Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Re: Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Příspěvekod Mareman » 19.02.2015 08:02

>> spd001 >> A co jsi po roce reklamoval, řešil?
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Příspěvekod spd001 » 19.02.2015 18:31

Zatial nic este mi chyba asi mesiac ale nic vazne to nebude.Napr dost casto sa mi stalo ze pri nizkych teplotach mi neodklopilo spolujazdcove spatne zrkadlo, az na 2-3 krat ba raz som musel vystupit a trochu ho premasirovat :) alebo pri vytlacani spojky vrzga sedadlo-sedak vodica co je otravne ak nemam pustene radio.Su to malickosti s ktorymi nemusim hned navstivit servis tak preto ma to az tak netrapi ale ked uz pojdem po roku do servisu tak im poviem nech sa pozru na tieto muchy.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Příspěvekod sellma » 23.01.2016 16:45

Muzu se zeptat vsech zucastnenych majitelu Carense 1,6GDi jak jsou spokojeni? Uvazuji o koupi, ze bych pristi tyden zakoupila. Kamarad me varoval, ze je to trochu zrave, ze se to davalo i do Hyudaie i30a ze nebyly vyjimkou spotreby 10l/100. Bohuzel diesel se mi neoplati a z duvodu ze mam maly najezd tak max 10tis rocne a to spis mesto, popojizdky s detma tak jsem se dieslu prave zbavila. Mam nabidku na comfort plus 1,6gdi za 430 s paketem winter a plnohodnotnyma zimaka. Nic moc srovnatelneho s takovou vybavou neni, u francouzu nevim zda bych si nejak polepsila kvalitou i cenove srovnatelne, ford je jeste drazsi s cmaxem, do oktavky se nevejdou dozadu 3 detske autosedacky. Je to hruza vyber. Z toho mi vysla nejlepe Kia Carens i vzheldem k tomu ze je to mensi a tim i vhodnejsi na parkovani ve meste atd.
sellma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 23.01.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Příspěvekod pida75 » 25.01.2016 15:25

Ahoj, jsem šťastným s pokojeným majitelem Carense 1,6GDi už druhým rokem. Průměrnou spotřebu mám 7,1 a pokud preferuješ benzin před naftou a klidnou a pohodovou jízdu, tak tento motor je pro svou jednoduchost a spolehlivost oproti konkurenci asi nejlepší volba. Skrátka žádné přetechnizování všelijakými čidly kvůli přeplňování a turbům, která dle mého jen zkracují životnost motorů. A co se týče praktičnosti tohoto vozu, tak doporučuji zkouknout:
https://www.youtube.com/watch?v=HEtDzrLgU34
Jedná se sice o naftu, ale jejich dětský test interieru je na každou motorizaci.
MOHU JEN DOPORUČIT!!! :thu:
pida75 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 4
Registrován: 07.12.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2014)
21000 km @ 7.1 l/100km

Re: Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Příspěvekod Mareman » 17.05.2016 23:17

Carens 1.6 GDi mám už třetí rok. Zatím jsem pořád spokojený, pokud budu objektivní, zatím se mi projevilo toto:

- v zimních měsících povrzávání zadní nápravy na retarderech, už tu někdo psal že mu měnili silentbloky
- začalo mi zatíkat do parkovací kamery, v rámci záruky mi byla vyměněna
- vzhledem k tomu, že nezaznamenávám rozdíly v síle kompenzace posilovače řízení mezi jednotlivými režimy, pomocí diagnostiky serva je zřejmé že opravdu nedochází k rozdílu v síle posilovače (režimy se přitom indikují v pořádku). Výstup z diagnostiky bude poslaný na posouzení Kii.
- vzhledem k výměně parkovací kamery bylo potřeba rozebrat páté dveře a k mému zděšení dementní konstrukce pátých dveří s plastovou šachtou způsobuje korozi na styčných místech mezi plastem a plechem. Navíc plast šachty má popraskané uchycení bočních šroubů, za toto bych někoho nakopal do prdele :-x
Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 7
Registrován: 21.10.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
20000 km @ 7.5 l/100km

Re: Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Příspěvekod pida75 » 20.05.2016 19:26

To jsi na tom ještě docela dobře. :(
Já po roce měnil silentbloky na zadní nápravě (vrzání při přejezdu nerovností), po roce a půl došlo i na tlumiče zadní nápravy (vrzání při výjezdu z kruh.objezdů) a příští týden hurá na výměnu výfuku (při zahřívání a chladnutí se ozývá zvuk, jako když nafoukneš plechovku). Budiž :kia: ke cti, že je vše řešeno v rámci záruky a tedy bezplatně.
pida75 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 4
Registrován: 07.12.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2014)
21000 km @ 7.1 l/100km

Re: Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive

Příspěvekod Michec » 05.09.2020 09:20

Zdravím vás , Takže po 8 letech ježdění ve Fordu Focus kombi 1.6 Ti-VCT 85kW jsem se rozhodl pro klidnou pohodlnou jízdu a koupil v Mnichově Carens 2014(bez různých kurvítek) 1.6 GDI a...... maximální spokojenost. První co mě překvapilo byla spotřeba podobná jako u Focuse který je ale skoro o 200kg lehčí , takže těch 99kW je na toto auto velmi dobře nastaveno a motor je vcelku živý . Není to žádný závodník ale auto bylo udělané spíš na pohodlí než rychlost i tak si benzín dobře poradí s tou váhou. Co se mi líbí je prostor a posez řidiče kdy ani delší cesta vůbec neunaví , to Focus byl hrůza. Proklínané trouhelníkové okýnko vepředu mají i jiné auta jako S-max či Opel Zafira a taky to tam není ideální ,mě nevadí až na delší zatáčku kdy se musím mírně předklonit či zaklonit ale nic strašného. Užasný zvuk z rádia (mám místo origoš nahozené Kenwood s DAB+) a opravdu basy masakr ,hraje to fakt špičkově. Auto mělo nalítáno skoro 60000km ale zvyklý na svou údržbu jsem tomu dal svůj olej,filtry atd a nutno říct že už to bylo potřeba , ten interval 30t km je fakt (pro mě) nepřijatelná hodnota. Ale nic nevrže,nedrnčí,nepíská vše funguje jak má,hluk lepší na dálnici oproti Fordu fakt ticho při 130km/h ! Jen pneu nic moc ten Hankook Ventus Prime2 225/45 R17 je udajně hlučná a na spotřebu žravá pneu takže na jaro půjde něco lepšího. Prostor řidiče je přímo komfortní a všude i pro nohy dostatek prostoru , to u Fordu jsem měl furt otlačenou nohu od středového panelu :-/ . Ford sice vynikal skvělým podvozkem takže po okrskách a do zatáček to byla výzva na dravou jízdu a i když Carens se víc nahýbal a má citlivější tlumiče i pérování tak jízda není nudná a baví taky . I tak si zvykám na R17 kola je to už trochu tvrdší ale do zatáček asi lepší. Stabilita na dálnici při 130-140km/h je slušná ,když jedete sami auto ma trochu tendenci plavat při bočním větru ale jakmile auto naložíte je stabilita velmi dobrá. 6 stupeŇ je dobrý , u Forda chyběl citelně. Vzhledově si myslím že auto patří mezi ty pěknější a interiér taky neurazí ,řekl bych takový menší luxus . Aut patří v EU testech mezi první 5 v bezpečnosti , má 5* v crashtestech a i v poruchovosti obsazuje první příčky jako spolehlivé auto. Je vidět že Korejci zamakali a udělali pro Evropu velice dobré MPV jen škoda že v tom nepokračují a emisní normy zabíjí motory které svou jednoduchostí by mohli vydržet stovky tisíc km.
:kia: Carens 1.6 GDI 2014 šedá metalíza
Michec Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 12.10.2019
Bydliště: východní Morava  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2013)
60000 km @ 7.7 l/100km

Předchozí

Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé