hluk na kostkach

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

hluk na kostkach

Příspěvekod Tomáš Hájek » 09.06.2018 19:20

Dobry cen, chtel bych se optat zda vam taky pri jizde na kostkach dela takovej divnej zvuk, neco jako rezonace?:)Dale se mi podvozek zda takovej tuhej, nekde jsem cetl ze kia ma dost tuhej podvozek a spatne tlumi nerovnosti. Dela vam to taky nebo to mam spis resit v servisu?:) Diky za odpovedi
Tomáš Hájek Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 08.06.2018
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2013)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: hluk na kostkach

Příspěvekod Tomáš Hájek » 09.06.2018 21:36

Dotaz v servise bude takovy, jaky jsem psal.

Je tu téma o podvozku Ceed a vo väčšine sa tvrdí, že je mäkší než tvrdší. Ja mám pocit o mäkkom. Je to subjektívne. Aj v servise mi mechanik tvrdil, že sa hodnotí podvozok Ceed ako mäkkší. Hluk pri jazde na kockách je normálny. Diky za tuhle odpoved vulgarni cast smazana

 ! "Beda" píše:
Udeleno varovani. Dodrzuj prosim pravidla fora:

1 Registrací na tomto fóru se dále členové zavazují:
akceptovat rozhodnutí administrátorů a moderátorů bez výjimky
jednat a komunikovat bez vulgárních či neslušných projevů
zdržet se jakýchkoliv urážek, osočování nebo výsměšných projevů vůči ostatním členům fóra
Tomáš Hájek Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 08.06.2018
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: hluk na kostkach

Příspěvekod Stefi » 09.06.2018 22:14

Tomáš Hájek :roll: To co zde chceš, je pro jasnovidce, auto z roku 2013 má asi nějakou historii, a už má určitě něco za sebou, tak to se může dost podepsat na jízdních vlastnostech, jak bylo provozováno a servisováno, druh pneu, tlak...... , prostuduj si zde(foru) trochu podobné otázky, a něco o autě napiš, může být rozhašená geometrie, tlumiče.... To co radíš zde Sanchezovi , se pokus použít při konverzaci na fóru sám ,""Diky za tuhle odpoved a vulgarni cast smazana"". vidět, že asi nebudeš o nic lepší jako on :no: :thd: Jinak já měl první generaci, ale většina kolegů s novou generací říká, že to auto je trochu měkší. A vezl jsem se jak v krátém tak i SW jako pasažér, neměl jse pocit že to je tvrdé auto, na srazech se střídáme aby jsme na prohlídky nejezdili v autách po jednom. ;)
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: hluk na kostkach

Příspěvekod mv12 » 10.06.2018 13:41

Přijde mi, že to zbytečně hrotíte... Denně je tu x dotazů, které se tu řešily mnohem častěji...
K jízdě po kostkách můžu říct, že součástí mého "testovacího okruhu" při výběru auta byla i kostková cesta u Orlické přehrady. Projel jsem si tam všechny uvažované konkurenty tj. auta stejné třídy (golf, škodovky, mazda 3, civic atd atd). Ceed v tom byl pro mě na špičce. Rozhodně nic nerezonovalo, hluk patřil k nejnižším a podvozek na to byl úplně nej (nenaložené auto ve 2 lidech). Pro mě je to ideální kompromis mezi tvrdým podvozkem typu VW Golf nebo Škoda, který je na mě moc tvrdý, a na druhou stranu francouzskými jako Peugeot a Citroen, které jsou sice super komfortní, ale zase se to už víc promítá do jízdních vlastností. Ceed je v tomto ohledu někde mezi, kdy si zachovává zřetelně komfort, ale nepodepisuje se to ještě moc na ovládání vozu. Vlastnil jsem na ježdění jak třeba Oktávii či Fabii tak i Citroen či Peugeot a radši jsem měl ty komfortní francouze než tvrdé škodovky.
Podvozku Ceedu nesvědčí jen příčné nerovnosti, které se projevují boucháním. S tím ostatní auta problém neměla. Ale všelijaké díry žehlil líp jak golf.
Já auto moc nenakládám, ale co tu psali ostatní, když se naloží kufr, podvozek sedne až na doraz, což je problém. Svádí se to na měkký podvozek, ale třeba u těch francouzů to asi problém není, tak nevím, proč u Ceeda ano.

Jak moc se projevují na Ceedech po letech rezonance, to nedokážu posoudit. U mého 4 roky starého musím zaklepat, že zatím nic.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: hluk na kostkach

Příspěvekod ja101 » 25.06.2018 12:19

V servise nic nevyřešíš.Kia má dost tvrdý podvozek.Na dobré silnici je to super,krásně drží v zatáčkách i při vyšších rychlostech.Na silnicích okresních,které jsou dost záplatované je to v háji.Auto na nerovnostech odskakuje a většina rázů se přenáší do kabiny,tudíž po čase začne všechno vrzat.Viz jak tu někde píšu řeším reklamaci palubní desky při nájezdu 57 500km.
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

Re: hluk na kostkach

Příspěvekod drobsa » 30.06.2018 07:41

Ahoj, nevím jak často po kostkách jezdíš, ale já tak 1km denně a dá se to v pohodě vydržet, ale pokud se ti zdá, že je ten hluk extrémní, zkontroluj si ložiska v předních kolech u Ceeda 2010 jsem je měnil 2x (naštěstí v záruce) a znát to bylo jen na těch kostkách, jinde jsem to vůbec nezpozoroval až z STK mě poslali rovnou do servisu.
Jinak dost velký vliv na kostkách mají i pneu, nejtišší mi přišli Michelinky.
drobsa Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 29.06.2018
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2017)
6500 km @ 9.72 l/100km

Re: hluk na kostkach

Příspěvekod Polsondeside » 16.05.2020 14:45

No... Z praxe vlastním ceeda 1 generace po faceliftu tak aktuálně jezdím i ceeda druhé generace po faceliftu a výsledky jsou takové.
První generace nelze vůbec srovnat s tou druhou. U první generace je skutečně extrémně tuhý podvozek a každá spara nebo záplata se přenáší do kabiny. Toť častý jev vrzajiciho interiéru který ty otřesy časem přestane pobírat. Můj ceed měl navíc tu možnost vyměnit za nové tlumiče i pružiny a to opět original Sachs a výsledek úplně stejný jako před. Je to jedna z mála věci která je příčinou těch pár negativ z mé strany. Stačí rozbitá silnice a projet auty ceed 2010 na 15 kolech... Ceed 2017 na 17 kolech a Mazda 3 na 18 kolech. Výsledek.. Ceed na 15 kolech je hrůza. Rány do kabiny a velké klopytani po zaplatach. Všechny auta znám fakt dobře. Všechno krátké verze.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km


Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé