Kia Pro_Ceed GT

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Mirse » 28.11.2019 11:38

Držím palce - po dešti dej vědět :drink:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod PepeGT » 28.11.2019 14:12

Nazdar chlapi! Tak se s vami podelim o mou zkusenost s nakupem zimnich kol. Po velkem hledani, ten vyber je opravdu maly, jsem vybral Alu Brock B32 7,5x18 s ET45, cerny mat, ktere maji mit schvaleni na zaklade typoveho listu. Gumy jsem vzal Continentaly. Kola vypadaji fakt hodne dobre, sice je dodali se stribrnymi srouby, ale to doladim. A ted ty problemy... Kupoval jsem to v sade i s TPMS ventilky, vse schvalene na me konkretni vozidlo. Ventilky od Alcaru se ale pres opakovane pokusy nesparovaly s ridici jednotkou. Nejprve rikali, jasne prijedte, to hned sparujeme. Nacetli ventilky rucne, ale po pripojeni ctecky k ridici jednotce se to nepreneslo. Objel jsem autorizaky a v jednom mi rekli, ze sami meli stejny problem a ventilky co davali vzdycky pry do Proceeda nejdou. Pry jsou nejake nove, ktere se zaroven sparuji samy a je to jednodussi. Cela anabaze pokracuje, muj prodejce celou situaci udajne zjistuje, resi, kazdopadne ty ventilky budou muset ven. :angry: Dalsi vec, co resi a snad vyresi je ten typovy list, protoze mi dodali na predchozi model Pro'ceed. Proste vznikaji zmatky i tim, ze je to porad jeste novy model. A posledni pecka je, a na to pozor, ze se Proceed GT prodava na gumach s rychlostnim indexem Y, tzn. do 300 km/hod., mam to tak i v TP a tento nesmyslny parametr se musi u letnich gum dodrzet vzdy! U zimnich gum je vyjimka, ale ani z vyhlasky jsem to uplne jednoznacne nevycetl. V te vyhlasce se hovori o tom, ze u zimnich gum muze byt rychlostni index dokonce i nizsi, nez je nejvyssi konstrukcni rychlost (tedy 230), ale v takovem pripade na to musite mit upozorneni formou nalepky v zornem poli ridice. Jak je to z odchylkou od indexu zapsanem v TP v pripade zimnich gum se nikde neuvadi, takze vsechno nad 230 by melo byt OK (tedy index V), ale ve vyhlasce je taky ustanoveni, ze se musi dodrzet parametry dane vyrobcem. Nikde jsem nenasel presnou odpoved. Kazdopadne ja uz koupil gumy s indexem V, takze na to kaslu, navic se jich s vyssim indexem moc neprodava. Ja tohle vubec netusil, vzdy jsem kupoval gumy tak aby mely index vyssi nez je maximalka auta, takze bacha hlavne u koupe letnich!!!
Proceed GT, 1.6 T-GDi, manual, bila perleť
Uživatelský avatar
PepeGT Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  
Registrován: 09.05.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
0 km @ 7.5 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Luke » 28.11.2019 14:37

Rives píše:
Rives píše:Ja to mám v zornom poli. V strede volantu v urovni vrchu volantu.
Čakám na obhliadku, ale v servise vraveli ze to bude na výmenu.
:(


Čelné okno vymenené. :thu: Vyzerá to OK, tak hádam to aj bude dobre a nebude tiecť :)


Předpokládám, že čelní sklo máš origo vyhřívané, můžeš uvést cenu skla a taky cenu celé výměny v KIA servisu?
Zajímá mne to kvůli pojištění, jestli mám dobře zvolenou částku na čelní sklo, dík.
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 154  
Registrován: 06.05.2019
Bydliště: Ostrava!!!  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Rives » 28.11.2019 14:43

PepeGT píše:Nazdar chlapi! Tak se s vami podelim o mou zkusenost s nakupem zimnich kol. Po velkem hledani, ten vyber je opravdu maly, jsem vybral Alu Brock B32 7,5x18 s ET45, cerny mat, ktere maji mit schvaleni na zaklade typoveho listu. Gumy jsem vzal Continentaly. Kola vypadaji fakt hodne dobre, sice je dodali se stribrnymi srouby, ale to doladim. A ted ty problemy... Kupoval jsem to v sade i s TPMS ventilky, vse schvalene na me konkretni vozidlo. Ventilky od Alcaru se ale pres opakovane pokusy nesparovaly s ridici jednotkou. Nejprve rikali, jasne prijedte, to hned sparujeme. Nacetli ventilky rucne, ale po pripojeni ctecky k ridici jednotce se to nepreneslo. Objel jsem autorizaky a v jednom mi rekli, ze sami meli stejny problem a ventilky co davali vzdycky pry do Proceeda nejdou. Pry jsou nejake nove, ktere se zaroven sparuji samy a je to jednodussi. Cela anabaze pokracuje, muj prodejce celou situaci udajne zjistuje, resi, kazdopadne ty ventilky budou muset ven. :angry: Dalsi vec, co resi a snad vyresi je ten typovy list, protoze mi dodali na predchozi model Pro'ceed. Proste vznikaji zmatky i tim, ze je to porad jeste novy model. A posledni pecka je, a na to pozor, ze se Proceed GT prodava na gumach s rychlostnim indexem Y, tzn. do 300 km/hod., mam to tak i v TP a tento nesmyslny parametr se musi u letnich gum dodrzet vzdy! U zimnich gum je vyjimka, ale ani z vyhlasky jsem to uplne jednoznacne nevycetl. V te vyhlasce se hovori o tom, ze u zimnich gum muze byt rychlostni index dokonce i nizsi, nez je nejvyssi konstrukcni rychlost (tedy 230), ale v takovem pripade na to musite mit upozorneni formou nalepky v zornem poli ridice. Jak je to z odchylkou od indexu zapsanem v TP v pripade zimnich gum se nikde neuvadi, takze vsechno nad 230 by melo byt OK (tedy index V), ale ve vyhlasce je taky ustanoveni, ze se musi dodrzet parametry dane vyrobcem. Nikde jsem nenasel presnou odpoved. Kazdopadne ja uz koupil gumy s indexem V, takze na to kaslu, navic se jich s vyssim indexem moc neprodava. Ja tohle vubec netusil, vzdy jsem kupoval gumy tak aby mely index vyssi nez je maximalka auta, takze bacha hlavne u koupe letnich!!!


Čo sa týka kolies, prečo si nevzal rovnaké ET aby si nemusel riešiť žiadne dopisovanie? ET55 ako je v techničáku, nie je nejak veľmi utopené. Zbytočné komplikácie. Ale chápem obmedzený výber kolies.
To s tými TPMS senzormi je fakt nepríjemné, že to nefunguje a pomaly ani nevedia prečo...
Čo sa pneu týka, áno, letné musíš mať Y, teda nad 300kmh aj keď neviem načo to tak dali...keď max auta je nižšia.
Neviem ako v ČR ale na slovensku je to tak, že zimné gumy môžeš mať s nižším rýchlostným indexom, ako máš v TP, ale nemal by byť menší ako je max konštrukčná rýchlosť auta.
Ak je menší ten rýchlostný index, môže byť o 1 stupeň nižší ako je konštrukčná rýchlosť auta, ale musíš to mať vyznačené v zornom poli vodiča nálepkou, že max 210kmh alebo na palubáku možnosť nastaviť si max rýchlosť kedy ťa to upozorní. (neviem ako to má KIA, nehľadal som to, ale VW to malo ako tzv "zimnú rýchlosť" či ako)
Takže tak.
Ja mám na zimu tiež V index.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod PepeGT » 28.11.2019 14:52

To ET 45 jsem bral z nouze, chtel jsem 55, ale musim rict, ze to vypada lip, pro me ta cerna kola i lip nez originaly. Zaroven to neni nejaky sileny tuning, a ten 1 cm snad nebude zasadne vadit. Mozna trochu rychlejsi opotrebeni na naprave, ale myslim, ze nic zasadniho.
Proceed GT, 1.6 T-GDi, manual, bila perleť
Uživatelský avatar
PepeGT Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  
Registrován: 09.05.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
0 km @ 7.5 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Rives » 28.11.2019 15:01

Samozrejme chápem. Každému sa páči niečo iné ;)
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Rives » 28.11.2019 15:44

Luke píše:
Rives píše:
Rives píše:Ja to mám v zornom poli. V strede volantu v urovni vrchu volantu.
Čakám na obhliadku, ale v servise vraveli ze to bude na výmenu.
:(


Čelné okno vymenené. :thu: Vyzerá to OK, tak hádam to aj bude dobre a nebude tiecť :)


Předpokládám, že čelní sklo máš origo vyhřívané, můžeš uvést cenu skla a taky cenu celé výměny v KIA servisu?
Zajímá mne to kvůli pojištění, jestli mám dobře zvolenou částku na čelní sklo, dík.


Ahoj
Vyhrievané okno nemám (aj keď som o ňom sníval :) ) na SVK nie je taká možnosť....bola iba vo first edition na Ceed.
Celá výmena stála 660eur v autorizáku KIA.
sklo 503e
lepidlo 40e
tesnenie skla 23e
práca 94e
ceny s dph.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Luke » 28.11.2019 15:59

Aha dik, no ja jsem za neho nepriplacel a bylo tam u Proceeda v zakladu, prave vim, ze jsme resili s pojistovnou, ze chteli docela dost za pripojisteni vyhrivaneho celniho, ale podle cen, ktere jsi napsal ocekavam za to vyhrivane nekde kolem 800eur.
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 154  
Registrován: 06.05.2019
Bydliště: Ostrava!!!  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Rives » 28.11.2019 16:03

No to určite. Keď obyčajné stojí 500e...
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod hoodoo » 28.11.2019 19:20

Rives píše:Vyhrievané okno nemám (aj keď som o ňom sníval :) ) na SVK nie je taká možnosť...

To já bych bral radši adaptivní tempomat než vyhřívaný čelní sklo, jen by mě mrzelo auto bez panoramy :D

stejně mi přijde trapný, že si do auta nemůžeš dát cokoli z týhle trojky (klidně třeba i za příplatek)...
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Rives » 28.11.2019 19:44

To nechápem ani ja.
Keď v poľsku si to vedia priplatiť ako winter packet, tak neviem prečo to nemôžu dať do cenníka.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Sidub » 28.11.2019 20:37

Na toto som sa pýtal predajcu že prečo sa nedajú aj za príplatok dať určite súčasti keď sa taká kombinácia vyrába pre iné trhy. A že o všetkom rozhoduje importér a SK a CZ sú malé nedôležite trhy. Takže smola.

Odoslané z Lenovo TAB 2 A10-70L pomocou Tapatalku
:kia: Ceed SW 1,4 T-GDi A7 DCT GT-Line 2019 Blue Flame :SK:
Uživatelský avatar
Sidub Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 2
Registrován: 04.09.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
11600 km @ 6.6 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Rives » 28.11.2019 20:51

Šak to ja viem...
Ale v kii je jedno čo zmontuju..
Takže iba by zarobili. Nikdy nie naopak.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Luke » 29.11.2019 10:22

Jo, ja bych chtel taky treba adaptivni tempomat, DAB, predni parkovaci senzory, plnohodnotny asistent pro jizdu v pruzich ze Ceedu SW(ne efekt billiardove koule, co ma Proceed).

Nic z vyse popsaneho do Proceeda v cesku nejde, prestoze prokazatelne jine trhy to maji, nebo dokonce na ceskem trhu to ma kombik, jen proceed ne.

Mel jeste nekdo krome PepeGT problem s druhou TMPS sadou?
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 154  
Registrován: 06.05.2019
Bydliště: Ostrava!!!  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Nosál » 29.11.2019 10:26

[quote="Luke"]
Mel jeste nekdo krome PepeGT problem s druhou TMPS sadou?

:lol:

Poslali z Alcaru S2A112 a opravdu nejdou ani naklonovat. Stejnou informaci mi daly další 2 eshopy, že S2A112 100% pasují. Mám S0P102 a po 2km načtení automaticky. :thu:
:kia: :CZ: Kia Proceed GT line plus (2019) 1.4 T-GDi
Nosál Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 29.07.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
38700 km @ 6.3 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé