Pouzivate navigaci?

Rádi uvítáme Váš názor v našich anketách.
Your opinion is welcomed.

Pouzivate navigaci?

Acer
0
Žádná hlasování
Airis
0
Žádná hlasování
Alpine
0
Žádná hlasování
Asus
0
Žádná hlasování
Avmap
0
Žádná hlasování
Aytobe
0
Žádná hlasování
Becker
0
Žádná hlasování
Blaupunkt
0
Žádná hlasování
Clarion
0
Žádná hlasování
CoPilot
1
1%
Dreimgo
0
Žádná hlasování
Dynavix
1
1%
E-ten
0
Žádná hlasování
Evolve
0
Žádná hlasování
Fujitsu-Siemens
0
Žádná hlasování
Garmin
7
4%
Geosat
0
Žádná hlasování
Globalsat
0
Žádná hlasování
Google mapy
16
10%
Haicom
0
Žádná hlasování
HERE
4
3%
Htc/qtek
0
Žádná hlasování
I-Tec
0
Žádná hlasování
Igo
6
4%
JVC
0
Žádná hlasování
Kenwood
0
Žádná hlasování
Kouwell
0
Žádná hlasování
LG
0
Žádná hlasování
Magellan
0
Žádná hlasování
MapFactor Navigator
2
1%
Mapy.cz
10
6%
Micronet
0
Žádná hlasování
Mio
1
1%
Mitac
0
Žádná hlasování
MSI
0
Žádná hlasování
MyGuide
0
Žádná hlasování
Navfree/Navmii
0
Žádná hlasování
Navicore
0
Žádná hlasování
Navigon
2
1%
Navilock
0
Žádná hlasování
Navroad
0
Žádná hlasování
Navteq
0
Žádná hlasování
Nokia
1
1%
Novogo
0
Žádná hlasování
Panasonic
0
Žádná hlasování
Parrot
0
Žádná hlasování
Pioneer
0
Žádná hlasování
Pretec
0
Žádná hlasování
Route66
0
Žádná hlasování
Sigmatek
0
Žádná hlasování
Sony (SE)
0
Žádná hlasování
Suunto
0
Žádná hlasování
Sygic
28
18%
Thomson
0
Žádná hlasování
TomTom
11
7%
Typhoon
0
Žádná hlasování
Vdo Dayton
0
Žádná hlasování
Waze
38
24%
Yakumo
0
Žádná hlasování
jina navigace do mob. telefonu
3
2%
tovarni predinstalovanou
21
13%
moje draha polovicka mne naviguje
3
2%
planuju zakoupit
0
Žádná hlasování
nepouzivam
2
1%
 
Celkem hlasů : 157

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod geocomp » 14.08.2009 21:35

tak nevím co odpovědět, má PDA HTC a používám soft TomTom a iGo. Co s tím??? :?
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod g.man » 13.09.2009 14:27

Mám Toma XL. Výborný ovládání, jen mi chybí ekonomická trasa. Jet 30 km navíc, abych přijel o 2 minuty dřív :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
g.man Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 5
Registrován: 22.04.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Stonic (2018)
1200 km @ 5.7 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod Dajek » 13.09.2009 17:36

co si myslíte, že je lepší si dát do PDA ? přemýšlím, jak moc velkej rozdíl je mezi iGo 8 a iGo Amigo, popřípadě ještě TomTom, ale tam je dost složitá instalace, pokuď to chci cra***out :twisted:
Naposledy upravil Dajek dne 13.09.2009 19:44, celkově upraveno 1
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod titanus » 13.09.2009 17:42

tym slovom na "c" v zavere prispevku si si zariadil vymazanie prispevku adminstratorom, ktory tu (a spravne) nestrpi hoci naznaky legelanych praktýk smerujucim k porusovaniu zakona a to vsetko na tomto fore...minimalne to nepatri do tejto temy ;) takze bud EDIT prispevku alebo bude zle :hammer: :tongue:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod Beda » 13.09.2009 18:41

Pokavad se tu nebudou resit rovnou postupy a zasilat primo nejake cracky apod. tak mne netrapi, co doma planujete na svem pocitaci, PDA, ... delat ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod geocomp » 13.09.2009 19:00

takže k navigačnímu softu na PDA - jak jsem výše psal mám jak TomTom i iGo. TomTom nabíhá rychleji - myslím soft ne připojení k GPS - má střízlivější vzhled i rychleji reaguje zejména na pomalejších přístrojích, navýhodou je když máte mapy dvou sousedních států zvlášť nejde navigovat přes hranici. Naproti tomu iGo nabíhá déle, vypadá zajímavěji a má dost vychytávek a třeba i to že se mapy sdružují a jde v poho navigovat kamkoli na nahraných mapách i přes hranice. IGo je trošku pomalejší díky grafickému prostředí ale během jízdy a navigování je to spoždění minimální. Jinak doporučuji oba programy protože nemyslím že by některý z ních extrémě vynikal nad druhým některými vlastnostmi.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod Alife » 13.09.2009 21:02

Ani moje HP tu nie je. Takze pouzivam IGO 2008 a Garmin. Ale nakolko som presvedceny, ze som mudrejsi ako oni dvaja dokopy, tak som sa uz vela krat stratil :D a potom prosil o pomoc.
Magentis EX CRDI, Obrázek, 94 000 km
Uživatelský avatar
Alife Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 3
Registrován: 18.01.2008
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod Jakub » 14.09.2009 09:00

@Dajek

iGo Amigo je odlehčená verze iGo 8. Mám HTC diamond a zkoušel jsem TT i iGo. U HTC je výhra vůbec nějaký GPS signál chytit, iGo vždy nějak signál najde během pár sekund. iGo je však hodně hardwarově náročné. Já používám nové TouchFlo 2 (Rhodium) a pro svižnější práci s iGo je ho lepší vypnout. iGo má také 3D profil krajiny.

Jak už bylo zmíněno, iGo má výhodu v tom, že má pro každou mapu samostatný soubor, takže si lze do PDA dát jen potřebné mapy. U TT je jen balík Východní / Západní Evropa. Navíc na iGo existuje velké množství skinů a modifikací. Např. oblíbený skin "dimka".

Screenshot_2.jpg

3D krajina v iGo8 na HTC Diamond
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod Dajek » 14.09.2009 17:24

díky za info, já právě měl předtím v HTC Touch Diamond iGo8, ale nějak mi blblo, vypadávala mi trasa na delších cestách, zkusím se ještě podívat po nějaké jinačí verzi než byla tamta, přece jenom funkčních na netu jich teď moc není
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod geocomp » 14.09.2009 17:58

iGo má 3D profil krajiny ale dokáže v něm navigovat jen když vidí víc než tři satelity - podle čtvrtého totiž vypočítá i nadmořskou výšku. Aspoň něco takového jsem četl. Jinak k GPS systému - aktualizace poloh satelitů se synchronizuje každých cca 15 min - proto třeba HTC používá utilitu QuickGPS která si synchronizační data stáhne z netu. Jinak nalezení satelitů není velký problém, u většiny přístrojů trvá jen chvilku - stačí aby GPS modul viděl na satelity. Problém nastává právě v okamžiku připojení k satelitu - pokud synchronizační data nesouhlasí začnou se stahovat do přístroje ze satelitu. Možná v tento okamžik už někdo nevěřícně kouká, ale tahle informace mě taky dost zaskočila když jsem si v servisu při čekání krátil chvilku čtením publikace o navigacích. Tak kde jsem to skončil, jo u stahování dat. Ty jsou potřeba aby byla známa poloha satelitů na obloze a podle nich se mohla vypočítat poloha přijímače GPS signálu. Proto když zapnete navigaci po 14 dnech tak to trvá dost dlouho než najde satelity, teda pokud si samozřejmě nestáhne data jinak. A proto když ji použijete , a po chvíli si ji zapnete na další cestu tak je během pár vteřin má satelity nalezeny a polohu určenou. Jinak jsou případy kdy např. telefony Nokia s GPS modulem hledaly signál i 45 min. Já se starým HTC Artemis nečekal dýl jak 5 min a to už muselo být aby to bylo tak dlouho. Většinou do dvou minut už všechno běží jak má.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod papra » 23.10.2009 21:08

Já dostal Dynavix s hlasem Lišky a nemá to chybu i když zabloudíme tak se aspoň pobavíme :D
Uživatelský avatar
papra Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mostecko  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
45000 km @ 6.5 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod g.man » 02.11.2009 21:26

Prodal jsem Tomtoma a koupil - nového Tomtoma. Zdálo se mi to rozumnější, než kupovat nové mapy do relativně starého zařízení. Navíc má vylepšené plánování i navádění do jízdních pruhů před velkýma křižovatkama - docela příjemná věc. Zkoušel jsem i Garmina, ale to ovládání mi nějak nesedlo, u Mia se mi tak nelíbila grafika a "moc údajů" na displeji i když měl někde jména ulic, která Tom neznal. Takže zůstávám u Toma, asi především díky ovládání
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
g.man Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 5
Registrován: 22.04.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Stonic (2018)
1200 km @ 5.7 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod -drb- » 02.11.2009 22:02

Dnes jsem si všiml, že Mafra nabízí při objednání celoročního předplatného MF DNES nějakou navigaci Mio. Netuším, co to je zač, předpokládám spíše nějaký výběhový low-end, co někde zbyl na skladě, nicméně kolega to chce zkusit. Stejně si chtěl noviny předplatit, tak to vezme s navigací.

Třeba se někomu tohle info bude hodit i tady. Jen kvůli navigaci do toho nemá smysl jít, ale pokud plánujete předplatné, tak by třeba stálo za to jít do toho právě teď.
-drb- Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 75  Témata: 1
Registrován: 25.03.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
28000 km @ 7.0 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod slava » 02.11.2009 22:39

Mám Mio Moov 370, ale už bych ji nechtěl, ani kdyby mi k ní dali na pět let předplatné na Playboy.
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

Re: Pouzivate navigaci?

Příspěvekod bosyboss » 04.11.2009 13:52

Mne v ponuke chýba navigácia FALK, ktorú ja osobne používam.
bosyboss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  Témata: 3
Registrován: 01.11.2009

PředchozíDalší

Zpět na Hlasování / Polls

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé