Praskání od čelního okna

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Stanson » 26.04.2018 16:55

Mám úplně stejný problém, začalo to již při první jízdě s novým vozem. Reklamoval jsem, tvrdili že musí demontovat přístrojovou desku a něco podlepit, týden jsem byl bez auta a dle mého tam jen nastříkali olej, nebo něco mastného. Každopádně to trvá dál. Teď chci jít reklamovat lupání v řízení a prasklý plast ve kterém je opěrka hlavy, tak to na ně vytáhnu znovu. Bohužel po 20 000 km začíná drnčet/vrzat kde co, např. zámky kaslíku a vrzání sedadla o plast.
:kia: cee'd SW II 1.6 CRDI MY 2016
Uživatelský avatar
Stanson Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 12.01.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod ja101 » 15.05.2018 21:08

Zdravím.Mám Ceed Sw od ledna 2012,najeto 56 000km ,1x podlepenou přístrojovou desku,1x vyměněnou přístrojovou desku a s úplným klidem vám můžu říct,že Kia nedělá dobrá auta.S tím,že to rezonuje ve dveřích jsem se už smířil,ale s přístrojovou deskou se nějak nemůžu smířit.Jak píšete,zvuk vychází z míst před spolujezdcem a i řidičem.Nejhorší je,že to drnčí i na silnici s dobrým asfaltem.O českých kostkách a Slovenském Ceedu je zbytečné cokoliv říkat.Teď taky řeším co s tím.Auto je do konce toho roku v záruce.Autoservis to na záruku již potřetí rozšroubuje,podlepí,ono to týden bude OK a potom se to zase vrátí do starých kolejí.A vy jste minimálně týden bez auta,protože podle zákona je na reklamaci 30dní.Jo a zkuste si někde šroubovat a vyšroubovávat ten samý šroub několikrát po sobě.Podle mě se musí zákonitě opotřebovávat závit,do kterého se palubní deska šroubuje.
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mv12 » 16.05.2018 08:11

To je asi ještě první generace Ceeda, když je to z ledna? U té nevím, jak je to nebo není běžné... U mého z 2014 mám na toto zatím štěstí a nikde mi nic nerezonuje. Tedy až na KIA sluneční brýle, které jsem někde vyfasoval a rezonovaly mi v příhrádce na brýle, co je nahoře ve stropě. Pár dní mi trvalo, než jsem přišel na to, co to dělá =D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod TraCkerCZE » 17.05.2018 22:50

Puká v tom stále. Zatím nemám čas s tím jet do servisu. Ale hned jak se mi uvolní, tak tam zajedu a poreferuji, co mi řekli.
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod t0x!n » 18.05.2018 12:51

nereknou ti nic, max. ti vymeni penovy tesneni mezi sklem a palubovkou, praskat ti to bude stale, je to zbytecna cesta do servisu
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mccj » 18.05.2018 22:01

Ahoj. Aj ja som sa stretol v zime s praskanim/pukanim skla. Cakal som ze kedy praskne ale chvala bohu nic. Teraz viem ze je choroba... aktualne 25 000 km dost veci zacina rezonovat... ale mam nato riesenie... hlasna hudba pobedat este rok a rychli predat kym to ma cenu a zmenit vyrobcu
mccj Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 07.12.2017
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2016)
14 km @ 7 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod ja101 » 25.05.2018 20:17

Zdravim.Ano mám Ceeda SW první verze,ale už facelift a z konce výroby.Mám měněnou palubní desku a taky v tom puká a praská.připadá mi to,jako by se palubka třela o přední sklo.Ale vykukuje od tam tud nějaká pěna.Taky nevím co s tím.Někdy,když auto stojí celý den na slunci a vnitřek je ohřatý,tak je to slyšet dost a ani puštěné radio nepomůže.Mám najeto 56 500 km a na takovýto něšvar mi to přijde dost brzo.Co to bude dělat při nájezdu 200 000km?Na kostkách to drnčí iz kapličky cojsou budíky.Když na to položím za jízdy ruku,je klid.To tam mám pložit nastálo cihlu?Jak to vyřešit,aby byl klid?
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Beda » 25.05.2018 21:10

Je mozne, ze na stredove konzoli nemas vsechny kovove spony na uchytech, ktere jeste byvaji oblepene takovou textilni paskou :idea: Kdyz jsem u stareho cee'da resil vrzani, tak mi demontovali ten plast kolem radia a zkouseli to maznout silikonem, pri me dalsi demontazi panelu jsem zjistil, ze jednu kovovou sponu tam nemam, ze jim nejspis spadla nekam do palubky, protoze mne se povedlo neco sameho :oops: Textilni polep tech spon byl oskubany, a bylo videt, ze ne vsechny hrany toho plastu jsou podlepene a tak mohly drhnout o plast palubky :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Polsondeside » 26.05.2018 08:22

ja101 píše:Zdravim.Ano mám Ceeda SW první verze,ale už facelift a z konce výroby.Mám měněnou palubní desku a taky v tom puká a praská.připadá mi to,jako by se palubka třela o přední sklo.Ale vykukuje od tam tud nějaká pěna.Taky nevím co s tím.Někdy,když auto stojí celý den na slunci a vnitřek je ohřatý,tak je to slyšet dost a ani puštěné radio nepomůže.Mám najeto 56 500 km a na takovýto něšvar mi to přijde dost brzo.Co to bude dělat při nájezdu 200 000km?Na kostkách to drnčí iz kapličky cojsou budíky.Když na to položím za jízdy ruku,je klid.To tam mám pložit nastálo cihlu?Jak to vyřešit,aby byl klid?


Už sem zde na více místech psal, co s tím dělat, jelikož se považuji za "guru" v odhlučnění tohoto staršího FL Ceeda a mám i dostatečný počet fotek pro inspiraci.
1. Smiř se s tím, že v tomto modelu nejsou zrovna ideální plasty pro použití do auta. Jednak velmi náchylné k poškrábání a usedání prachu a jednak velice rádi vytváří nějaké pazvuky a co pro to dělat?
- praskání při výjezdu auta po celodenním odstavení na slunci nepovažuji za něco neobvyklého, plasty trpí na vysokou změnu rozdílu teplot, kdy byly rozžhaveny na přímém slunci a následně se jim dostává proud chladného vzduchu. Nicméně v mém případě je to decentní cca 5x prasknutí od přední ofukové lišty a pak se již nic neozve.
- využij té výhody, že tento model má snadné demontáže dílů palubní desky, které se rádi ozývají. Za sebe poradím kontrolu prohmatáním té ofukové lišty pod oknem..ta se rádá připomíná..dále vyjmutí bočních výdechů klimatizace a jejich utěsnění a dále vyjmutí středového panelu a jeho taktéž utěsnění.
- co na to použít? Mě se na tyto blbosti nejvíce osvědčil gumosprej, dokaže se dostat naprosto do každé skulinky a po vytvrdnutí je lehký gumový potah co se pro tyto účely doslova hodí.
- ještě bych podlepil nějakou textilní páskou zobáčky přihrádky spolujezdce a od většiny budeš mít klid.

-sám mám celé auto demontované a takto pořešené a rozhodně v této oblasti to mám tišší než nový model mercedesu...ale dalo to dost práce a sebralo pár peněz.

PS- praskání pod čelním sklem je způsobeno: v létě (nedostatečná izolace palubky/okna, nutná demontáž palubní desky a nová vrsta pěny pod okno)
v zimě (způsobeno nečistotou pod torpédem, mě způsobuje třeba odškrábany led, který se tam dostane, okno působí jako reproduktor)
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod ja101 » 07.06.2018 08:13

Dobrý den.Zhruba před měsícem a něco mi byla vyměněna v rámci záruky palubní deska.Praskala.Dnes palubní deska opět praská a i dost rezonuje kaplička nad budíky.Je úplně jedno jestli je teplo nebo chladno.Praská to i n a rovné,hladké silnici v zatáčkách.Kontaktoval jsem servis a 3 reklamaci neuznaly,prý by jim to Kia motors neproplatila.Najeto mám 57 000km.Nějak nechápu,proč já jako zákazník mám toto řešit přímo s Kiou,když auto bylo koupeno v Car House Praha 9.
Nejhorší na tom je,že jsem se rok odhodlával palubku reklamovat a teď je to v podstatě horší,než když jsem to tam dával poprvé.Hodně jsem o tom četl tady ve foru.
Pro mě ,jako zákazníka je to nepochopitelné jednání,když splňuji všechny podmínky požadované Kiou pro reklamaci.Buď je to tedy normální a Kia neumí vyrobit kvalitní auto a nebo je to prácí automechaniků.
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod t0x!n » 07.06.2018 08:37

Protoze to je reklamace predchozi reklamace, co vim, tak by jim to vyrobce nemel proplatit, takze se jim s tim nechce srat na vlastni triko, protoze jim ten cas nikdo servisu nezaplati. Tady je asi jedine reseni, reklamaci zavady, kterou resil jeden servis musis resit u toho daneho servisu. Dej jim pisemne oduvodneni co reklamujes, proc to reklamujes a ze zadas odstraneni ve 2 kopiich, jednu si nech potvrdit. Neni to o tom, ze by si to auto tam musel hned nechat, ale treba to s nema pohne a budou se snazit tu palubku aspon demontovat a v danych mistech podlepit izolaci. Dalsi reseni je uz bohuzel jen znaleckej posudek. Nic jinyho s tim bohuzel v dnesni dobe neudelas. Tady ti jinej servis asi ani nepomuze, jelikoz jiz reklamace byla uznana, tak o tom bude zaznam u vyrobce o vymene palubky a reknou ti hned, ze v reklamaci nemuzou pokracovat.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mv12 » 07.06.2018 08:53

Reklamace standardně probíhá u prodejce, který ti auto prodal. Cokoli jiného tj. možnost reklamovat i v jiných autorizovaných servisech nebo komunikovat přímo s KIA je tvoje možnost, nikoli povinnost. Co ti kdo řekl je celkem nepodstatné, důležité je prostě oficiálně reklamovat tj. mít na to písemné doklady. Uvést do reklamačního protokolu, co reklamuješ a že stav se po minulé opravě výrazně zhoršil. A pak hlavně mít písemně od prodejce, jak reklamaci vyřídil či proč ji zamítl. To že sis tam postěžoval a oni ti řekli, co ti řekli, ti k ničemu není... V podstatě můžou říct, že jsi ani nic nereklamoval... Zamítnout reklamaci můžou, ale prostě chtěj oficiální písemné stanovisko. Určitě si tam netroufnou napsat, že to zamítají, protože KIA jim to minule nezaplatila Podle jejich stanoviska se pak můžeš rozhodnout jak postupovat dál (soudní znalec atd.)

Komunikovat přímo s KIA samozřejmě můžeš, ale nemusíš. V rámci pokusu o dohodu bych to zkusil, ale pokud se nedohodnete, tak pokud to chceš řešit dál, bude hlavní, co jsem popsal výše: opravdu doložitelně tj. s písemnými doklady reklamovat.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Jaroslav.Z » 17.12.2018 19:06

Zdravím, i já jsem měl stejný problém, Ceed sw 2015,projevovalo se to vždy v zimě, cca pod 10st a níž, začalo po prvním servisu v 30tis při přejezdu příčných nerovností, postupně se to zhoršovalo, intenzivním asi ročním zkoumání téměř odstraněno- zvuky dělala z držáků uvolněná hadička na ostřikovače přichycená pod plastovým krytem na čelním skle (demontovat stěrače a vysunout) , přilepil jsem ji k podkladu a ok. V zimě ztuhla a přes sklo se to roznášelo jako z palubky.
Jaroslav.Z Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 25.01.2017
Bydliště: Chrudim  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Polsondeside » 18.12.2018 09:43

mě to praská pod torpédem. V zimě se mi drobný led dostává pod torpédo zřejmě pod tím přilehajícím těsněním ke sklua pak se to tam pří jízdě tře o čelní sklo a to je něco. To sklo je jako repro a to máte pocit, že vám každou chvíli někde praskne. Asi budu nucen sehnat nějaké pěkné zachovalé torpédo na vrakáči. :(
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mikee » 12.04.2019 10:49

Ahoj. Má někdo nějaké informace ohledně tohoto praskání od celniho skla? Mám rio 2017 a někdy od prosince mi to začalo šíleně praskat při přejezdu na nerovnosti. Vtip je ten, že někdy to zaskripe hrozně a někdy vůbec. Teplota hraje roli, protože když je 15 stupňů a více, tak je to lepší, ale zvuk se stále tlumene ozve. Nevíte co s tím? Do servisu se mi s tím nechce, aby nezpůsobili ještě větší škodu.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé