Hluk v kabine a spotreba

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 10.04.2023 12:45

Zdravim som tu novy a proceed GT mam od Septembra 2022.
Priznam sa ze hlavny dovod kupy bol dizajn, cena (vyrazna sleva oproti katalogovej cene) a hlavne vykon motoru.
Moje poznatky po 7 mesiacoch pouzivanai.
Od zaciatku bol v hluk v kabine neznesitelny , profesionalnym DB metrom som nameral na tichom asfalte pri 130km 74 a pri hlucnom (hrubozrnom) az 80-82 decibelov co sa fakt nedalo vydrzat a komunikacia
s dalsimi pasaziermi v kabine (hlavne na zadnych sedadlach bola nemozna) po 3 mesiacoch som si kvoli tomu dal odhlucnit podlahu, podbehy a dvere a je to lepsie kleslo caa na 69-71 (tichy asfalt) 74-75 (hruby asfalt)
V porovnani s firemnim superbom aj po odhlucneni je to stale rozdiel :( superb je bez odhlucnenia stale pohodlnejsie a tichsie auto (65-max 67 db)
Mam na leto stale michelin pilot 4 sport a rozmyslam o zmene prenumatik na nejake tichsie. Moze niekto doporucit ktore (nizkoprofilove su fakt o poznanie tichsie a oplati sa vymenit Micheliny?
Dalsia vec ktora ma zarazila ze zvuk vyfuku aj pri comfort nastaveni je v kabine dost pocutelny.
Nechcem prist o zvuk vyfuku v sport mode (ten je super) ale v komfort by som fakt chcel mat co najtizsi . Ma niekdo zkusenosti ci to nejak ide? Cital som na par forach ze sa da kupit a zapojit nieco na pravu stranu medzi aktivnu klapku a dialkovym ovladanim ovladat . Ma niekto zkusenosti z odpojenim klapky (konektor by mal byl pod pravym vyfukom (kedze aktivna klapla je len napravom vyfuku) , bohuzial ale asi odpojenim by som prisile aj o zvuk vyfuku v sport mode :(

Dalsia vec co ma dost prekvapila bola makkost laku na proceede oproti inym znackam (skoda, VW) zda sa mi o hodne maksi a odskakujuce kamienky robia dost vyrazne ryhy na prednom narazniku. :(

Inac je to za tu cenu a na ten vykon celkom fajn auto s velmi dobrou spotrebou (na ten vykon), dialkove som urobil CR > Ateny (1900km ) s plnym kufrom a 4 ludmi na palube za 6.7L/100km (pocitadlo v aute ukazuje cca o 0.2 l menej ako je skutocna spotreba (benzin 95oktan +SUper benzin VIF additive) , dialnicna rychlost od 110-140, vacsinou okolo 125km/h,
Spotreba v meste je teda uz horsia cca 8.5-11l (zalezi na stylu jazdy a tazkej nohe a agresivite jazdy)

Zaujimalo by ma hlavne ako su ostatni clenovia spokojeny s proceedom GT ( ja som vyberal medzi ceed SW gt line, prceed gt line a proceed gt ) a myslim ze som vybral asi to najlepsie :) (az nato chybajuce 5 koleso -rezervu :( )
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod MP1 » 10.04.2023 13:50

Ak chceš mať tichšie aj pri normal móde, daj si odpojiť rezonátor pod stieračmi.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2205  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 10.04.2023 13:58

Ano resonator pod stieracmi som odpojil hned ako prvu vec ked som kupil auto.Pisem o hluku zo zadu od vyfuku ktory je tam stale aj v komfort mode.
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 10.04.2023 14:02

este jedna vec ma na proceede irituje a to je ze ked mi ukazatel ukazuje 0-5km dojazd do nadrze nedam viac ako 40litrov benzinu?
Niesom si isty ci model proceed GT ma 50l ako to ma byt podla technickej specifikacie vozidla pretoze ukazovat dojazd 0km s 10l benzinu v nadrzi mi pride trosku dementne :( ak to ma fakt 50l nadrz
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 10.04.2023 22:23

Výfuk v comfort móde tichší nebude, keďže klapka v pravej strane je plne zavretá a neotvára sa, teda ide len ľavá vetva. Jedine asi vymeniť výfuk za niečo iné... ale to bude takmer určite len hlučnejšie
Proceed GT má nádrž 50l, avšak pri spotrebe 0 zostáva v nádrži rezerva cca 8l (vraj kvôli chladeniu palivového čerpadla a tvaru nádrže)
Michelin Pilot Sport 4 sú dosť hlučné gumy, ak chcete niečo tichšie, odporúčam Continental SportContact 7 (nemám ich, no napr. na Stingrovi sú výrazne tichšie). Majú mäkkšiu zmes + sú ešte lepšie ako Pilot Sport 4 (cca na úrovni PS4S). Prípadne iné gumy, ktoré sú tichšie, resp. mäkšie (Continental robí výrazne mäkšiu zmes, ale zasa trochu menej vydržia)
Zimné máte aké? Je to celkom sranda, ale mnohé zimné gumy sú výrazne tichšie ako letné Michelin.
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 10.04.2023 23:24

Ano bohuzial je to tak :( zimne gumy mam continental ts 870 a aj ked na stitku maju napisanu rovnaku hlucnost (71db) ako letne micheliny, pocitovo sa mi zdaju o dost hlucnejsie. Podla mna ten hluk bude robit aj to ze tie kola su nizkoprofilove a 18tky. Predsa len balony celkom zvuk z odvalovamia odfiltruju.
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod lopo1 » 10.04.2023 23:46

s Pilot 4sport nemam priamu skusenost ale mne vyrazne pomohlo vymenit primacy 3 za goodyear eagle f1 asymmetric 6 auto citelne stihchlo hold biedne odhlucnenie auta je tu znama vec a porovnatvat superB a proceed asi nema ani zmysel
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Lubos1 » 11.04.2023 10:26

Ano, od podvozku je Ceed a Proceed hlucny, ale co sa v Kii podarilo, je slusne odhlucnenie od aerodynamickeho hluku a to bez dvojitych prednych bocnych okien a predneho skla. Hlucnost od podvozku sa podadrilo utlmit iba v XCeede.
Ja som bol s Proceedom GT v Chorvatsku a s hlukom som problem nemal. Vyfuk na dialnici zanika a hlucnost podvozka bola celkom znesitelna. Mne najviac vadi aerodynamicky hluk, ak mi nieco fuci pri uchu a v tomto zmysle je rodina Ceed na svoju triedu ok.
Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2024 Deluxe White
Škoda Octavia RS TSI 2024
exKIA: XCeed GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 2023, Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2020, Ceed 1.4 GT-Line T-GDI 7DCT 2019
www.autogratis.sk
Uživatelský avatar
Lubos1 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 136  
Registrován: 19.11.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 11.04.2023 11:20

V tomto suhlasim, hlud od podvozku z odvalovania pneumatik je akosi znesitelnejsi pri rychlostiach nad 90-100km/h a uticha, respektive splyva s airodynamckym hlukom + hluk vyfuku je nad 2,5-3tis otacok utlmeny.
Takze najviac je hluk od podvozku pocut v rychlostiach do cca 100km/h coz robi s proceeda Gt hlucne auto hlavne v meste a na okreskach, dialnica je v ramci konkurencie celkom OK.
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Denin » 11.04.2023 20:49

Tak nekdo si koupi GT a stezuje si na hluk :)
Pak dokonce jde a necha udelat odhlucneni :D Rozdil 4 dB lidske ucho opravdu nepozna, takze vyhozene penize a zasah do noveho vozu.
Tohle nepochopim...
Proceed GT MY 2022
Denin Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 28.08.2022
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod tom247 » 11.04.2023 21:22

Ze nepozna 4db?! Jedine ak je hluchy jak poleno...
Ceed SW MY22 1.5T GT-Line
Obrázek
Uživatelský avatar
tom247 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 4
Registrován: 18.06.2022
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2022)
0 km @ 0 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 11.04.2023 21:42

No, 4db nepozná ak sa jedná o rozdiel medzi 40 a 44... ale rozdiel medzi 70 a 74 už určite áno, keďže rozdiel cca 3db znamená, že je hluk 2x vyšší :) Decibely rastú logaritmicky, nie lineárne
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 11.04.2023 21:53

mam to stastie ze mam znameho co ma tiez proceed GT a nema ho odhlucneneho takze som to mohol porovnat s rovnakymi gumami, rovnakych cestach a za rovnakych podmienok a musim povedat ze to bolo najlepsie investovanych 1000euro do toho auta by som asi kedy urobil , a urobil by som to znova , ten rozdiel cca 4 decibelov je obrovsky pre ludske ucho ale je pravda ze ten rozdiel rastie s rychlostou ( pri cca 40-80km/h to je max 1.5-2.5db , pri 120 a viac 4db podla merani co sme robili profi db meracom na tom istom mieste v kabine pri rovnakych podmienkach)

po par jazdach s mojim GTckom sa ho rozhodol tiez odhlucnit takze asi tak :)
je pravda ze na superb s balonmi (16tky) sa to nechyta ale to som ani necakal , hlavne je ze mi po 4 hodinach cestovania s gtckom uz nehuci dalsie 4hodiny v hlave :D
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 11.04.2023 22:14

Dával si to niekde odhlučňovať? Alebo svojpomocne? Ak áno kde?
Ďakujem
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Denin » 11.04.2023 22:44

tom247 píše:Ze nepozna 4db?! Jedine ak je hluchy jak poleno...


V laborce to pozna, v aute ne. To by musel jezdit bez zapnuteho radia a nekde na samote v noci, kdy je nejvetsi klid. V beznem provozu je to zanedbatelny rozdil. Spis placebo efekt.
Proceed GT MY 2022
Denin Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 28.08.2022
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé