Korekční laková sada KIA

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Korekční laková sada KIA

Příspěvekod lokisek » 12.10.2009 18:59

Zajímalo by mne jaké mají ostatní uživatelé zkušenosti s korekční lakovou sadou originál KIA pro drobné opravy laku na karoserii ( obsahuje 2 lahvičky se štětečky - barva + vrchní lak). Zakoupil jsem tuto sadu v originál servisu KIA kvůli drobné opravě ( škrábanec pod klikou dveří spolujezdce) a po použití jsem ke své nelibosti zjistil, že barva je o cca stupeň tmavší :cry: - mám metalizu tropical red. Přitom kód laku byl přesně podle parametrů výrobce. Po reklamaci byla vrácena a objednána nová korekční sada - po vyzkoušení na destičce ten samý problém. Prý je to po dotazu u KIA výrobce normální, že korekční sada je tmavší!? Že prý se musí po aplikaci barva ještě jemně rozetřít hadříkem apod. aby nebyla silnější vrstva barvy. Ale v návodu na použití u korekční sady (pouze anglicky nebo německy) se o tom vůbec nezmiňují). Tak jsem jim to pěkně vrátil a nechal si zpět vyplatit investované peníze. Ale na 5 měsíců starém autíčku se skvěje cca 1,5 cm v průměru tmavší flíček :angry:
lokisek Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 12.08.2009
Bydliště: Nový Malín  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod Blackdeath.p » 12.10.2009 19:39

Ahoj myslím že korekční tužku použil Leo - čambrla. Právě protože sada obsahuje pouze německý a anglický návod. Vydal se Leo žádat o radu technika v servisu.

Někde snad psal i postup. Ve zkratce by to mělo být asi takto: Naneseš kapku barvy na lak necháš zaschnout a pak seřízneš žiletkou. Po té na to naneseš krycí lak a rozleštíš. Víc info ti dodá možná sám čambrla. Tedy pokud to byl on a pamatuji si to dobře.
Uživatelský avatar
Blackdeath.p Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 968  Témata: 6
Registrován: 19.01.2008
Bydliště: Kamenné Žehrovice  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 2. místo (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
205000 km @ 7.3 l/100km

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod Beda » 12.10.2009 20:56

Ja mam ze servisu pouze lahvicku barvy a k ni jsem si koupil bezbarvy lak ve spreji. Skrabance jsem opravoval tak, ze ty hluboke jsem zakapaval steteckem (u hodne hlubokych i nekolikrat) a nasledne se prebytek barvy serizne ziletkou, prestrikne bezbarvym lakem a rozlesti lestici pastou (pouzival jsem Tempo na metalizi). Na mensi skrabance staci vzit hadrik (ja pouzil papirovou uterku) namocit do barvy a prejet skrabanec kolmo ke smeru skrabance, barva zustane pak v te drazce a po zaschnuti se to opet strikne bezbarvym lakem a rozlesti :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod Zippy » 20.10.2009 16:18

Zdravím mňa by zaujímalo kde v SR sa to dá kúpiť? Ja som bol v Kii v Topoľčanoch a tam mi povedali že namajú ani šajnu kde sa to dá zohnať.A keď to je originál kia sada tak by to mali v autorizovanom servise poznať nie?
Dik za radu. :(
Zippy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 20.10.2009
Bydliště: Prašice  Slovakia (sk)

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod SelfMan » 20.10.2009 23:46

Momentalne to zaujima aj mna, lebo nejaky dobrak kamen mi spravil na kapote motora cca 3.5mm dierku v laku.
SelfMan Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 155  Témata: 2
Registrován: 23.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
9500 km @ 7.8 l/100km

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod patrik.pl » 12.02.2011 12:42

nevite kde je na karoserii stitek s cislem odstinu laku?

EDIT: Duplicitny prispevok vymazany. Titanus
jakmile to má kozy nebo kola.buď si jistej že stím budou problémy :-)))
kia rio 1,4 16v 71kw provoz09 hatch
patrik.pl Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 12.02.2011
Bydliště: melkovice  Czech Republic (cz)

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod Čambrla » 12.02.2011 13:16

U odstínu barvy se vždy vychází z VIN.
cambrla@centrum.cz
Uživatelský avatar
Čambrla Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2014  Témata: 49
Registrován: 14.12.2008
Bydliště: okr. Benešov  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (17)

Kia cee'd GT II (2013)
123456 km @ 8.2 l/100km

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod vladislav » 12.02.2011 14:13

Ta korekční tužka nikdy ten škrábanec už to nedokáže odstranit tak ,aby to nebylo vidět.Pokud je to větší škrábanec..Barvu namíchá každá lepší lakovna..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod KamZehr » 12.02.2011 19:16

V Praze, kousek od Strahova je lakovna, kde namíchaj barvu za cca půl hodiny a se štětečkem to stojí 150 Kč. Nejlepší je přijet s autem, oni to omrknou a je po starostech.
KIA Sportage III 1,6 GDi - 6/2011 - prodáno
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi - 09/2020
Uživatelský avatar
KamZehr Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 726  
Registrován: 19.11.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Hyundai Tucson (2020)
0 km @ 0 l/100km

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod Tesik » 12.02.2011 19:42

A není to taky třeba tím že barva byla dobře namíchána jen prostě na autě už je lak vytvrdlý a vyzrálý,a taky třeba jak se říká vyžraný od sluníčka proto se zdá že barva originál je tmavší.Kolega si nechával stříkat auto a není to přesně ten odstín.Přitom mechanik vycházel podle čísla VIN. :yes:
Uživatelský avatar
Tesik Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 148  Témata: 10
Registrován: 19.03.2009
Bydliště: u Jihlavy  Czech Republic (cz)

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod Čambrla » 12.02.2011 20:45

Přesně, jak píše Tesik. Mě škrábly lak, když bylo auto staré rok a půl. Dal jsem to do lakovny. Oprava vůbec nebyla poznat. Nechal jsem si nyní lakovat malý díl, namícháno podle VIN ve stejné lakovně, auto je staré 3 roky a nový nátěr je nepatrně tmavší. Bavil jsem se s mistrem, co s tím, jestli leštit starý lak či něco jiného. Doporučil mi to neřešit, barva vybledne. Sice to už nikdy nebude ono, ale ten rozdíl se hodně setře. Nový nátěr je vždy tmavší. U opravy lakovou tužkou, jak psal výše Blackdeath, to nikdy nebude ono, vždy to bude vidět. A čím víc jsem si s opravou ťukance hrál, tím to bylo horší. Opravný lak, zvláště metla, je tmavý, zesvětlá po nátěru lakem, který i krásně vykreslí metalízu. Dnes bych si tu tužku ale už asi nekoupil. Kapotu mám potlučenou od kamínků. Ty ťukance bych korekční tužkou jen zvýraznil. Až toho bude moc, tak to nechám přestříknout nebo dám fólii. Byl jsem vzteky bez sebe, když jsem na novém autě našel první ťukanec. Dnes si už toho ani nevšímám. A mám pocit, že takových nás je víc.
cambrla@centrum.cz
Uživatelský avatar
Čambrla Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2014  Témata: 49
Registrován: 14.12.2008
Bydliště: okr. Benešov  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (17)

Kia cee'd GT II (2013)
123456 km @ 8.2 l/100km

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod vladislav » 12.02.2011 23:12

Já ted také nějak ty ťukance už přehlížím..Jak bylo auto nové tak mě to bralo.. ;) Jinak jak mě stříkali auto tak to vždy roztříkávali do ostatních dílů karoserie a poznat to není. Aspoň já to nepoznám..Jak říkal šef z lakovny...Ta barvu drží jen ten horní lak jinak je to bláto..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod patrik.pl » 14.02.2011 10:13

z toho vin se to odhaluje jak?já to nikdy neřešil a lakoš kiu prej taky vidí poprvé.ale co mi dělal auto minulý.tak to byl lesk jako blesk :D jinak ja mam korekční tužku z tvproductu a na chvilku to zamaskuje,ale přijde mi že se to smejvá :angry:
jakmile to má kozy nebo kola.buď si jistej že stím budou problémy :-)))
kia rio 1,4 16v 71kw provoz09 hatch
patrik.pl Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 12.02.2011
Bydliště: melkovice  Czech Republic (cz)

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod Jenda » 14.02.2011 11:01

@patrik.pl- nevite kde je na karoserii stitek s cislem odstinu laku?

Jsme přesvědčen, že :kia: má odstín barvy karoserie i na sloupku vozidla na straně řidiče mezi předními a zadmími dveřmi. (je tam štítek s různými údaji a mezi nimi je i barva) ;)
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

Re: Korekční laková sada KIA

Příspěvekod KUTAC » 19.03.2011 13:09

Zdrar!
Co sa dá robiť s týmto?
Má s tým niekto skúsenosti?
Proste to opadává...Bez mechanického poškodenia,len sa teho dotkneš a máš ju na prste ***!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KUTAC Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: horinka.martin@post.sk  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé