Stropní světlo - přilepení

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Karens » 11.12.2019 19:51

Škriabeš sa ľavou nohou za pravým uchom. Čím skôr pochopíš, že odspodu cesta nevedie, tým lepšie pre teba.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 11.12.2019 20:48

No jo, ale já si pořád nejsem jistý, jestli je to z vrchu zapotřebí. Servis řekl, že světlo se ukotví zespodu a ten plastový rám nemá žádné úchytky ani nic na ten způsob. Takže podle toho, co říkáš, tak to je asi tak, že se sundá stropnice, přidrží se z vrchu prstem ten plastový černý rám a světlo se zespodu nacvakne bez lepení a hotovo? Jiná možnost není?
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Beda » 11.12.2019 21:55

V tovarne stropni tapec hadam montuji uz s nasazenymi svetly :huh: Takze ano, klidne to muze jit smontovat leda tak, ze svetlo se zajisti z druhe strany rameckem, aby drzelo na miste :roll: Sundavat stropni tapec neni zadna sranda, clovek musi otrhat vetsinu plastovych krytu na sloupcich a dost casto si bud odtrhne nejaky zacvak a nebo rypne nekam do viditelneho mista, kdyz si neda pozor :innocent:

Jestli nebudes chtit nic lepit, tak si zkus pres ramecek na kazde strane protahnout vlasec, tak abys mohl za nej tahat smerem dolu pres otvor, abys udrzel ramecek na miste pritazeny a dalsi clovek at zkusi nacvaknout to svetlo :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 11.12.2019 23:14

Děkuji za tip. Zkusím!
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 12.12.2019 16:41

Takže nic výše zmíněného nepomohlo. Sundání stropnice problem 100% vyřeší, ale nevěřím zdejším servisum, takže to beru jako poslední možnost. Tavnou pistoli jsem zkusil, povedlo se svetlo upevnit, ale cosi tam praskalo tak to muselo dolů. Z vyroby tam bylo jakési cire lepidlo. Co to asi bylo? Připomínalo to silikonove. Bohužel už skoro nelepi. Jakýkoliv další tip ocenim. Když se přece meni díl jako je stropni svetlo, nedemontuji kvůli tomu celou stropnici ne? Nějaký know how jak ten plastovy obdelnik upevnit byt musí. Proste nejake lepidlo, ktere pocatecni tlak kovovych pacicek udrzi, aby se svetlo dalo zacvaknout a nepropila se stropnice. Jinak děkuji za nápady!
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Beda » 12.12.2019 19:50

Cele stropni svetlo se jentak nemeni, meni se jen zarovky v nem, tak si muzou dovolit navrhnout design, kdy se to da namontovat jen, kdyz je stropnice dole. Kolik mista ti vychazi mezi stropem a svetlem, ze bys to zkusil pripadne prilepit primo k plechu a ne k tapecu :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 12.12.2019 20:18

No pro představu jsem našel video kde jde přímo vidět jak to vypadá.. https://www.youtube.com/watch?v=wyhfMU3RrX4 (od 5:45) to je přesně ten typ světla s těma packama.. takže to vypadá, že demontáž stropnice není nutná (ve standartním případě), ten "černý obdélníkový" plast o kterém mluvím, tam nejde moc vidět, protože je krásně přilepený ke stropnici. Ten můj tam kvedlal, praskal a to byl taky důvod, proč jsem to světlo sundával (prvně jsem to dal před zásahem do servisu, v servisu se údajně závada neprojevila. Kdyby se ten černý plast dal dát úplně do pryč, tak by to snad bylo úplně nejlepší. Ale nejde, je obehnaný dokola molitanem a neprojde tou dírou. Musím ho tedy nějak upevnit. K plechu bez šance, jedině ke stropnici.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Beda » 12.12.2019 20:37

V 7:01 je videt cely uchyt toho stropniho svetla, jestli se nepletu? Je tam plech a ne plast :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 13.12.2019 10:14

No jo. Já tam mám plast.. každopádně se podařilo, svetlo je zacvakle a drží jak pribite. Dokázal jsem něco, co servis nezvládl. Ovšem jsem opět na začátku, popraskava tam při přejezdu nerovnosti stejně jako před zásahem. Tj jedna se o výrobní vadu (mám jedno z prvních nových Rio). Bohužel, příště nekupovat nove nevychytane modely. Nevím jestli to řešit se servisem, možná to chce vyměnit ten plastovy obdélník za plechový nevím. Nebo se s tím prostě smířit. Každopádně děkuji za nápady, pomohlo mi to světlo alespoň upevnit.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Karens » 13.12.2019 10:32

Si to mal aspoň oblepiť textilnou páskou.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Předchozí

Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé