ostranění silikonu z laku vozu

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

ostranění silikonu z laku vozu

Příspěvekod Tomáš83 » 22.11.2016 18:48

Zdravím Vás všechny. Můžete mi, prosím někdo poradit, čím dostat montážní silikon z laku vozu. V práci parkuju svoje auto v garáži a nedavno nám dělali novou střechu a zřejmně někam prali silikon. Jednoho dne jsem si všiml, když jsem šel pro auto, že je na střeše bobánek silikonu. ten boban jsem sloupnul, ale na laku pořád zůstává vrstvička a nechce se mi to odstraňovat ředidlem, nebo něčím takovým, abych nepoškodil lak. Existuje nějáky odstraňovač přímo na lak automobilu? Našel jsem několik přípravku. Ale u žádného z nich jsem se nedočetl, jestli to můžu použít na lak. Předem děkuji za Vaše rady a zkušenosti.
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ostranění silikonu z laku vozu

Příspěvekod crui5er » 22.11.2016 19:20

Můžeš zkusit odstraňovač asfaltu např. "Liqui Moly Odstraňovač dehtu".
Dále jsem našel i "Liqui Moly Odstraňovač Silikonu a vosku". Řekl bych ale, že si poradí pouze s tenkou vrstvou na bázi silikonu. Je třeba to ale vyzkoušet.
Oba přípravky jsou přímo na lak karoserie vozu.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: ostranění silikonu z laku vozu

Příspěvekod John Doe » 22.11.2016 19:45

Skús kvapku nafty
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Gold, Planet Blue
Uživatelský avatar
John Doe Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 2
Registrován: 22.03.2016
Bydliště: Brezno  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: ostranění silikonu z laku vozu

Příspěvekod zbojnik » 22.11.2016 20:25

Ja používam na podobne veci Tardis je to super vec.
http://www.autosmart.eu.sk/tardis.html alebo preluskaj toto forum tam určite najdeš odpoved http://detailingclub.cz/
Kone moje hijé,a diaľnice sú krvavé
Kia cee'd 1.4 D-CVVT SILVER LIMITED 100 (2016)
zbojnik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 20.03.2016
Bydliště: Púchov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
10000 km @ 6.5 l/100km

Re: ostranění silikonu z laku vozu

Příspěvekod Tomáš83 » 24.11.2016 17:26

Všem děkuju za rady. Nakonec jsem ten silikon dostal z auta přípravkem, kterým bych nevěřil, že to půjde. Vzpoměl jsem si, že mám v gáraži přípravek na odstranění hmyzu SHERON. Říkal jsem si, proč to tím nezkusit. Tak jsem to řádně nastříkal, nechal chvíli působit a k velkému údivu to šlo nádherně dolů. Střecha je čistá.
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé