Carens comfort plus 1,6 gdi

Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod sellma » 23.01.2016 16:48

Muzu se zeptat vsech zucastnenych majitelu Carense 1,6GDi jak jsou spokojeni? Uvazuji o koupi, ze bych ho pristi tyden zakoupila. Kamarad me varoval, ze je to trochu zrave, ze se to davalo i do Hyudaie i30 a ze nebyly vyjimkou spotreby 10l/100. Bohuzel diesel se mi neoplati a z duvodu, ze mam maly najezd tak max 10tis rocne a to spis mesto, popojizdky s detma tak jsem se dieslu prave zbavila. Mam nabidku na comfort plus 1,6gdi za 430 s paketem winter a plnohodnotnyma zimaka. Nic moc srovnatelneho s takovou vybavou neni, u francouzu nevim zda bych si nejak polepsila kvalitou i cenove srovnatelne, ford je jeste drazsi s cmaxem, do oktavky se nevejdou dozadu 3 detske autosedacky. Je to hruza vyber. Z toho mi vysla nejlepe Kia Carens i vzhledem k tomu ze je to mensi a tim i vhodnejsi na parkovani ve meste atd. Byla jsem i na testovaci jizde, no dojem je takovy, ze je to takove houpave, ne moc svizne..ale co s detma mi o zavody nejde.
sellma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 23.01.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod mica » 23.01.2016 17:00

Mám Carense comfort plus 1,6 gdi dva roky,za týden jedu na první garančku,najeto asi necelích 20.000km.Zatím nebyla sebemenší závada.Spotřeba se pohybuje v rozmezí 6,8-7,5 l.Auto začne pořádně jezdit po ujetí cca 15000km.
mica Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 29.01.2014
Bydliště: Vranovice 564  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2014)
55800 km @ 6.9 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod sellma » 23.01.2016 18:52

Jeste lehce cucim na Toyotu Verso, ma papirove mensi kufr, jeste sem nebyla na predvadecce. Jen v ty Kii. Co calouneni na to nektery lidi nadavali o predesle generace.
sellma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 23.01.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod mica » 24.01.2016 08:27

Čalounění je bez problémů,žádný potahy nepoužívám a dobře se čistí.
mica Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 29.01.2014
Bydliště: Vranovice 564  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2014)
55800 km @ 6.9 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod M@jkl » 24.01.2016 10:50

Myslím že je to dobrá volba na 10 tis/rok a cca město(spotřebu po městě neřeš), úplně dostačující, pokud dáš tři sedačky dozadu je to ok, A záruka 7 je taky bonus navíc. Kamarád ji řešil před 2 lety a moc spokojen.
Uživatelský avatar
M@jkl Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  
Registrován: 16.05.2011
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)
Sponzor (3)

Kia Sportage III (2014)
20800 km @ 5.8 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod Mareman » 24.01.2016 12:08

Mám nový Carens něco přes dva roky, nejvyšší výbavu Exclusive + winter packet + 7 míst. Najeto asi 18 tisíc, převážně po městě.

Reálná spotřeba a jízdní vlastnosti asi takto:

- okrsky 6l i méně. V serpentinách a do kopce je dost poznat hlavně při rozjezdech dopad klimatizace, při ustálené jízdě pohoda. Ty koně GDi motoru zajišťují jinak stabilní chování i v záteži bez nějakého neklidného volnoběhu jako znám z dřívějška ze slabých benzínů. Bohužel při tacho rychlosti 90-100 má motor na 6ku otáčky kolem 2500 kdy je patrné menší mravenčení od vibrací motoru do volantu a pedálů. Toto odeznívá s přibývajícími kilometry, pod 10000km jsem to vnímal dost. Myslím ale že v tomto mám asi přehnané požadavky vzhledem k třídě auta - nicméně zaznamenalo nás to tu víc, viz. jiné vlákno diskuze.

- dálnice ve 130ti něco přes 7l. Díky relativně vysokému výkonu motoru při ustálené jízdě tak moc nehraje roli ani to jestli jedu sám nebo s manželkou, dvěma dětmi a naloženým kufrem. Spotřeba jde rapidně nahoru od rychlostí 150, pak není problém spotřeba kolem 10ti litrů. Auto je poměrně náchylné na boční vítr, nad 140 tacho už je znát jistý úbytek komfortu a jsou cítit vibrace od motoru a hluk (opět ale nevím zda ale nemám přehnané očekávání)

- ve městě je ta spotřeba poměrná stylu jízdy, provozu a tomu co je typické pro velké těžké auto s benzinem bez turba, tedy žádná hitparáda. Jezdím i krátké trasy do práce pod 5km, v létě se většinou držím do 9ti litrů (klimatizace má na spotřebu malý vliv, tak čtvrt litru /100). Teď v zimě kdy zatěžuju alternátor navíc vyhříváním volantu a zahříváním sedaček, použvám odmražování a odmlžování předního okna pomocí klimatice.......pak není nic nevídáného ani něco jako 9,6.

Co se týče kvality provedení, myslím že tam nevnímám u své výbavy nic co by se nedalo srovnat s nižší střední třídou koncernu a jiných. Co mě trochu irituje je sice hezká, ale jinak poškrábatelná snad i pohledem ta lesklá plocha přes palubní desku kterou má výbava exclusive a myslím že i ta výbava těsně pod (comfort plus?) Tu hlídám jak čert aby na ni nikdo ani nesáhnul :evil:

Závadu mám teď první v podobě zadní parkovací kamery do které zatíká. Údajně je to výrobní vada kusů z koreje a KIA je bez problému mění za inovovaný díl. To co nevím zda závada je......a snad se mi tu k tomu vyjádří ostatní majitelé Carense 1,6 GDi, nevnímám rozdíly mezi režimy při přepínaní posilovače řízení. Měl jsem k dispozici i Ceed 1,4 stejné generace, tam ten rozdíl byl markantní a okamžitý i při stání na místě. Já prostě nevnímám rozdíl snad ani mezi krajními režimy Comfort a Sport. Servis se mi k tomu vyjadřuje dost nejasně ve smyslu "asi vlastnost", spíš bych byl rád kdyby mi řekl někdo jiný tady jestli má rozdíly znatelné.
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod sellma » 24.01.2016 12:43

Mne k tem rezimum prodejce rikal ze jsou aktivni az od nejake rychlosti jestli 50km/h nebo tak nejak ale ze na miste to neni aktivni.
Tu palubku v lesku ma i comfort plus, ale to mi asi nijak zvlast nevadi.
Spotrebu tak nejak beru, ze to tak bude. Ted sem mela diesla a tam sem se zase modlila aby mi vecne nesvitil filtr oevnych castic, neodesly vstriky..atd. Proste vim proc volim benzin.
Comfort nema ani parkovaci ani parkovaci kameru, jen senzory.

Diky moc za poznatky, zitra ji asi objednam, zkusim vyhandlovat jest nejaky koberce, vanu do kufru a pidobme prakticke doplnky
sellma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 23.01.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod Mareman » 24.01.2016 13:46

>> sellma >>
ad režimy posilovače)
K tomu se ti vyjadřoval proč? Zkoušel jsi je přepínat při jízdě a nenaznamenala rozdíl? Na Ceedu je to patrné rapidně i přístání.....

ad volba motorizace)
Pokud nemáš vysoký nájezd (aspoň 30 tisíc km), dízl bych vůbec nezvažoval. Mám svoje druhé (Hyundai Matrix) už osm let s naftou a ty problémy ať zimních startů, hluku, vibrací, odešlého vysokotlakého čerpadla, nyní čekajících vstřiků které už nejsou výměnou rentabilní........rozhodně bych si rád ještě přidal k řešení filtr pevných částic :-) Dvoulitr GDi je už drahý a žravý, T-GDi bych viděl jako ideální volbu, ale pokud vím, ještě ho do Carense nedělají. Navíc když už, budou ho určitě dělat v mikro turbo verzi......a tomu teda taky nefandím......rád bych aby ten motor vydržel víc než 100tisíc km....
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod sellma » 24.01.2016 14:33

Na se ptala protoze jsem nekde cetla prave ze je az moc preposilovany ale ze by mohl pomoci rezim sport a on mi prodejce na to rekl tohle ze to se aktivuje az pri vyssi rychlosti tak nevim.

Ja se diesla zbavila v patek subaru forester boxer 2.0 d a ani nemluvit. Uz sem se trasla kdy se to vysype navic jako to trpelo kdyz jsou jen kratke jizdy. Filtr v lete v jednom kuse zacpanej svitil a reseni ze mam hodne tocit otacky a jezdit delsi trasy, ty paraky tomu evidentne nesvedcily. Vstriky mi rekli rovnou v servise ze jestli budu jezdit dal tak po meste ze se urcite pokazi a ze jsou za 40tis a ty prvni generace dieslu pry se vubec nepovedly a praska jim klika jako konstrukcni vadacoz by bylo na vymenu polomotoru kterej jen ten polomotor je za 150tis v ramci kulance se na tom pak pry podili subaru ale za ty i kdyz neco pridaji tal chteji aby se menily vstriky k tomu vsem tak uz sem tomu neverila, prislo mi to jako jezdit s casovanou bombou po zadkem. Radsi sem se toho zbavila ac to melo krasnych 91tis a 5 let stary.
sellma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 23.01.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod Mareman » 24.01.2016 14:58

To servo v té střední hodnotě kterou teda vnímám já je celkem univerzálně použitelný a Ty jako ženská určitě nebudeš mít pocit přeposilovatelnosti...předpokládám, že nepotřebuješ celá viset na volantu abys zaparkovala :) Určitě je podstatně účinější než na tom mém starém Hyundai, ale to byl navíc dízl, těžkej čumák.

Tvoji nadšenost z dízlu do velké míry sdílím. Já to auto aktivně používal přes 6 let, už od koupě byly problémy se startem v zimě, nakonec jediný co už zbývá, je vyměnit vstřiky...a na to při té zbytkové ceně auta prostě kašlu. Byla to první generace tříválcového commonrailu, většinou jsem měl průměrnou spotřebu přes 7 litrů....s Carensem v benzinu nemám ani o litr víc. Ten motor neměl žádný komfort chodu, měl vibrace, nijak extra netáhl.....prostě tak nějak postrádal důvody proč si pořizovat naftu. Tady je to navíc u novýho auta 70 tisíc navíc za který jsem si radši pořídil maximální výbavu a 7 míst.

Můžu ale říct, že bych si dneska asi Carens zase vybral. Zvažoval jsem ještě Zafiru, ta se mi líbí ale tehdy by vyšla o dost dráž a v :kia: mám kamaráda který mi zajistil cenu i podmínky (pokud by jsi to auto chtěla koupit v Praze, určitě bych ti to mohl zařídit. Já jsem z Brna, ale i tak se mi to vyplatilo za cenu toho, že musím jednou za dva roky na garančku do Prahy). Taky se mi líbilo C4 Grand Picasso, ale tehdy ještě nebyl ten nový model......a navíc teda co jsem tak pročetl jejich forum, nevím jestli s těma frantíkama neni víc radost než starosti. Jediný auto který nějak tehdy bylo hodnocený v jízdních vlastnostech líp než jiný MPV byl C-Max, bohužel ten má zase podle recenzí nejhorší pojetí prostoru pro rodinu, velikost kufru atd......což je v kategorii rodinnýho auta....ne příliš dobře :D Tím ale nechci říct, že bych si rozhodně nedokázal představit že by Carens tu svoji 4.53 délku nemohl mít využitou líp. Díky mimo jiné 5ti hvězdám v testu NCAP je tam sice vysoká pasivní i aktivní bezpečnost, ale já bych třeba rád využil 15-20 cm před chladičem vepředu líp než jako volný prostor aby chodec na přechodu padl do měkkýho 8-) Stejně tak výhled není dokonalej, hlavně přes A sloupek šikmo, výhled dozadu....ovšem proti Sportage s jejím pojetím "výhled jak tanku", je to pořád jakž takž. Jsem konkrétně v tomto hodně rozmlsaný z Hyu Matrix......ano to auto je škaredý, jízdní vlastnosti děs......ale takový prostor v autě délky 4m, výhled jak z vitriny, variabilita.....v tom bylo to auto dokonalý.... :thu:
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod sellma » 24.01.2016 15:51

Kde mas toho kamarada? Ja mam taky nabidku v praze 5, jeremiasova, pro me neni problem cesta. Comfort plus v bile se plnohodnotnejma zimaka a winterpaket za 430. Oni ted zas zdrazili, asi vsichni ze pry inflace. Tu nabidku mam taky pres znameho ze od nich koupil nekolik aut na firmu.

Presne zafira kdyz se trochu vybavi tak je pekne draha. Francouzi nektery nemaji vubec benzin myslim citroen to byl. Renault asi taky zadny slagr a jeste je hnusnej. Mazda 5 uz se nevyrabi. Neni moc vyber. Ja jeste zvazovala toyotu verso ale to je taky drazsi ale ta se mi libi moc a taky furt jedou atmosfery.
sellma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 23.01.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod Mareman » 24.01.2016 16:27

Mazda 5 byla nakonec v úzkém výběru s Carensem, zapoměl jsem na ni. Líbily se mi posuvný dveře, bohužel na to auto nebyly víceméně žádný reference, moc jich tu nejezdí, nikdo to nezná. A nakonec mě totálně odradila ta pátá polosedačka vzadu.....já chtěl rozhodně 3 plnohodnotný sedadla vzadu. Renault mě vzhledem až tak neodrazoval, ale ty jejich 1.6 benziny mají i papírově vě městě 10 litrů. I na Verso jsem koukal, ale mě se až tak moc designově nelíbí a navíc mi přišla menší. Určitě můžu říct, že po těch víc jak dvou letech té koupě nelituju a ani dneska bych se asi jinak nerozhodl. Má to svoje mouchy, třeba ta jednoduchá zadní náprava je horší než ta víceprvková na Ceedu, ale holt je to rodinný auto kde je doména prostor a variabilita před jízdníma vlastnostma.

ad Autosalon)
Je to KIA na Praze 9 - http://www.carhousegroup.cz. Pošlu Ti přes SZ kontakt na něj, už jsem s ním mluvil.
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod RobertV » 24.05.2016 12:33

Ahoj,
v půlce června bych si měl vyzvednout nový tento vůz. Můžete mě poradit na co bych jsem si měl dát pozor při přebírání vozidla, co prohlídnout atd.
Toto je první nový vůz co si kupuji :)
Pak mám dotaz na zimní kola, chtěl bych si pořídit druhou sadu kol, ale co jsem dočetl musí být instalovány sensory tlaku, fungují neoriginální nebo musí být originální KIA / Hyundai
Poslední dotaz, co jste si koupily jako příslušenství do auta? já mám zatím objednaný jen gumové koberce, přemýšlím nad ofukama, vanou do kufru a hlavně nějakými ochranami hran druhých dveří ( děti ).

předem děkuji za jakékoliv přípspěvky
:kia: Carens 1,6GDI Comfort plus 2016
Uživatelský avatar
RobertV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  Témata: 5
Registrován: 24.05.2016
Bydliště: Česká Třebová  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
10000 km @ 8 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod Mirse » 24.05.2016 13:13

Ahoj, já nedávno kupoval Ceeda takže ti moc neporadím na co si dát bacha u Carense, snad jen si pořádně obejdi auto kvůli třeba škrábancům apod, ale vesměs jsou nová auta určitě v pořádku, mě jen nesvítilo osvětlení kufru (ihned opraveno), o snímačích tlaku so počti třeba tady: viewtopic.php?f=18&t=671&hilit=tpms
Jinak bych doporučil koupi doplňků (vana, ofuky apod.) spíše neoriginály a to pro, z mého pohledu, dost vysoké ceny u origo příslušenství ..., jinak gumové koberce jsem dostal jako dárek od :kia: a dokupoval oboje zástěrky, vanu kufru, boční ochr.lišty a teď ještě ochrany hran dveří ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Carens comfort plus 1,6 gdi

Příspěvekod Amalfi » 24.05.2016 15:52

Na Carensu stejne vybavy mame ochranu hran dveri a kufru - pruhledna folie z orig prislusenstvi. A nejakou sit do kufru, ta se hodi vzdy. Jinak na dalnici je Carens uplne v pohode, jezdi se s nim dobre, tak at taky slouzi. Jo a kola - dnes pri koupi kol muzes vybrat i senzory, takze si kup se senzory a mas to.
Sportage 1.6 TGDI 2016
Carens 1.6 GDI Comfort plus 2014
Sorento 2.2CRDI 2023
Proceed GT 1.6 TGDI 2019
Sportage HEV 4x2 2022
Uživatelský avatar
Amalfi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
0 km @ 10 l/100km

Další

Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé