Dotaz od noveho majitele

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod maXX_CZ » 17.02.2024 17:45

Dobry den,

nedavno jsem koupil proceed GT. Nasel jsem tady spoustu dobrych informaci (napr. spatny studeny start, ze je v reseni, atd), ale presto jsem nezjistil vse.

Rad bych se zeptal par veci, ktere mi nejdou do hlavy:

1) Rozumim tomu dobre, ze pokud mam vypnuty autohold, zastavim a vypnu motor, tak mi to NEzatahne rucku, ale pokud aktivovany je, tak ano? Tzn pokud nepouzivam autohold musim stejne zatahovat el. rucku "manualne"?
2) Stahovani oken. To je zatim asi muj nejvetsi "WTF" moment. Pokud dam stahnout okno, okno jen mirne poskoci dolu, neco jako treba jen mikroventilace, nebo jako kdyby melo bezramova okna, proste takovy miniposun. Teprve pokud zmacknu stahovani okna podruhe, okno skutecne sjede dolu. Je jedno, zda zmacknu trochu, nebo vice => promacknu impulzni ovladani pro kompletni stazeni.
Koukal jsem se do menu, ale nikde nevidim, ze by neco takoveho slo nastavit. Co to probuh je a kde to vypnu?
3) Stalo se nekomu, ze by mu jakoby "nelicoval" kryt zadnich kapes v kufru, ze proste netvori rovnou podlahu, ale nepatrne male "schody"?
4) Docela casto pouzivam padla i v automatickem rezimu, pomaham autu si ve meste podrazovat treba pred krizovatkou atd. Normalne jsem jen podradil o jednu rychlost vice nez auto a pak jsem jel dal. Ale zda se mi, jak kdyby ted automat zustaval v manualnim rezimu po nejakou dobu (nektera auta to tak delaji). Je to tak? Pokud ano, jak dlouh, nez se prepne "zpet".

Jinak fajn auto s ohledem na cenu, jedina (zde uz taky hodnekrat popisovana) slabina je za me tragicke odhlucneni asi hlavne podvozku a dveri, ale s tim uz jsem pocital pri koupi.
maXX_CZ Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2024
Bydliště: JBC  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod snike » 17.02.2024 18:29

Ad 1.) Pochopil jsi to spravne :yes:

Ad 4.) Pokud jedes v rezimu Normal, tak po nejake dobe se prepne samo opet na automat. V rezimu Sport to zustava v manualu. Pokud chces prepnout na automat, staci podrzet padlo + ;) Do automatu se to prepne i po zastaveni auta.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod MP1 » 17.02.2024 20:32

2) Skús nakalibrovať dojazdy. Ja to robím tak, že stlačím na doraz tlačidlo a držím až zíde celkom dole. Potom potiahnem a držím tlačidlo až kým vyjde okno celkom hore. Niekedy aj dva krát. Potom už funguje automatický dojazd.
3) Veľká plastová priehradka je zo spodu podlepená textilnou páskou, aby nebúchala. Niekedy sa odlepí a bráni dosadnúť plastovej priehradke na miesto. Výber ju von a skontroluj. Alebo ju silou dotlač na svoje miesto. Môžeš tú pásku aj odstrániť.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2208  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod pacesol » 17.02.2024 22:36

Ta kalibrace oken se provádí trochu jinak. Drž tlačítko dolu a ještě cca 5 sec až bude okno na dorazu. Podle technika by mělo být slyšet lupnutí které jsem nikdy neslyšel. A to stejně nahoru. Po dojetí okna na doraz tedy tlačítko drž dále a nepouštějí.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod MP1 » 17.02.2024 23:43

Ok.
Robil som to pár dní dozadu na Sportage, tesne pred odovzdaním nového auta. Držal som to “pár sekúnd”. A asi krátko, keď to nefungovalo na prvý pokus.
Nerobím to na každom aute, ale párkrát už na novom aute som si to všimol, že nejde automatika.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2208  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod maXX_CZ » 21.02.2024 19:30

Diky vsem,

plus padlo na vraceni do D rezimu funguje super, okna jsem zapomnel zkalibrovat, ale vrhnu se na to co nejdriv. Rucku holt zatahuju, ale prijde mi to stupidni, ze nepozna vypnuty start-stop a nezatahne mi ji sam.
Kdyby nahodou mel nekdo info o tom opravnem softwaru na startovani, dejte prosim vedet. Starty jsou docela drsne a je zcela evidentni, ze to motoru moc neprospiva :x
maXX_CZ Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2024
Bydliště: JBC  Czech Republic (cz)

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod Lubos1 » 21.02.2024 19:41

Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2024 Deluxe White
Škoda Octavia RS TSI 2024
exKIA: XCeed GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 2023, Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2020, Ceed 1.4 GT-Line T-GDI 7DCT 2019
www.autogratis.sk
Uživatelský avatar
Lubos1 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 136  
Registrován: 19.11.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod maXX_CZ » 21.02.2024 19:48

Aha, diky, nejak jsem si nevsiml.
Tak ted jeste jestli to pomuze :)
maXX_CZ Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2024
Bydliště: JBC  Czech Republic (cz)

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod MP1 » 21.02.2024 20:55

Pred včerom vyšlo nové TSB, resp. Revised.

The rande od modelu had been extended.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2208  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod WhySoSad » 21.02.2024 22:47

snike píše:Ad 1.) Pochopil jsi to spravne :yes:

Ad 4.) Pokud jedes v rezimu Normal, tak po nejake dobe se prepne samo opet na automat. V rezimu Sport to zustava v manualu. Pokud chces prepnout na automat, staci podrzet padlo + ;) Do automatu se to prepne i po zastaveni auta.


Pecka! Tak to musím hned zítra vyzkoušet. Jezdím převážně Sport a vyloženě mě vytáčelo, že pokaždé když si pádlama zařadím v automatickým řežimu řazení, tak se to nevrátí zpět do automatu, jen když to opravdu člověk nechá skoro chcípnout při dobržďování a převodovce nezbývá než podřadit. Doteď jsem to dělal tak, že jsem rychle hodil páku do manuálu a hned zpět do automatu...
WhySoSad Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 25.01.2024
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod maXX_CZ » 06.03.2024 23:32

Dojezdy zkalibrovane, staci to proste jen dlouho drzet.

Jeste bych se chtel zeptat... auto ted stalo a po par km jizdy tam a zpet mi dnes aplikace ukazala baterie: varovani.
Ma nekdo zkusenost jak dlouho to takhle dokaze "varovat", nez je problem? Jasne, spadlo napeti, nicmene auto chytlo uplne bez problemu "na brnk".
maXX_CZ Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2024
Bydliště: JBC  Czech Republic (cz)

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod MP1 » 07.03.2024 00:04

maXX_CZ píše:Dojezdy zkalibrovane, staci to proste jen dlouho drzet.

Jeste bych se chtel zeptat... auto ted stalo a po par km jizdy tam a zpet mi dnes aplikace ukazala baterie: varovani.
Ma nekdo zkusenost jak dlouho to takhle dokaze "varovat", nez je problem? Jasne, spadlo napeti, nicmene auto chytlo uplne bez problemu "na brnk".
Auto ti už možno odovzdali nie celkom nabité. Ja sa snažím pred odovzdaním vozidlo nabiť.

Ak jazdiš veľa krátkych ciest, tak bolo by dobré akumulátor raz za 6 mesiacov nabiť. Ja nabíjam každé 3-4 mesiace. Jazdím 80% mesto.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2208  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod Ludlo » 10.04.2024 20:44

MP1 píše:Pred včerom vyšlo nové TSB, resp. Revised.

The rande od modelu had been extended.

MP1 ti si predajca v Kii. Mal by som páru otázok, mám tiež GT-čko, no nechcem písať niečo do zlej témy
Ludlo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 20.10.2022
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod MP1 » 10.04.2024 20:46

Skús sa spýtať.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2208  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Dotaz od noveho majitele

Příspěvekod Ludlo » 10.04.2024 21:00

Praskanie, také ako pnutie v prístrojovke. Praská to niekedy dosť, niekedy fakt až hrozne (jazda pred dvoma týždňami na dialnici) a niekedy ticho, ako keď som ho bral z predajne. Normálne, že nechápačka niekedy.
Dá sa to reklamovať?
Ludlo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 20.10.2022
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Další

Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé