Čerpadlo posilovače řízení - teče

Trápí Vás něco na voze?

Čerpadlo posilovače řízení - teče

Příspěvekod Návštěvník » 23.10.2008 21:28

Zdarec všichni, tak jsem nedávno montoval do předního nárazníku mlhovky a při té příležitosti jsem si pohledem na motor všiml, že mi někde uniká olej. Vana i víko ventilů byly suché, tak jsem se pídil hledáním až jsem zjistil, že je to z čerpadla posilovače řízení. Teklo mi to přímo u řemenice, no a jako na potvoru měsíc a půl po záruce. :x No moc nadšený jsem z toho nebyl, ale říkal jsem si, že vyměnit gufero by v servisu KIA Most, kam jezdím na garančky, mohly za rozumný peníz. :D Tak jsem se tam vypravil a pán v servisu mne ujistil, že se tento díl neopravuje a musí se vyměnit. A že prý nejsem první a ten pán co tam byl přede mnou tam za opravu nechal kolem 14 000,- i s prací. Tak jsem se ještě zeptal co stojí samotné čerpadlo, cena byla 8 300,- bez DPH. Tak jsem se smutně vracel domů a přemýšlel co s tím budu dělat, protože můj rodinný rozpočet by taková ivestice na čas zruinovala. Nedalo mi to a čerpadlo jsem vymontoval a zkusil rozebrat, povedlo se a poměrně snadno, tak jsem vyměnil gufero (radši jsem tam dal dvoubřitté), dal čerpadlo zpátky dohromady, dolil olej a celé jsem to dělal asi hodinu, celková investice se vyšplhala na 300,- Kč ( 110,-Kč gufero a 190,-Kč za litr oleje) :D. Nemám sice nic proti značkovým servisům, ale myslím si že dnes už není dost kvalifikovaných automechaniků, kteří by uměli něco opravit a spíš jsou to jen vyučení měniči dílů. :lol:
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Čerpadlo posilovače řízení - teče

Příspěvekod Happy » 23.10.2008 22:10

milouš píše:Zdarec všichni, tak jsem nedávno montoval do předního nárazníku mlhovky a při té příležitosti jsem si pohledem na motor všiml, že mi někde uniká olej. Vana i víko ventilů byly suché, tak jsem se pídil hledáním až jsem zjistil, že je to z čerpadla posilovače řízení. Teklo mi to přímo u řemenice, no a jako na potvoru měsíc a půl po záruce. :x No moc nadšený jsem z toho nebyl, ale říkal jsem si, že vyměnit gufero by v servisu KIA Most, kam jezdím na garančky, mohly za rozumný peníz. :D Tak jsem se tam vypravil a pán v servisu mne ujistil, že se tento díl neopravuje a musí se vyměnit. A že prý nejsem první a ten pán co tam byl přede mnou tam za opravu nechal kolem 14 000,- i s prací. Tak jsem se ještě zeptal co stojí samotné čerpadlo, cena byla 8 300,- bez DPH. Tak jsem se smutně vracel domů a přemýšlel co s tím budu dělat, protože můj rodinný rozpočet by taková ivestice na čas zruinovala. Nedalo mi to a čerpadlo jsem vymontoval a zkusil rozebrat, povedlo se a poměrně snadno, tak jsem vyměnil gufero (radši jsem tam dal dvoubřitté), dal čerpadlo zpátky dohromady, dolil olej a celé jsem to dělal asi hodinu, celková investice se vyšplhala na 300,- Kč ( 110,-Kč gufero a 190,-Kč za litr oleje) :D. Nemám sice nic proti značkovým servisům, ale myslím si že dnes už není dost kvalifikovaných automechaniků, kteří by uměli něco opravit a spíš jsou to jen vyučení měniči dílů. :lol:


To máš teda recht. Tak ať ti to neteče!
Happy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  
Registrován: 06.07.2008
Bydliště: Zlínský kraj  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Beda » 23.10.2008 22:18

V dnesni dobe uz se bohuzel nic neopravuje, nejjednodussi a nejrychlejsi je to vymenit. Uz jsem to tu nekde psal, to je proste dnesni doba :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Čerpadlo posilovače řízení - teče

Příspěvekod Jakub » 24.10.2008 08:00

milouš píše:Nemám sice nic proti značkovým servisům, ale myslím si že dnes už není dost kvalifikovaných automechaniků, kteří by uměli něco opravit a spíš jsou to jen vyučení měniči dílů. :lol:


Tak z vlastní zkušenosti s tím můžu na 100% souhlasit a netýká se to jen autoservisů. :yes:
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Čerpadlo posilovače řízení - teče

Příspěvekod Návštěvník » 10.11.2008 23:10

milouš píše:Zdarec všichni, tak jsem nedávno montoval do předního nárazníku mlhovky a při té příležitosti jsem si pohledem na motor všiml, že mi někde uniká olej. Vana i víko ventilů byly suché, tak jsem se pídil hledáním až jsem zjistil, že je to z čerpadla posilovače řízení. Teklo mi to přímo u řemenice, no a jako na potvoru měsíc a půl po záruce. :x No moc nadšený jsem z toho nebyl, ale říkal jsem si, že vyměnit gufero by v servisu KIA Most, kam jezdím na garančky, mohly za rozumný peníz. :D Tak jsem se tam vypravil a pán v servisu mne ujistil, že se tento díl neopravuje a musí se vyměnit. A že prý nejsem první a ten pán co tam byl přede mnou tam za opravu nechal kolem 14 000,- i s prací. Tak jsem se ještě zeptal co stojí samotné čerpadlo, cena byla 8 300,- bez DPH. Tak jsem se smutně vracel domů a přemýšlel co s tím budu dělat, protože můj rodinný rozpočet by taková ivestice na čas zruinovala. Nedalo mi to a čerpadlo jsem vymontoval a zkusil rozebrat, povedlo se a poměrně snadno, tak jsem vyměnil gufero (radši jsem tam dal dvoubřitté), dal čerpadlo zpátky dohromady, dolil olej a celé jsem to dělal asi hodinu, celková investice se vyšplhala na 300,- Kč ( 110,-Kč gufero a 190,-Kč za litr oleje) :D. Nemám sice nic proti značkovým servisům, ale myslím si že dnes už není dost kvalifikovaných automechaniků, kteří by uměli něco opravit a spíš jsou to jen vyučení měniči dílů. :lol:


Dobrá práce, po záruce je třeba vše dobře zvážit a jak čtu, tak se vyplatilo Obrázek
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 11.11.2008 00:23

Čus všichni kolegové, jen taková drobná rada: radši se občas mrkněte pod kapotu, mám takový dojem, že se jim to čerpadlo asi moc nepovedlo,když mi odešlo tak brzy,aby jste pak třeba nechtěli někde zaparkovat a najednou se museli prát s volantem. :no: 8-)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Kryshna » 11.11.2008 13:10

Ted me docela strasis... fuj, zatim me nic krom nefunkcniho leveho zrcatka nepotkalo, ale tohle by me vazne znicilo, taky mam lehce po zaruce a najeto 32tis... a bohuzel automechanik nejsem, takze bych si na opravu asi netroufl... :(
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 11.11.2008 14:04

Kryshna píše:Ted me docela strasis... fuj, zatim me nic krom nefunkcniho leveho zrcatka nepotkalo, ale tohle by me vazne znicilo, taky mam lehce po zaruce a najeto 32tis... a bohuzel automechanik nejsem, takze bych si na opravu asi netroufl... :(


Nebuď ve stresu 8-) , třeba mám takovou smůlu jen já :-P , ale kdyby ti to náhodou taky odešlo, tak nebydlíš zase tak moc daleko ode mně, abych ti nemohl pomoci. :kia:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 15.06.2009 23:37

Zdarec všichni, bohužel musím konstatovat, že mi to zpropadený čerpadlo začalo zase chcát. Symerink to podržel cvíli, ale potíž je v nekvalitní hřídeli, která je v jeho místě vyběhaná, prostě shit!!!! Sháněl jsem nové čerpadlo kde se dalo, ale Cerat v Česku moc není, natož bouraných na vrakovišti. Naštěstí naši Korejští přátelé jsou na tom, stejně jako Evropské značky a používají spostu koncernových dílů. Takže jsem stejný typ objevil na Hyundai Elantra 1,6 na vrakovišti v Kladně bratru za 1500,-. Už na první pohled je bytelněji zpracované, mám s ním najeto už 5.000 km a maká super.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Čerpadlo posilovače řízení - teče

Příspěvekod Pc-romeo » 13.12.2009 18:46

Ahoj "Navstevniku",

problemy jako ty nemam, ale spis me zaujalo cos psal hned v prvnim prispevku - mhovky.

Mohl by ses nejak rozepsat? Jakys tam daval, na kolik te vysly, jaks je upevnil, jaks udelal elektroinstalaci? Mas predpokladam taky tykulaty otvory, ze?

Mlhovky bych totiz docela chtel, ale v Kie mi rekli ze se s praci pod 10 kkc nedostanu a v Halfords mi zase rekli ze neoriginal tam nebudou pasovat a bude to hnusny atd. At koupim origo, ale tim jsem zpet u 10 kkc a to je moc... ;)
Pc-romeo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 3
Registrován: 13.12.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2004)
60000 km @ 10.3 l/100km

Re: Čerpadlo posilovače řízení - teče

Příspěvekod titanus » 14.12.2009 08:58

@Pc-romeo
chcem ta upozornit, ze Návstevnik nie je nick ale je to oznacenie autorov prispevkov ktory na starom fore prispievali ale na novom sa uz neregistrovali, resp. sa registrovali pod inym nickom cize nebolo mozne im pridelit povodne prispevky...takze odpovede sa od Navstevnika asi nedockas ;) ale dufam ze niekto iny velmi rad pomoze


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Čerpadlo posilovače řízení - teče

Příspěvekod Pc-romeo » 14.12.2009 12:40

titanus:

Diky za upozorneni, je mi jasny ze "navstevnik" nebude nick, proto jsem to psal do uvozovek... Spis jsem si rikal ze se sem treba jeste nekdy koukne, pripadne poradi nekdo jiny... ;)
Pc-romeo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 3
Registrován: 13.12.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2004)
60000 km @ 10.3 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé