé