Stropní světlo - přilepení

Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 14.11.2019 22:11

Ahoj, chci se poradit ohledně stropního světla. Z ničeho nic mi cosi začalo mlátit ze stropu v oblasti zadního stropního světla (které osvětluje zadní sedačky). Světlo jsem celé demontoval. Příčinu jsem našel - je tam černý plast, ničím nezafixovaný, jen na něm byla malá vrstva nějakého transparentního lepidla z výroby. Ta malá vrstva lepidla se za 2 roky nějakým způsobem přestala lepit a začalo to tam lítat. Každopádně ted mi tam nejde zpět nasadit to stropní světlo, protože ten plast tam prostě drží jen silou vůle. Když tam chci světlo zpět vložit, tak kovové spony "nadzvednou" ten plast, a spony se mi dostávají mezi tapec ten plast. Máte někdo nějaký typ, jaké lepidlo použít, či jak upevnit zpět to stropní světlo a při tom se zbavit těch pazvuků od toho černého plastu? Stačí to něčím zafixovat. Nechápu, že tam nejsou šrouby nebo tak.. Servis je až poslední možnost, protože jsem do toho přece jen sáhl, ale ten zvuk se nedal vydržet, objednání nejdřív za 2 týdny a nechávat kvůli tomuhle auto v servisu už nemohu. Předem děkuji za tipy. Mám rio 2017.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Karens » 14.11.2019 22:31

Určite tam nie sú šróby?! :shock:
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod snike » 14.11.2019 23:48

Tohle by ti mohlo pomoci?

8485313.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 15.11.2019 07:35

Šrouby tam žádné nejsou :( je to strašně zvláštní.. ve stropě vůbec není žádná lišta na uchycení.. nic.. ten plast (viz Snikuv obrazek e - dole) je tam jen v podstatě položený.. s úplně minimální vrstvou nějakého čirého lepidla.. to lepidlo nedrží, plast při přejezdu na nerovnosti nadskakuje a světlo tam vložit nejde. V servisu by to asi taky nejspíš lepili, ale vůbec nevím čím, snad nějakým montážním lepidlem a jen velmi tenkou vrstvu, aby se nepropil tapec?

To světlo vypadá takhle: https://razborfavorit.ru/parts/part-237 ... 92850c7010

Ty kovové spony potřebuju dostat nad ten plast, ony ty packy v podstatě vlastně ten plast drží.. jenže to nejde, když plast nadskakuje.. tak mi ty spony skáčou stále mezi tapec a plast..
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod lubos550 » 15.11.2019 08:48

Asi najskor na mamuta, alebo nejaky husty silikon to chytit.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Karens » 15.11.2019 08:57

1. Rozmýšľam na čo sú tam tie dve okrúhle diery na bokoch.
2. Nemá tam byť nejaký kovový rámik okolo otvoru, do ktorého sa to na jednej strane zahákne a na druhej zacvakne? Lepenie je hlúposť.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 15.11.2019 09:05

No je tam přesně to světlo jak jsem posílal ten link to rio 2016 má trošku jinak ty packy. Přemýšlel jsem třeba nad partnerem all in one crystalem. Je to na plasty, tlumí vibrace.. něco na ten způsob tam bylo původně nalepeno, ale přestalo to lepit, byla tam moc malá vrstva. Asi by to pomohlo, ale aby to nepropilo tapec:/

Karens: právě tam není nic kromě toho plastoveho ramu. Ten ram tam není jak upevnit, žádné kotvici šrouby tam nejsou a ani se to nedá nijak zacvaknout.. vložit svetlo zpět není problém poté, co se nějak upevní ten plastovy ram. Lepeno to z vyroby bylo, počítalo se asi s tím, že není potřeba nějaké ultra silne lepidlo vzhledem k tomu, že když už to světlo je zacvakle na místě, tak ten plastovy ram drží. Aby to nevibrovalo a bylo to napevno tak tam dali malý proužek nějakého cireho lepidla připomínající silikon.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Karens » 15.11.2019 09:12

Ten rám bol prilepený o stropnicu? Ak áno tak to prilepené ani nemusí byť, to drží zacvaknuté aj bez lepidla. A obávam sa, že ani lepidlo ti nepomôže a budeš musieť demontovať stropnicu aby si sa k tomu dostal zvrchu.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 15.11.2019 09:15

Obávám se, že to bude ono .. :( tohle dává smysl.. mám si na to troufnout sám, nebo to radši dát do servisu? Na tom servisním manuálu to vypadá docela jednoduše..
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Karens » 15.11.2019 09:42

Nie je to nič zložité, ale predpokladá sa aspoň nejaká minimálna zručnosť. Treba poodstojovať všetky plasty zo stĺpikov.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 15.11.2019 10:31

Děkuji za rady, servis má čas až za 2 týdny, tak na to mrknu sám. Není k dispozici někde příručka jak odstrojit ty sloupky?
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Karens » 15.11.2019 10:37

Základné pravidlo: kde nie je šrób je to nacvaknuté.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 15.11.2019 21:06

No každopádně je to hodně divný.. na úplně všech autech (co jsem se díval na youtube i na K/H) je to vyřešeno bud šrouby a nebo se to normálně zespodu zacvakává, nemůžu si pomoct, ale dle mě je závada to, že nedrží ten černý plast o který se má spona zaháknout.. kdybych to upevnil lepidlem, tak by ten tlak odolal a spona by se zacvakla nahoru nad ten plast a bylo by.. ale jediný z čeho mám starost je jaké lepidlo.. přemýšlel jsem nad tenkou vrstvou tohoto: https://www.alza.cz/maxi/pattex-one-for ... .htm#popis
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod Beda » 16.11.2019 00:04

Zkus to tavnou pistoli, mel jsem s tim lepene denni sviceni a odolavalo to i povetrnostnim vlivum :-) Nema to v sobe nejakou extra chemii, ktera by ti mohla udelat neplechu, ze by treba nekam prosakla :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Stropní světlo - přilepení

Příspěvekod mikee » 11.12.2019 19:46

Bohužel problém přetrvává.. použití oboustranné lepící pásky je na nic, je to moc slabé, plast to neudrží a navíc nelze, protože v ten moment už tam světlo nesedne. Jediná možnost je asi nějaké lepidlo (původně tam bylo nějaké čiré, asi silikonové - slabá vrstva).

Tzn jsem na začátku, potřebuji upevnit plastový obdélník, který byl původně přilepený ke stropnici, abych mohl nasadit světlo. Až se nasadí světlo, plast budou držet plechové pacičky ze světla a je po problému.

Už jsem měl pár aut a tohle jsem ještě neviděl. Vždycky tam byly šroubky, nebo nějak chytře uchycený rám a ne toto. Je tu prosím nějaký servisák, co by mi mohl dát nějaký tip jak na to? Popř. jak jsou na stranách ty dírky, jestli se tam něco neprovleče a nezachytí se mechanicky ten černý plast, aby nemohl nadskočit, když se tam světlo montuje. Rio 2017 (nové)
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé