Problém pri štartovaní

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Problém pri štartovaní

Příspěvekod bosos » 20.12.2013 12:41

Zdravím.Kupil som nedávno Rio 06,71kw a teraz riešim takýto problém.Pri naštartovaní mám otáčky 1300ot/min,ale po 20 s klesnu na 600ot/min a hned vystupia na 2500ot/min.Uplne to už vyzerá že motor zhasne.Toto sa zopakuje 3 krat a potom jazdí bez problémov.Prejaví sa to ked auto štartuje po dlhšej dobe,aspoň po 5 hodinách nečinnosti.Na diagnostike mi zistili -Korelacia polohy škrtiaceho ventilu.Vraj nefunguje dobre snímač.Ked som sa pýtal kolko by stál nový,povedali v servise, že ešte sa im nikdy nestal takýto prípad že by to museli menit,tak najprv by radšej pozreli či chyba nebude v kábloch.Nemali ste niekedy takuto poruchu?A myslíte že je nutné to menit alebo môžem jazdit dalej?
bosos Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 3
Registrován: 20.12.2013
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problém pri štartovaní

Příspěvekod visna » 22.12.2013 22:23

Toto robili riá presne okolo tvojeho rocniku (2005 až 2007-8) nerobi ti to nahodou iba ked su vonku minusove teploty ? lebo bola to znama chyba pri nizkych teplotach a studenych startoch, pomahalo na to prehratie SW v riadiacej jednotke, skus si dat nahrat novy softver, viem ze sa take nieco riesilo, od roku 2008 uz tento problem nebol pretoze auta mali novu verziu SW uz nahratu vo vyrobe.
visna Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 04.05.2011
Bydliště: Malacky  Slovakia (sk)

Re: Problém pri štartovaní

Příspěvekod bosos » 22.12.2013 22:57

Tiez sa mi zda ze je to horsie ked je vacsia zima.Mozno sa to v lete upravi.Cital som uz o tom co pises,ked som to vravel v servise kia,tak samozrejme ze povedali ze o nicom takom nevedia.Ten softver by som dal prehrat ale urcite to bude dost vysoka suma.Tak asi budem musiet cakat do leta :D .
bosos Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 3
Registrován: 20.12.2013
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Re: Problém pri štartovaní

Příspěvekod visna » 30.12.2013 20:29

Prehratie sw je najjednoduchsia a najbeznejsia oprava v servise (hned po vymene zairovky) aku robia vzdy ak si s niecim nevedia rady, urcite sa aspon opytaj kolko by to stalo, urcite to nebude drahe, niekde to robia aj zadarmo len aby sa zakaznika zbavili a aby mu povedali ze aspon nieco urobili, takze skus pochodit viacej servisov, v jednotlivych servisoch su obravske rozdiely ako cenovo tak aj pristupom ci profesionalitou.
visna Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 04.05.2011
Bydliště: Malacky  Slovakia (sk)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé