LPG a 1,6 GDi

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod Speedy » 09.07.2012 18:21

Ahojte chcem sa vás opýtať na vaše skúsenosti s LPG a motorom 1,6GDi rozumejú si? Vopred píšem že nereagujem na odpovede typu "LPG znižuje výkon motora" a podobne. Dlhoročne jazdím s autom na LPG a auto mi ide bez poruchy :-) Len chcem vedieť či temúto motoru bude vyhovovať LPG :-)

Ďakujem za odpovede. :drink:

edit snike: Nevím proč zakládáš dvě stejná témata :?:
Speedy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.07.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod Kryshna » 09.07.2012 20:16

Upozornuji ze jsem absolutni laik, ale spoustu veci jsem se docetl na strankach Neptun Harfa Praha, kde jsem si nechal prestavet ceeda na LPG. A chodim to tam cist i presto ze uz mam prestvene auto :-) A podle meho to GDIcko nepujde na LPG prestavet. Zatim pry nejsou ani TSI od VW a stejne tak ani nesli atmosfericke propadaky teto znacky FSI...
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod Speedy » 09.07.2012 21:40

No to iste napadlo aj man pretože je tam priami strik ako u TSI...
Speedy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.07.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod matysekul » 10.07.2012 08:56

Hyundai dnes povoluje přestavbu u svých motorů,kromě GDI...
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod Berka » 12.07.2012 00:43

U přímého vstřikování se LPG nevyplatí protože se musí stále vstřikovat určité množství benzínu z důvodu chlazení vstřiku.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod jano » 13.07.2012 13:39

Cital som ze pre priamovstrekove motory vyvinula spolocnost Vialle system LPi kde sa LPG vstrekuje priamo do motora v kvapalnej faze. Ale ci sa da prerobit aj 1,6 GDi to netusim.

http://greencar.sk/lpg-automobily/defin ... m-vstrekom
Naposledy upravil Beda dne 13.07.2012 19:47, celkově upraveno 1
Důvod: Slouceny dva prispevky za sebou ... PS: pouzivej priste funkci Upravit prispevek.
Obrázek
Uživatelský avatar
jano Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 07.07.2008
Bydliště: Stará Ľubovňa  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
110000 km @ 8 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod bobanovski » 21.07.2012 12:47

Ahoj, motory GDI uz je mozne prestavet na pohon lpg. Zatim jsem nalezl pouze jeden system, ktery je schvaleny lovato.
Na teto strance je IX35 s timto motorem :
http://www.fedorauto.cz/index.php?nid=1 ... id=2796574

Firem, ktere dokazi prestavet tento motor pomalu pribyva, tak uvidime kdo z nas bude prvni.
Cenove je to sice drazsi nez klasicke sekvencni vstrikovani, ale pri rocnim najezdu 15tis. km to mate cca za 1,5roku zpet. Jelikoz lpg ma vetsi oktanove cislo, doporucili mi system domazavani ventilovych sedel. Na toto tema se ruzni nazory a znam lidi, kteri tvrdi, ze staci pouze aditivum do paliva, nicmene ja budu volit flashlube nebo JLM :)

Tady jeste par fotek z turecke zastavby do sportage :

http://www.lpghaber.com/montaj-galerisi ... u-23878/13

Snad se budou me informace hodit....
bobanovski Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 02.01.2011
Bydliště: Chrudim  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2011)
36000 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod bobanovski » 28.10.2012 17:22

Tak jeste male doplneni ...zastavba do motoru GDI ..
http://www.auto-plyn-lpg.cz/kia-sportage-1-6-gdi
bobanovski Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 02.01.2011
Bydliště: Chrudim  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2011)
36000 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod rhunka » 08.11.2012 23:16

Já mám Sportage II 2,0 CVVT přestavěné na LPG a Soul 1,6 CVVT. Obě auta mají vstřik do sání a s LPG není nejmenší problém. Bavil jsem se s plynařem ohledně přestavby přímovstřikových motorů a říkal mi, že sady na to existují, materiál je dražší oproti nepřímému vstřiku o cca 2-3 tisíce, ale samotnou přestavbu dělají o cca 15 tisíc dráž a to proto, že počítají s tím, že během záruky na přestavbu budou platit výměnu vsřikovačů, které se co 20 tis. km "zapečou". Sám mi říkal, že jestli si koupím přímovstřikový motor, tak mi přestavbu neudělá. Jinak i při provozu na plyn se vstřikuje cca 20% benzínu.
Kdybys chtěl vědět víc, napiš zprávu uživateli edemsi, to je právě můj plynař, sám má taky Soula.
rhunka Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2010)
25000 km @ 8.5 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod pecen » 01.03.2013 13:57

Podle mne tak ten kdo chce vozidlo s LPG tak je hloupost kupovat GDi ale raději připlatit za CVVT a má po starostech.. :!:
Uživatelský avatar
pecen Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 3
Registrován: 10.01.2013
Bydliště: Hustopeče  Czech Republic (cz)
3. místo (1)

Kia Sportage III (2011)
21000 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod Pajan » 03.05.2013 13:22

Ony ty systémy pro GDi a podobné přímovstřiky už nabízí více firem. Ten první druh kde je nutno přištřikovat benzín kvůli chlazení samotnývh vstřiků je cenově přijatelný. Já bych do toho ale nešel. Naopak druhý novější systém vstřikování plynu v kapalné formě je podle mne bez problémů, vstřiky kapalný plyn uchladí možná lépe než benzín, ale ta cena.....ta cena :shock:
KIA Sportage 1,6GDi comfort plus sněhobílá
Pajan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.05.2013
Bydliště: Karvinsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod bobanovski » 14.12.2013 16:19

Ahoj vsem...tak jsem se konecne dokopal k te prestavbe na lpg...po dlouhych vecerech a procitani clanku jsem zvolil vstrikovani kapalne faze. Par fotek jsem hodil do me galerie...prozatim velka spokojenost.. :D Zrejme mam tento system ve Sportage jako prvni v cechach :D Kdo bude dalsi??
bobanovski Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 02.01.2011
Bydliště: Chrudim  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2011)
36000 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod mrawec » 20.12.2013 20:13

O prestavbe na LPG uvažujem už od minulého roka. Na východe mi bol odporúčaný " http://www.ekomontlpg.sk/ " alebo " http://www.lpg-flavia.sk/ ".
Povedali mi že splňovače do týchto motorov (GDi,TSi ...) budú mať až v máji 2013. Čo je dajaký nový systém vstrekovania pre tieto autá.
Ale že mám prísť tak o pol alebo o rok aby ten nový systém vyskúšali na svojom aute a vychytali "muchy".Cena je samozrejme vyššia, okolo 2.000€.
Niekedy v Júli dávam montovať tak som zvedavý.
"bobanovsky" : Mohol by si napísať aj niečo viac napr.: ...litráž nádrže , prečo nie skryté tankovanie ,cena, kde si dal robiť ,spotreba ... mňa by to zaujímalo.
:kia: :thu:
Uživatelský avatar
mrawec Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 08.10.2011
Bydliště: Trebišov  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Kia Sportage III (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod bobanovski » 22.12.2013 21:06

Ahoj,
tak nadrz ma 59l...a o systemu se dozvis neco tady : http://www.prinsautogas.com/en/products ... ystem.html
Spotrebu mi to prozatim ukazuje 7,6l ale realne nevim...uvidime az po nekolika natankovanich..
Co se skryteho plneni tyce...tak prvni vec...prestavbova sada prins ma pouze toto plneni...jsou presne dane polohy a umisteni plneni..(presne delky hadic plneni)
Predelat na plneni pod vickem by to jiste slo, ale byl jsem obeznamen s jednou drobnosti...ze plneni pres redukci trva delsi dobu z duvodu malych prurezu hadic.
Cena byla samozrejme odlisna od nabizenych reseni...(privstrik benzinu.. tam vychazi prestavba cca na 40tis...coz je zrovna toto auto : http://www.fedorauto.cz/prestavby-vozid ... ion=detail )
Prins jako system vstrikovani kapalne faze do spalovaciho prostoru pres puvodni vstriky vychazi neco pres 50tis..Muzes volit treba system icom, ale cena je dost jinde...90tis...mozna i vic..to jsem v ramci meho dusevniho klidu radeji nezjistoval..nebo jeste vialle...tam jsem si nebyl jisty nekterymi komponenty (treba cerpadlo v nadrzi napriklad )
No a na zaver, kde jsem si to nechal predelat...ja osobne volil p.Outratu v Brne...je to jeden z distributoru Prins v CR...recenze a hlavne jeho pristup byl prikladny...tady mate odkaz...http://www.greenfuel.cz/
Pokud budou dalsi dotazy rad na ne odpovim...mejte se
bobanovski Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 02.01.2011
Bydliště: Chrudim  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2011)
36000 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG a 1,6 GDi

Příspěvekod sinclair » 19.01.2014 17:47

bobanovski píše:Ahoj vsem...tak jsem se konecne dokopal k te prestavbe na lpg...po dlouhych vecerech a procitani clanku jsem zvolil vstrikovani kapalne faze. Par fotek jsem hodil do me galerie...prozatim velka spokojenost.. :D Zrejme mam tento system ve Sportage jako prvni v cechach :D Kdo bude dalsi??

Muzes ted s odstupem prozradit, jak jsi s tim spokojeny? A pokud ano, tak kde sis to nechal delat. Diky.
sinclair Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 19.01.2014
Bydliště: Matka měst  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé