Jsem tu fakt sám...

Re: Jsem tu fakt sám...

Příspěvekod Návštěvník » 12.09.2008 15:55

Kryshna píše:Ach jo... jsem tu fakt sám... sice se tu v registracích objevil bratr ze Slovenska, ale neprispiva :neutral:


Už tu nejsi sám, už jsme minimálně 2 8-) Já mám hatch 1,6 LX+ benzín. Mám ho tři roky a zatím jsem spokojenej mám najeto, ale jen 35 000 km Obrázek
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Kryshna » 23.09.2008 15:59

Cest,

to mame hodne spolecneho :D ja mam sice cerveny zaklad, ale vek odpovida, km taky a co vic, mame i stejna kola :D

A co zavady? Mas nejake?

Ja zrovna minuly tyden zjistil, ze mi nejde seridit leve zrcatko v horizontalni poloze... elektrika - ale to resit nebudu.
A co me teda opravdu nehorazne stve - to je spotreba...
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 24.09.2008 11:06

Čus Kryshno,
žádné závady se zatím neprojevily. 8-) O spotřebě mi radši nic nepovídej, psal jsem o tom v rubrice sledování spotřeby, je to těžkej ingot na 16-ku motor :mad: , s dvoulitrem by to možná bylo lepší. :yes: Na autě už mám pár šrámů od manželky odřený přední nárazník a děti si hrály v garáži s nádobíčkem na kapotě :mad: , ale není to nic hroznýho snad to rozleštím. Jedna věc mě ale štve, v určitých otáčkách mi něco drnčí buď ve volantu, nebo v přístrojovce a za boha nemůžu přijít na to co mi to dělá :mad: . Taky bych chtěl dát přední mlhovky už jsem nějaký sehnal, ale nevím jestli budu muset tahat elektriku nebo je tam nějaká příprava? Za originál i s montáží chtěli v KIA nehorázný prachy.
Návštěvník
 


km @ l/100km

K mlhovkám na Cerato

Příspěvekod JJurka » 24.09.2008 19:20

Ahoj, opět jsem našel čas a tak něco přispěju.

Mám Cerato 1,5 CRDi LX+ a mám už 79000 km. Mlhovky mi dodělával můj známý, velmi šikovný mechanik. V kii jsem si za 1500 kč koupil páčku se spínačem světel a s přepínačem pro přední mlhovky a mlhovky mám Hella. Jsou skvělé, ale montáž přípomínala protrahovaný porod. Do nárazníků to šlo hladce a originál páčka nedělala potíže. Elektrické propojení je ale problém, protože jak jsem se dozvěděl, přepíná se to přes nějaké pulsní napětí či proud, nevím přesně mám to z doslechu, protože jsem u toho nebyl a můj známý nechtěl utrácet skoro 2000 kč za kia kabeláž. Při přopojování to bylol legrační protože se rozsvítily mlhovky a pak při vypnutí spínače vesele svítily dál a musela se vypnout světla. Prostě systém pokus omyl a vyřešilo to nějaké relé. Teď to běhá jako hodinky, ale čas autoelektrikáře jsem naštěstí neplatil.

Já jezdím denně brzy ráno, mlhy jsou často a chodce či cyklistu na krajnici odhalí mlhovky, zejména když proti mě jede šňůra aut. Miluji v protisměru Fábie a jejich neseštelovatelné reflektory, které oslňují vždy a vinen je vždy majitel, krterý si ten hnus koupil. Dnes jsem se přesvědčil, že stejný problém má i Fábie II.

Jarda
Uživatelský avatar
JJurka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 5
Registrován: 17.06.2008
Bydliště: Olšovec  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2006)
323800 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.10.2008 21:48

Ahoj Jurko, tak mlhovky jsem namontoval, dělal jsem na ně držáky a nechtělo se mi kupovat originál páčku na přední mlhovky tak jsem je připojil tak že jsem použil spínač na zadní mlhovky ze kterého jsem si vytáhl spínající se plusový drát (žluto černý u spínače) k vlastnímu relátku, přes které jsem rozdělil plus přes pojistku od baterie k mlhovkám . Mínus na relé a přímo k mlhovkám jsem si přived od karoserie. V motorovém prostoru u předních světe na podběhul jsou tam přišroubované kabely. No a tak spínám přední i zadní mlhovky jedním spínačem. Až to vyfotím tak přiložím foto.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.11.2008 16:37

Já chci taky mlhovky, mám jen černé plastové půlkoule. Kolik stojí origo a ta náhrada? Napojení na spínač zadní mlhovky by mi stačilo, můžeš písnout víc info? :idea:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.11.2008 17:08

Zdarec, ja nemám ty mlhovky originál, dostal jsem je od kámoše a jsou z nějakýho WV, proto jsem na ně musel dělat držáky, ale jinak tam seděj jak prdel na hrnec. No a to zapojení jsem popsal v minulém příspěvku. Takže jestli trošku rozumíš elektrice neměl by to být problém. Největší problém je natáhnout drát od vypínače dopředu k motoru.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.11.2008 17:50

milouš píše:Zdarec, ja nemám ty mlhovky originál, dostal jsem je od kámoše a jsou z nějakýho WV, proto jsem na ně musel dělat držáky, ale jinak tam seděj jak prdel na hrnec. No a to zapojení jsem popsal v minulém příspěvku. Takže jestli trošku rozumíš elektrice neměl by to být problém. Největší problém je natáhnout drát od vypínače dopředu k motoru.


Zapojení jsi popsal naprosto přesně, tomu chápu, jen by mi pomohlo označení relé, které jsi použil a kudy ses dostal z kabiny, tedy jaký jsi použil prostup. A ještě dotaz na typ mlhovek, ty tedy nemáš ty čočky, ale nějaké úplně jiné? Díky za info.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.11.2008 19:14

Relé jsem použil z mé bývalé Hondy Accord. Je to klasické relé na spínání světel, které se dává do panelu k pojistkám. Připojíš ho na klasické konektory. :idea: Z kabiny jsem vyvedl drát s chráničkou vedle plynového lanka. Je vedeno záslepkou, která je k přepážce přišroubována od motoru a je potřeba si pilníkem trochu zvětšit díru, aby se ti drát neporušil. :idea: Jinou lepší a jednodužší cestu jsem nenašel. No a typ mlhovek nevím nebyly popsány, dostal jsem je od kámoše co má vrakoviště no a on tahá WV, Audi a Škoda, ale čočky to jsou a pasujou přesně do díry, ale pouze na hatch. Sedan má úplně jiný přední nárazník. Tam nejsou čočky, ale klasika. Jinak za originál chtěli v KIA, když jsem auto kupoval asi 7.000,- i s montáží. Zkusim to vyfotit a přiložit fotky. :photo: Tak zatím čau. :lol: :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.11.2008 19:57

Dík za info, myslím, že už vím, jak na to, ale sedmičku za to nedám. Aspoň zatím ne, nejdřív zkusím též nějaké vrakáče a nebo univerzální výrobce, snad se něco podaří. Na fotky se těším, pokud je to vidět, přidej plís i ten prostup u plynového lanka, jak jsi psal. :kia:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 10.11.2008 14:54

Čau tak takhle to vypadá. Není to sice žádná parádička pro oko, ale hlavní je funkčnost. :)
:photo:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 10.11.2008 22:24

Čočky k nerozeznání od origa a co je pod kapotou není vidět, to vše za pár kaček, ať Ti to dlouho vydrží :cool:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 11.11.2008 00:01

Abych pravdu řekl tak mně to stálo jedno Nescafe Clasic pro kámoše za mlhovky, jinak vše z vlastních zdrojů. :idea: Ještě se ho zkusím zeptat,až ho uvidím, jestli by mi nezjistil z jakého auta ty mlhovky byly, abys měl jednodušší hledání. :yes: :kia: :CZ: :kia:
No a pod kapotou je 1,6 benzin a 78 kW. Na běžný ježdění stačí, ale závodit s tím nemůžeš. Na váhu auta by byl lepší asi dvoulitr. No a i spotřeba je celkem vysoká.
Normálně tak mezi 8,0 - 8,5l/100km. Ted jsem měl výjimečně 7,6, protože jsem to pořád jen tak lechtal. :bored:

:D Teď mi dolšlo,když jsem si to přečetl podruhý, že jsem tě s tou kapotou špatně pochopil. Je to fakt, že zvenčí to vypadá tak jak má a jak to je uvnitř může být každýmu fuk. A o tom to je! :P
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Dobesch » 13.11.2008 10:56

Faktem je ze cenova politika KIA je u doplnku a ruznejch prislusenstvi dost priserna --kdyz bylo auto novy tak sem shanel sit do kufru (uchyty tam jsou a kdyz clovek veze nejaky drobnosti tak to aspon nelita). No v CZ nabidce ta sit vubec nebyla, ale prodejce se kouknul do ceniku Nemeckeho, ze to tam maj a slibil ze zjisti cenu. Volal asi za dva dny s tim, ze pokud by tu sit meli dovest tak bych musel dat 1400 zalohu a pri prevzeti site doplatit pripadnej zbytek nakladu --- tak sem je poslal......
Uživatelský avatar
Dobesch Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 4
Registrován: 11.01.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2005)
41000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 15.11.2008 20:15

Tak mě u těch doplňků napadá, že pokud napadá nějaký sníh nebo bude aspoň kosa, aby se dalo zasněžovat (ne jak poslední dvě zimy :-( ), tak budu brzy potřebovat něco na upevnění rakve. Na netu jsem našel nějaké příčníky za necelou trojku, nemáte s tím někdo zkušenost? Případně mně ještě napadla montáž hagusů, ale to by asi na Ceratu vypadalo jako pěst na oko, bo má někdo jiný názor? Pokud máte nějaké fotky s příčníkama nebo nějakým střešním nosičem, dejte je sem plís. :photo: :cool:
Návštěvník
 


km @ l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Cerato

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé