Spotřeba

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Spotřeba

Příspěvekod Patrona » 27.10.2014 11:21

Zdravím občas si pujčím od člena rodiny vůz Kia Picanto 1.0 tříválec :) a nějak se mi nezdá spotřeba, za prvý to vůbec nejede (jakoby se mu nechce) až nad 4000 ucítím menší tah, a o když přijde jakýkoliv kopeček tak ani nemluvim, no hrůza a děs, ale po 3 dnech ježdění a ujetí přibližně 250-300km jsem přepl na ukazatel dlouhodobé spotřeby a nestačil jsem se divit, není něco špatně ???? :kia:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Patrona Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 21
Registrován: 18.10.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia Pride (1996)
124000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Spotřeba

Příspěvekod souk69 » 27.10.2014 16:05

;) No nevím zda je něco špatně, ale od litrového tříválce bych nějaké výkony nečekal. A pokud ano, tak za cenu vytáčení a tak i vyšší spotřeby.........
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Spotřeba

Příspěvekod Berka » 28.10.2014 09:31

Bohužel to bude normální. Kdysi jsem měl Picanto půjčené během servisu svého ceeda vracel jsem jim ho s podobnou, možná ještě horší spotřebou. Je to tím, že jsme zvyklí na určitou dynamiku auta a tak to pochopitelně požaduješ i od jiného. Jenže litrový motor, aby takové dynamiky dosáhl tak běží na hranici svých možností a tak je jasný že prostě baští. Ten kdo si takové auto koupí tak jezdí úplně jiným stylem a také má spotřebu v úplně jiných hodnotách. Nestojí na plynu pořád jak na rýči aby auto jelo, protože ví že to stejně nemá žádnou velkou cenu.
Jinak jsem byl s Picantem hrozně spokojený a jízdu si ve městě užíval. Bylo krásně obratné a do města ideální.
Mimochodem, manželka má Fiestu 1.3i a její průměrná spotřeba po městě je 9-10 litrů, protože mimo město tohle auto vyjede jen minimálně, a jak jsem zjistil, tak díky skvělému podvozku s ním manželka jezdí jako já když mi bylo 18 let. Prostě jako prasátko. Pořád brzda- plyn, a když jsem ji chtěl pokárat, tak prý se mi to jen zdá a příště bych taky mohl jít pěšky :o
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Spotřeba

Příspěvekod JanRypal » 09.02.2015 20:50

Jediné zákony, které tady ještě platí pro všechny jsou ty fyzikální. Malé motory všeobecně žerou a kdo tvrdí, že s nimi jezdí za 3 litry, tak kecá. 7 litrů je u tohoto motoru úplně normální, při pojížďkách ve městě i víc...
Kia Sportage II (2005) 4x4, 2.0 CVVT 16V DOHC, Active Ex
Uživatelský avatar
JanRypal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 12.06.2011
Bydliště: Valašské Meziříčí  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage II (2005)
99999 km @ 10 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé