Obsah nádrže

Příspěvekod petokilian » 29.05.2008 15:57

Ahoj ja som eště ani raz nekontroloval ,koľko to vlatně najazdim na plnu nadrž,teraz to zkusim,mam tam eště v nadrži ručičku za prvym dielikom,uvidime kolko ,tiež jazdim vetšinou mesto a kratke vzdialenosti 3 km.ahoj peto.
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 07.08.2008 10:41

peter38 píše:V nejakom teste som cital ze s plnou nadrzou je dojazd 700km. Ale ja som dosiel nieco cez 510... takze neviem ci testy klamu alebo neviem ... :help:


ja stale tankujem Shell V power /kvoli kvalite a lepsej spotrebe tohto paliva/ a mozem potvrdit ze moj dojazd na plnu nadrz z Kia Rio 1.4i je 680 km...takze nieco na tom asi bude. A to mam kolesa rozmerov 205/45 R16... Podotykam ze tankujem dovtedy kym palivo nevyteka z nadrze von...takze je tam mozna viac ako uvadza manual...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Happy » 07.08.2008 14:03

cooldj píše:
peter38 píše:V nejakom teste som cital ze s plnou nadrzou je dojazd 700km. Ale ja som dosiel nieco cez 510... takze neviem ci testy klamu alebo neviem ... :help:


ja stale tankujem Shell V power /kvoli kvalite a lepsej spotrebe tohto paliva/ a mozem potvrdit ze moj dojazd na plnu nadrz z Kia Rio 1.4i je 680 km...takze nieco na tom asi bude. A to mam kolesa rozmerov 205/45 R16... Podotykam ze tankujem dovtedy kym palivo nevyteka z nadrze von...takze je tam mozna viac ako uvadza manual...


Shell V-power dobré, ale nějak se mi nezdá to přetékání nádrže. Na pistoli je pojistka,která nedovolí, aby to přeteklo, to zaprvé, takže přetékat by neměla. Za další jestli přetéká, tak to taky není dobrý, protože tam určitě bude nádobka s aktivním uhlím pro odsávání par z nádrže a jestli to přeléváš, tak ti to aktivní uhlí moc dlouho nevydrží, pak se ti bude tlakovat a deformovat nádrž. Tankování po okraj prostě není dobré ani vhodné, ani doporučené a tankovací pistol by to neměla ani připustit. Jinak je to tvoje auto, tak to ber jen jako dobrou radu.
Happy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  
Registrován: 06.07.2008
Bydliště: Zlínský kraj  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Skalican » 07.08.2008 15:02

cooldj píše:
peter38 píše:V nejakom teste som cital ze s plnou nadrzou je dojazd 700km. Ale ja som dosiel nieco cez 510... takze neviem ci testy klamu alebo neviem ... :help:


ja stale tankujem Shell V power /kvoli kvalite a lepsej spotrebe tohto paliva/ a mozem potvrdit ze moj dojazd na plnu nadrz z Kia Rio 1.4i je 680 km...takze nieco na tom asi bude. A to mam kolesa rozmerov 205/45 R16... Podotykam ze tankujem dovtedy kym palivo nevyteka z nadrze von...takze je tam mozna viac ako uvadza manual...


To prelievanie nikdy nerob!!!
:SK: :kia: XCeed 1.5 T-GDi 7DCT
Uživatelský avatar
Skalican Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  
Registrován: 03.03.2008
Bydliště: Skalica  Slovakia (sk)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2023)
7000 km @ 6.6 l/100km

Spotreba

Příspěvekod fryvald » 07.08.2008 15:36

Cafte, tak mne plna nadrz vydrzi v priemere na 650km pri jazde mesto, mimomesta v pomare 1:1. Tankujem uz par kilometrov po rozsvieteni kontrolky rezervy a v priemere po prve cvaknutie pistole sa tam vojde cca 38-40 litrov. Tankujem bud na Shellke alebo na Slovnaftke. Raz som tankol na Oktane a nikdy viac!!! Auto bolo o dost hlucnejsie a spotreba jednoznacne stupla!
fryvald Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  
Registrován: 28.07.2008
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2008)
44000 km @ 7 l/100km

Re: Spotreba

Příspěvekod petokilian » 07.08.2008 20:29

fryvald píše:Cafte, tak mne plna nadrz vydrzi v priemere na 650km pri jazde mesto, mimomesta v pomare 1:1. Tankujem uz par kilometrov po rozsvieteni kontrolky rezervy a v priemere po prve cvaknutie pistole sa tam vojde cca 38-40 litrov. Tankujem bud na Shellke alebo na Slovnaftke. Raz som tankol na Oktane a nikdy viac!!! Auto bolo o dost hlucnejsie a spotreba jednoznacne stupla!
Ahoj ja tankujem na oktane ,zda sa mi ,źe to je hlučnéjśi ten motor,ako byval,zkusim ten shell v power,uvidime kolko najazdim po mestě.ahoj.
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Re: Obsah nádrže

Příspěvekod SolidSnake » 25.10.2010 15:57

Ahoj jezdím v riu (1,4 spotr) +- město i okolí.. plnou netankuju . Tankuju 500,- 1000,- .. průměrná spořeba mi ukazuje 6,3-6,4 někdy Shell někdy tesco nekdy Ono jak se to vezme ....
Nikam to nehoním , ale zas nejezdím pořád 50tkou :D :kia:
Rio sport, 1,4/6,4 l/100
Uživatelský avatar
SolidSnake Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Horní Jiřetín  Czech Republic (cz)

Re: Obsah nádrže

Příspěvekod mouzi » 28.10.2010 14:27

Ja tankuju jen na Shellce nebo OMV, nekdy na Benzine a vzdy obycejny N95, zadne ty jejich "specialy" tam nedavam, davat nebudu a ani davat nechci. Je to drazsi, lip to nejede a neni to k nicemu potreba. Mozna az budu mit najeto 100.000 km, tak o tom popremyslim, do noveho auta to nema vyznam tlacit. Tankuju do plne se zaokrouhlenim na cele 50,- nebo 100,-. :kia:
Kia Rio II 1.4 CVVT, 71 kW (97 k) Play, Sunset Orange, MY10
Hyundai i30 1.4 CVVT, 80 kW (109 k) Style, Vivid Blue, MY09

"Nejezdím jako dobytek, ale v rámci možností."
Uživatelský avatar
mouzi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 13
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
27000 km @ 6 l/100km

Re: Obsah nádrže

Příspěvekod zulyk » 07.11.2010 16:41

tak ja navstevujem vacsinou slovnaft, tankujem tak do pol nadrze, ked nieje slovnaft, natankujem na prvej cerpacke ktoru stretnem (obycajnu 95-ku), zhruba do kazdej druhej nadrze pridavam aditivum na precistenie, bud vif-ko alebo STP, prip. este liqui moly
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Obsah nádrže

Příspěvekod dodorendvan » 20.12.2010 20:29

No to s tým benzínom nieje až taká pravda ako tu píšete.Naposledy som jazdil na Renaute Thalii a mechanik mi výslovne zakázal tankovať benzín-nechcem znižovať referencie benziniek tak nebudem menovať.Len poviem že som musel pri 85000km prečistiť čerpadlo.Bolo to benzínom.Odvtedy tankujem len na Shel alebo OMW.A mám pokoj.Takže bacha na čo jazdíte páni. 8-)
dodorendvan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 1
Registrován: 14.11.2010
Bydliště: trencin  Slovakia (sk)

Re: Obsah nádrže

Příspěvekod TerenaK » 07.10.2013 10:56

Mám vlastnú fabiu HTP a požičanú kiu rio od rodičov. Tá spotreba na kia rio ma dosť prekvapila, normálne som už chcel ísť do servisu že auto má veľkú spotrebu, našťastie som si predtým prečítal túto diskusiu 8-). Na plnú nádrž po kontrolku som presiel 520 km, čo ako tu čítam je na kiu rio štandard. Keď to porovnám s fabiou HTP, na nej prejdem v pohode 620 km, dokonca rekord mám nejakých 670 km na jednu nádrž po zasvietenie kontrolky.
S fábiou jazdím na vyšších otáčkach - okolo 2500-3000 (lebo htp), na kii okolo 2000. Trasa rovnaká.
TerenaK Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 07.10.2013
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé