Ceed sw 2019 hluk

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Osozu » 10.10.2019 13:20

No mne ten park system netreba ale manzelke by bodol, mne by uplne stačili parkovacie senzory

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod raix » 14.10.2019 18:20

Ahojte, mam Ceed SW 04/2019, 1.4 T-GDI, Gt-line. Za seba mozem povedat, ze nejaky extra hluk alebo dunenie od zadnej napravy/kolies nepocitujem a auto hodnotim ako tiche. Samozrejme, ze hluk zavisi aj od povrchov vozovky, ale zatial som nemal skusenost, zeby mi to vyslovene vadilo. Je mi ale jasne, ze je to do istej miery subjektivne, suvisiace aj s tym na ake auta bol clovek zvyknuty v minulosti a pod., takze chapem, ze to niektorym vadi.

@dany01 - rad by som sa ta opytal. Spominal si niekde skor v tejto teme, ze pocujes nejake take cvrlikanie po starte motora. Mne sa z motora tiez zacalo ozyvat nieco ako klepanie pri istych otackach, opisal som to v tejto teme - http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=17&t=8317. Mas to podobne, alebo nieco uplne ine? Ak sa nemylim, mal si tiez mat termin v Kii na adresovanie tychto veci, ako to dopadlo, poriesilo sa nieco?
raix Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.04.2019

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Mirse » 15.10.2019 07:00

Byl jsem se min. týden projet s novým Ceedem 1.4 GDI-T SW a i když jsem jel jen po městě (v Mostě) tak jsem žádný extra hluk odzadu nevnímal ale je to samozřejmě jen můj subjektivní pocit ;)
Spíš mi zezačátku vadily ty brutální brzdy - myšleno v porovnání s mým Ceedem 1.6 GDI SW MY 2016, ten nástup při byť i mírném brždění je fakt síla :roll:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3917  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod mv12 » 15.10.2019 10:47

To je jen moment překvapeni, že jsou brzdy ostřejší, než na co jsi zvyklý...
Hluk ti těžko mohl přijít jako problém. To by ti musel vadit už i u tvého ceeda... Mě odhlučnění přišlo o malinko lepší než u našich aut, ale fakt jen o hodně málo. Hlavně od kol mi nepřišlo, ze by to nějak moc vylepšili... Az u letošního xCeeda je rozdíl opravdu dost znát...
A jaké máš Míro pocity a poznatky při porovnání se svým autem? Zkoušel jsi i xCeed?
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod tyma » 15.10.2019 11:40

Ja som skusil oba se aj xceed a su rovnake v odhlucneni zalezi aj na pneu moje gt na 17 michelinoch mi pride hlucnejsie ako servisne na 16 hankook na xceede som mal 18 continetal
tyma Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 7
Registrován: 06.01.2018
Bydliště: Slovensko  Czech Republic (cz)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod mv12 » 15.10.2019 13:09

Rovnaké si troufnu tvrdit že nejsou, protože já pozoroval dost výrazný rozdíl, ale třeba to každý vnímá jinak a samozřejmě jsem to nijak neměřil...
Faktem ale je, že testovaný ceed měl pneu Hankook a xCeed Continental.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod tyma » 15.10.2019 17:43

Jedine co tam je ine su maksie tlmice a vyssie pruziny ine nic cize rozdiel moze byt len v tom plus kombi je vzdy hlucnejsie pre vacsi kufor ked tak porovnat s hatchbackom, kedze sme teraz do firmy objednavali viac aut dal som si ich zo zvedavosti zdvyhnut a bavil som sa aj s technikom plus tam tie pneu dali continental sport contact ktore maju:”Protihlukové lamely, teda malé gumové mostíky medzi dezénovými blokmi, pomáhajú odvádzať vodu za mokra a zároveň sa starajú o tichšiu prevádzku.” Takze v tom je to cele, gtline sa obuvaju do michelin primacy 3 na ktore je po nete od aj inych automobiliek kopec staznosti na hluk
tyma Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 7
Registrován: 06.01.2018
Bydliště: Slovensko  Czech Republic (cz)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod mv12 » 15.10.2019 18:12

https://autobible.euro.cz/nova-kia-xcee ... press-kit/
Ke zvýšení cestovního pohodlí přispívá nový dynamický tlumič zadní příčné vzpěry, jenž potlačuje ruchy od vozovky a vibrace celé konstrukce.
...
Kia XCeed jako jediná z rodiny Ceed standardně ve všech specifikacích používá hydraulické dorazy propružení na přední nápravě. Doraz propružení plovoucí v hydraulické kapalině tlumiče zajišťuje vysoké jízdní pohodlí i na vozovkách se špatným povrchem. Vůz byl navržen tak, aby pohlcoval větší rázy s hladkou a progresivní odezvou, kdy se zamezuje poskakování karoserie ve fázi uvolnění soustavy odpružení po prudkém stlačení. Řešení zároveň přispívá k lepší odezvě řízení a celkově lepší kontrole pohybů karoserie při současném potlačení ruchů od podvozku při přejezdu nerovností.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod tyma » 15.10.2019 21:54

No maksie tlmice nic viac pri ceede je pisane: “Počas vývoja Ceedu bolo hlavným cieľom vylepšenie a potlačenie hluku, vibrácií a tvrdosti (NVH). Inžinieri analyzovali každý prvok izolácie kabíny, motora a zavesenia a „prenosové cesty“ pre NVH. V porovnaní s východiskovým modelom cee'd má nový model hrubšiu a izolačnejšiu výplň palubnej dosky, novú izoláciu, ktorá lepšie tlmí hluk okolo podbehov zadných kolies, a novú izolačnú vrstvu pod kobercom kabíny, čím sa znižuje hluk motora a vozovky. Upravené bočné lišty čelného skla a nové, komplexnejšie tesnenie okolo dverí viedli k zníženiu hluku vetra. Ceed je preto tichší ako jeho predchodca pri všetkých otáčkach motora a hluk z cesty pri 37,5 mph (60 km / h) sa znížil zo 67,5 na 66,5 dB. Hluk vetra je tiež znížený, 63 dB pri 110 km / h,
Podvozok a karoséria tiež prispievajú k nižším úrovniam vibrácií spôsobených zlým povrchom vozovky. Silnejší zadný priečny nosník a ďalšie zosilnenie pod zadnou kabínou a podlahou batožinového priestoru znižujú účinok vibrácií zo zadnej nápravy. Nové antivibračné podložky sú tiež namontované na hornú kapotu na spodnej strane čelného skla, čím sa znižuje účinok vibrácií motora na kabínu.
tyma Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 7
Registrován: 06.01.2018
Bydliště: Slovensko  Czech Republic (cz)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Mirse » 16.10.2019 06:55

mv12 píše:To je jen moment překvapeni, že jsou brzdy ostřejší, než na co jsi zvyklý...
A jaké máš Míro pocity a poznatky při porovnání se svým autem? Zkoušel jsi i xCeed?

Na XCeed ještě nedošlo a moje porovnání s novým Ceedem versus můj ? Snad jen digitální display proti mým budíkům trochu zabodoval, jinak ve svém se cítím tak nějak pocitově lépe - těžko se to vysvětluje :roll:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3917  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod dany01 » 17.10.2019 18:54

Ešte nie. Už 3 x mi posunuli termín o týžden z dôvodu práceneschopnosti technika. O týžden mam 4 -ty pokus na návštevu.
Už si začínam myslieť ,ze to posúvajú lebo nevedia čo s tym..... Idem tam kvôli elektronike a kvôli tomu duneniu, ze vraj to rieši jeden človek. (Moja domnienka- kto potom opravuje keď tak dlho je chorý....)
To cvrlikanie tam mam od novoti , je to len pri štarte , pár sekúnd. To by som tam musel auto nechať , aby ho startli ráno , ale to by som tam asi musel byt a ukázať im to ....., keď je problém radi sa tvária ze nepočujú a nevidia....
Ale keď tam auto nechám kvôli tomu duneníu , upozornim aj na toto.
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod dany01 » 17.10.2019 19:14

raix píše:Ahojte, mam Ceed SW 04/2019, 1.4 T-GDI, Gt-line. Za seba mozem povedat, ze nejaky extra hluk alebo dunenie od zadnej napravy/kolies nepocitujem a auto hodnotim ako tiche. Samozrejme, ze hluk zavisi aj od povrchov vozovky, ale zatial som nemal skusenost, zeby mi to vyslovene vadilo. Je mi ale jasne, ze je to do istej miery subjektivne, suvisiace aj s tym na ake auta bol clovek zvyknuty v minulosti a pod., takze chapem, ze to niektorym vadi.

@dany01 - rad by som sa ta opytal. Spominal si niekde skor v tejto teme, ze pocujes nejake take cvrlikanie po starte motora. Mne sa z motora tiez zacalo ozyvat nieco ako klepanie pri istych otackach, opisal som to v tejto teme - http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=17&t=8317. Mas to podobne, alebo nieco uplne ine? Ak sa nemylim, mal si tiez mat termin v Kii na adresovanie tychto veci, ako to dopadlo, poriesilo sa nieco?


Ja to mam úplne niečo iné, u teba je to take "stekotanie", či tam je niečo uvoľnene alebo to ide z motora tažko takto povedať. Ale celkom ma to prekvapilo ,môje crdi ma teda príjemnejší zvuk..., po zahriatí takmer ako benzinak....
Žiadny stetoskop nekupuj , nech sa stará servis , na to si kúpil nové auto aby si sa starať nemusel...., aj keď v mojom prípade sa starám o problémy viac ako na starom aute čo ešte mam....
"Zábehovy " olej si vymenil...?
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod tyma » 23.10.2019 18:10

Dnes prezute na zimne falkeny akoby aom mal ine auto hluk od kolies je o dost mensi
tyma Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 7
Registrován: 06.01.2018
Bydliště: Slovensko  Czech Republic (cz)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod BigFoot007 » 26.10.2019 18:34

Zaujimave vysledky merania hluku v kratkej verzii aktualneho Ceedu, vysiel takmer identicky narovnako v teste s Golfom.
https://www.auto-motor-und-sport.de/tes ... che-daten/
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod dany01 » 01.11.2019 02:00

To Raix: u mna na crdi podľa technika cvrlika- cvaka po štarte vstrekovac ADBLUE , ktorý kvôli Eco teroristom vstrekuje po každom štarte močovinu.
Ostatne a pre mna dosť podstatne veci už nemá cenu komentovať- buď sa toho šrotu zbaviť alebo s tym nejakú dobu žiť.......
Nakoniec mam možno šťastie ze som toľko nevysolil - aj keď to naserie,keď som počúval ako ľudia chodia a p....ju na proceed, gt line kvôli hluku ,ktoré stoja o mnoho viac ako moja stala.....
Bolo mi povedané , pokial sa nesťažujú Nemci - ako silný trh , tak nami sa zaoberať nebudú a len sa zhromažďujú dáta, a od dôveryhodného zdroja - majiteľa Ceed GT line mam ze sa na to vysrali pri xceede , lebo hučí rovnako.
Tak ,zas len marketing, a kúpené média.
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]