otacky motoru?

Trápí Vás něco na voze?

otacky motoru?

Příspěvekod curda » 18.05.2008 14:11

Ahoj, Koupil jsem si KIA Shuma ll 1,6 16V rok 2002 a mám u ní jeden problém. Při jízdě, po sundání nohy s plynu spadnou otáčky motoru až po asi dvou vteřinách. Je to dost protivný, protože řadím vlastně pořád pod plynem. V KIA servisu v J. Hradci mi řekli, že je prvděpodobně vadný katalisátor č.1, ale že se to nedá zjistit určitě. Nemáte někdo nějakou podobnou zkušenost a nevíte co s tím dělat ??? Jinak jsem s autem spokojenej. Je to paráda. Dík za odpověď předem. Zdar
curda Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 28.02.2008
Bydliště: nová včelnice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Beda » 18.05.2008 21:35

@curda

dela to po celou dobu jizdy a nebo jen nez se prohreje motor :?:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod Pinacle » 18.05.2008 21:54

Když jsem měl SHUMU, tak otáčky padaly strašně pomalu a v servisu mi řekli že je to normální, kolega jí má dodnes a dělá mu to samé...
Pinacle Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  
Registrován: 19.12.2007
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)

Kia Optima III (2013)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod curda » 19.05.2008 06:26

Dělá to po celou dobu jízdy, a že je to vlastně normální mi v servisu taky řekli. Ale mě u toho ještě svítí kontrolka palivového systému. Jinak auto jede normálně, Akorát na emisích jsem neprošel-( chudá směs).
curda Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 28.02.2008
Bydliště: nová včelnice  Czech Republic (cz)

Příspěvekod tatran1 » 03.07.2008 21:01

taky mam shumu II 1,6 rok 2001,ale s otačkama žadnej problem nemam,nevím ,ale zda se mi divné žeby to bylo normalní.
tatran1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 4
Registrován: 02.04.2008
Bydliště: orlová  Czech Republic (cz)

Příspěvekod greenca » 06.07.2008 15:30

curda píše:Dělá to po celou dobu jízdy, a že je to vlastně normální mi v servisu taky řekli. Ale mě u toho ještě svítí kontrolka palivového systému. Jinak auto jede normálně, Akorát na emisích jsem neprošel-( chudá směs).


nejlepší by bylo auto napíchnout na diagnostiku,ale osobně bych to typoval na krokový motorek
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Příspěvekod curda » 14.09.2008 07:20

Problém s otáčkama je vyřešen! Na diaggnostice v J. Hradci nic nepoznali, ale byla to váha vzduchu. Poradil mi to kámoš ,který měl podobný problém u svého auta. tak jsem to skusil a je to OK.
Díky všem za projevenou snahu a rady. Zdar curda :drool:
curda Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 28.02.2008
Bydliště: nová včelnice  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé