Ceed sw 2019 hluk

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Laddislav » 30.08.2021 16:48

Ahoj. Tak jsem nakonec na rychlo koupil a vyměnil gumy za Goodyear EfficientGrip Performance, které mi z toho D-Testu vyšli asi nejlépe a navíc se dají koupit za rozumnou cenu. (Chlápek v pneuservisu se divil proč ty originální gumy Hankook dávám pryč). Bohužel ten rozdíl není moc velký. Subjektivně bych řekl, že hluk šel dolů o 10-15%, takové ty nepříjemné "rezonance" zůstaly. Ten kufr je prostě obrovskej reproduktor. Ale ty gumy působí měkčím dojmem, lépe se na nich jezdí. Někdo tu popisoval, že hluk je menší při zatažené roletě kufru a opravdu je to trochu lepší. Hrozně záleží na typu povrchu, hladký asfalt - ticho, hrubý asfalt - rezonující hluk. Kupodivu betonová dálnice není úplně nejhorší.
Jel jsem před pár dny na výlet do Polska, 500km tam a pak 500 zpátky a udělal jsem zajímavou zkušenost. Na polské dálnici, ani na okreskách jsem žádný hluk neřešil. Je tam nejspíš jiná technologie úpravy povrchu a auto jede tiše. (navíc jsem tam neviděl žádné uzavírky, rozkopané silnice apod., ale jel jsem tam asi jen 100km). Sotva jsem v Těšíně přejel most a vrátil se na český rozkopaný tankodrom, tak zase hluk na většině povrchů.
Tak si pročtu pořádně tohle fórum a zkusím jestli by šly uplatnit některé triky, které tu lidi píšou. Bohužel se v tom autě nemůžu moc hrabat dokud nebude splacené. (je na leasing) Je to dost velká vada na kráse, ale je to vlastně "jediný" problém. Jinak za ty prachy v téhle výbavě a se zárukou 7let/150tis. nic jiného nekoupíš (Oktávie na takové ceně ani nezačíná).
Jak jsem zaznamenal, tak hlavní a logicky znějicí doporučení, je to, že je třeba odstrojit celý kufr a polepit ty plechy nějakým protihlukovým materiálem. To asi "oficiální" autorizované servisy moc nedělají, že? Tak pokud by jste měl někdo typ na nějaký ověřený tunning servis v Praze a okolí, který by to zvládl, tak budu rád. Díky
Laddislav Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 16.08.2021
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Osozu » 30.08.2021 23:21

Ja sa tiež chystám budúci rok na odhlucnenie ceeda, tiež mam leasing pozri ahifi ale je to v Brne majú dobré referencie https://www.facebook.com/184005711973/


Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod MP1 » 31.08.2021 17:48

No a čo, že je na leasing. Predpokladám finančný leasing. Tam nie je so zasahmi žiadny problém.
Iná vec je operatívny leasing, tam nesmieš zasahovať do vozidla, len polepy si môžeš dať. Inak potrebuješ na všetko súhlas.
Môj zákazník si do Sportage GDi dal namontovať LPG, požiadal o splnomocnenie na zápis do TP. No problem. Nezaujíma ich strata záruky.
To, že do blatníkov dáš odhlučnenie, je podľa mňa najmenší problém. Vyžiadaj si hlavne od dodávateľa certifikát, že je to schválené na montáž do motorových vozidiel.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Ceed sw 2019 hluk

Příspěvekod Osozu » 31.08.2021 17:59

Chcem dat odhlucnit komplet kufor, dvere a podlahu, a podbehy , interiér bude okrem strechy celý rozobratý, áno je to finančný leasing

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé