Střet se zvěří

Střet se zvěří

Příspěvekod JJurka » 24.05.2009 17:11

Vážení, rád bych se podělil o zkušenosti se střetem s divočinou,

před rokem a půl jsem srazil zajíce, náraz šel na levou stranu nárazníku a v rychlosti 90 km/h se zajíc stal ušatým teroristou, který způsobil prasknutí nárazníku a kromě toho jšetě došlo k posunutí mezichladiče stlačeného vzduchu. Oprava proběhla váměnou nárazníku, lakování, odstrojení a nastorjení, do toho ještě výměna mezichladiče, což přišlo na celkem 34 tis. Kč, což mi pojišťovna uhradila.

Letos v únoru jsem srazil dalšího a nic se nestalo, jel jsem jen 70 km/h. nesvítila mlhovka, ale popoklepání se rozsvítila.

Pro změnu 29. 4. 2009 jsem jel později z práce a v lesním úseku, bylo 18:20, vyběhl zleva srnec. Do protisměru dvě auta, za mnou také. Jel jsem 90 km/h, srnce jsem si nevšiml, ale viděla ho manželka a vhodně zakřičela. Zašlápl jsem brzdu a dobrzdil co se dalo. Po nárazu srnec odletěl velkým obloukem vpřed a bylo po něm, ani nohou nezaškubal. Čeka jsem, že předek bude na kaši, ale praskla jen plastpová tabulka co drží RZ, odpadl znak KIA, který jsem doma přilepil a pak jen nějaké oděrky a mírně poškozená chromovaná lišta kapoty. Sice jsem si to nechal nafotit hlídkou policie, která zárověň zajistila pro myslivce toho srnce, ale to bylo jen pro případ následného zjištění zásadnější škody. Těžke bylo ubránit toho padlého srnce, před zájemnci ze silnice. Mimořádně malá škoda mě příjemně překvapila.

Jinak právě jsem po necelých 38 měsících překročil 100.000 ujetých kilometrů. Cerato je v pohodě a po výměně tlumičů v 94.000 km už jsem bez problémů. Jezdím po dost špatných cestách a tak jsem se s výměnou smířil. Pro zajímavost tato akce stála ve značkové service 17.000,- Kč.


Má někdo chuť napsat své zkušenosti se střetem se zvěří?

Jarda

[fullalbumimg:ky040mle]3933[/fullalbumimg:ky040mle][fullalbumimg:ky040mle]3934[/fullalbumimg:ky040mle]
Uživatelský avatar
JJurka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 5
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Olšovec  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2006)
323800 km @ 6.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod titanus » 24.05.2009 17:43

@JJurka

pocuj ved ty si normalne pytliak :grin: s teba by mali greenpeace radost... :grin:

ja mam namontovane Tesco plasicky zveri a raz som navlastne oci videl vybehnut zajaca spet do pola namiest do cesty..ci to bolo od hluku auta to uz neviem ale citim sa lepsie :)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod Marek_Km » 24.05.2009 19:20

Já se tomu zatím úspěšně vyhýbám. Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem sestřelil na motorce ptáka, přejel zajíce (vběhl mezi přední a zadní kolo, taktak jsem to ustál) a jeden to odnesl, když jsem ho vzal spojlerem na Favu. Spojler pak nic moc. Jinak vždy jsem se štěstím a řvoucíma gumama dobrzdil. Jednou to bylo opravdu o fous. Skočila mi srna těsně před auto, jak na asfaltu zahrabala, tak mi bahnem z noh zafrkala kufr a čelní sklo. Doporučuju přečíst článek http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008042701 včetně komentářů. Není to moc směšné téma, nicméně jsem se u toho čtení docela pobavil.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod spazy » 25.05.2009 15:46

Tak pridam i Ja nieco: Pred nedavnom sa mi to stalo, vracal som domov a cca 1 km pred domovom, siel som kolo 85 km/h v miernej zakrute, ked som vychadzal z nej pridal som, zajac sedel za zakrutou v mojom pruhu, chcel som urobit klucku za ho obidem, lenze usiak hupsol do stredu cesty,ktora je uzka, ze maju problem sa zmestit autobus a auto vedla seba, tak som sliapol na brzdu a dostal smyk, akosi zahadne prestalo fungovat aj ABS-ko co som sa cudoval, auto som uz neovladol aj ked som vytiahol rucnu brzdu a jemne pridal plnyn, volant stocil do opacnej strany ale marne skoncil som v priekope a to takto takto:
Obrázek Obrázek Obrázek
spazy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 127  Témata: 2
Registrován: 05.03.2009
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
140 km @ 4.8 l/100km

Příspěvekod Dajek » 25.05.2009 15:57

@Spazy
někdy je prostě lepší než se snažit vyhnout toho zajíce prostě trefit, říká to i řada odborníků
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod titanus » 25.05.2009 17:22

@Spazy

sice neviem ako mas natrenovanu rucnu brzdu v zakrute a vyssich rychlostiach no ja som mal moznost si to vyskusat v Sosnovej a ak to clovek nevie tak si viac uskodi ako pomoze a urcite mi ti co to skusali daju zapravdu...rucnu brzdu pouzit spravne v krizovej situacii si moze dovolit iba ozajstny macher - tod moj nazor...no a ako spravne napisal Dajek pri takychto mensich zverach je lepsie pridat plyn a kupit novy drziak SPZ...nech ti to co najskor opravia :)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod spazy » 25.05.2009 19:37

Dajek to iste mi povedal aj policajt, tak som sa ho opytal co by robil on keby sa sustredil na cestu a zrazu mal 3 sek. na to aby sa rychlo rozhodol, tiez mi povedal, ze by ho zrazil, skratka reflex, ked Ti nieco pada tak sa to aspon Ja snazim chytit zo spodu a nie z vrchu.

Titanus obycajna cesta a zasnezena su dve rozne veci, na snehu Ti staci 30km/h a sa smykas s rucnou a tocis ako Ty chces len spravne vytahovat a pridavat plyn, a na asfaltke Ti na to treba motor aby sa Ti to darilo kde pri paru metroch brzdnej drahy a 115koni to nie je velmy optimalne.
Podla mna na to nemusis byt macher aby si to dokazal aj Ty, nebat sa, len cvik a treba to precitit to tocenie auta a dostat to do krvy nech mas aj 60 rokov......zvladol by si to tiez

Ked clovek to uz tolko krat skusa v zime aj pri vyssej rychlosti a stale nieco nove sa najde

ale inac diky :)
spazy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 127  Témata: 2
Registrován: 05.03.2009
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
140 km @ 4.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 25.05.2009 21:34

JJurko, JJurko, Ty sám seš ušatej terorista!! Po nocích Tě budou strašit Kačka Jacques aj s Bursíkem a :snow:

:no: 8-) :lol:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Jakub » 25.05.2009 21:48

@Spazy

ABS asi nepřestalo fungovat, jen nic nezmůže při nedotáčivém smyku kdy se kola smýkají kolmo na směr jízdy.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Srážka s bažantem

Příspěvekod PPetr33 » 25.05.2009 21:57

Tak i já přispěju neradostnou událostí se šťastným koncem- tedy jak pro koho... Je to asi 14 dní co jsem v cca. 85 km rychlosti zpozoroval bažanta jak vylétl nebo vyběhl z nízkého porostu u silnice a naštěstí jedinné co jsem udělal bylo,že jsem sundal nohu z plynu a čekal co to udělá. Nemělo cenu něco na silnici vyvádět. Přeci kvůli bažantovi co by mohl zičit maximálně předek kastle vozu nezničím vůz podstatně více a tak jsem čekal jak to celé dopadne. Ale nabral jsem ho jak nejlépe jsem mohl. Zašprajcoval se do předního spojleru a to tak,že jsem ho ani nemohl vytáhnout. Nakonec se vše podařilo a všechny jeho ostatky jsem doslova vyrval z nárazníku a spojleru pryč. Pak jsem jen jeden plastový díl zastrčil nad takové úchytky- protože tím nárazem mi je obrátil (plastový díl vsunul pod tyto úchytky). Měl jsem obavu,jestli se něco nestalo s chladičem,ale vypadá to,že ne a že je vše v pořádku. Jedině on to chudák už nerozchodí.No co: nemá lízt na silnici bez řidičáku ... :-)
PPetr33 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 2
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod titanus » 25.05.2009 22:04

ako tak sledujem tak nikto nejde viac ako je predpisana rychlost...vseci tak 85km/hod no bud tu nieco nesedi alebo ste vseci poctivy vodicy :lol:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km


Zpět na Cerato

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé