Praskání od čelního okna

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod DanBlack » 12.04.2019 11:48

Hlásím stejný problém. :|
Zpravidla se mi ozve jedno lupnutí/křupnutí na velkých výmolech nebo těch "zpomalovacích bobcích", příčná nerovnost většinou nevadí. A je zajímavé, že při každé jízdě zpravidla lupne jen jednou, opakovaný přejezd stejné nerovnosti už bývá tichý. :huh:
A zvuk se postupně posouvá - zpočátku to bylo slyšet víc ze strany spolujezdce, teď už pokaždé u řidiče. Navíc se mi zdá, že občas to křupne i na horním kraji skla.
Za měsíc jdu na servis, tak to přidám do seznamu požadavků a uvidíme...

EDIT:
Úplně jsem přehlídnul, že se bavíte o Ceedech. :oops:
V Riu to praská taky, takže možná systémová závada...
Naposledy upravil DanBlack dne 16.04.2019 18:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
DanBlack Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 206  Témata: 4
Registrován: 02.07.2017
Bydliště: Bílina  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia XCeed (2024)
40 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Polsondeside » 16.04.2019 15:24

mě od předního skla občas zapraská ofuková lišta, která u staršího ceeda není z úplně vhodného plastu. Jak to do ní pálí a pa otevřu okna a prudce se ochlazuje větrem tak zpočátku jízdy na nerovnostech ráda praská. Bohužel ji nelze nikterak jednodušše vyjmout, abych ji dokázal zbavit těch pazvuků.. Dělá to v každém starším ceedu, co jsem jel..v novějších to bude nedostatečná izolace palubní desky od okna.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mikee » 17.05.2019 08:33

@DanBlack jak si prosím tě dopadl? Přemýšlím nad reklamací taky.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod DanBlack » 17.05.2019 09:12

Cituji ze servisního protokolu:
Slyšitelné provozní pnutí plastů.
OK, při zvyšování hlučnosti dop. ponechat pár dní na test při různých teplotách.


:tongue:
To si zvládnu prohlédnout sám a podložit/podlepit, nebudu kvůli vrzání bez auta.
Navíc mám pocit, že po prohlídce to začalo víc skřípat. (předtím jen jednou luplo)
Uživatelský avatar
DanBlack Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 206  Témata: 4
Registrován: 02.07.2017
Bydliště: Bílina  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia XCeed (2024)
40 km @ 6 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mikee » 17.05.2019 09:36

Hm, pěkný. Trochu mi pomohlo vyčištění špíny pod torpedem zvenku a zastrceni kusu gumy do rohu predniho skla u spolujezdce. Ovšem problem to nevyřešilo úplně, ale jen částečně. Jinak jsem s Riem spokojený, ale tento neduh, který je v podstatě nevyresitelny mi opravdu ničí celkový pohled a radost z auta. Nevím, jestli do té reklamace jít nebo ne, protože servisní technik nemá páru co s tím a byla by to metoda pokus omyl.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod DanBlack » 17.05.2019 09:47

Mno, měl jsem půjčeného Ceeda jako náhradní vozidlo a tam to vrzalo jak stará Karosa... :D
Měl najeto cca 8tisíc km, Rio už má přes 30tisíc a zas tak zlé to není.
Takže neřeším, případně opravím svépomocí.
Uživatelský avatar
DanBlack Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 206  Témata: 4
Registrován: 02.07.2017
Bydliště: Bílina  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia XCeed (2024)
40 km @ 6 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod adoand » 17.05.2019 11:54

Zkus ještě přidržet středové zpětné zrcátko během praskání, jestli to nepomůže. Mě na starém Ceedovi dělalo právě to. Ze zpětného zrcátka se to přes čelní sklo přenášelo na palubovku :-) Zvláštní, ale našel jsem to někde na fóru právě :-D
Nebo to někdo myslím i normálně reklamoval v servisu v rámci reklamace a tam mu palubovku právě něčím vyztužili a byl klid.
adoand Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 17
Registrován: 29.04.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mikee » 17.05.2019 18:23

Kdyby někdo přišel na nějaké řešení, dejte prosím vědět. Středové zpětné zrcátko to není.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mikee » 09.08.2019 06:33

Nemá smysl si stěžovat.
Naposledy upravil mikee dne 09.08.2019 09:05, celkově upraveno 1
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Polsondeside » 09.08.2019 07:06

Mikee
nezlob se, ale asi máš smůlu na kus, pač já sám ještě jezdím 1 generaci Ceeda po FL a je v úžasné kondici bez koroze a bez nějakého praskání.
Rozhodně by to nemělo být tak, že tu teď začneš vyvyšovat na těchto argumentech ostatní výrobce aut, které si jezdil.
Já s vozy Kia mám dobrou zkušenost, ale samozřejmě nelze čekat zázraky.
Osobně dám jednu radu...ohledně koroze, která se ráda vytváří pod těsněním dveří je dobré vždy po umytí všechna těsnění nepatrně odchlípnout a vytřit suchým hadrem.
Praskání ve volantu musí být rozpoznatelné od čeho vzniká..chce to laborovat.
Bouchnutí podvozku při přejetí kolejí nechápu, to asi dělá každé auto, které se nevznáší..případně kontrola tlumičů/horního uložení, stabilizace a sillent bloků, může být něco pouze povoleno.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod mikee » 02.03.2020 10:05

Ahoj. Setkal se někdo s praskanim od A sloupku spolujezdce? Praská nepravidelně, ovšem když je diletacni spara, tak vždy. A sloupek jsem demontoval, zvuk byl pryč, ale stále tam nejaka rezonance byla, ovšem odkud jsem již nenašel, když sloupek znovu nainstaluju praská v nem zase. Nic nestandartniho ani uvolneneho jsem nenašel. Někdo nějaký tip, popř TSB? Servis nema smysl. Ti mi diplomaticky řekli, že mám levný auto a pazvuky neřeší.
mikee Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 20.08.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod rychlyzadok » 16.03.2020 12:36

Ahoj,
zaregistroval som sa k vam na forum, aj ked mam Hyundai i30, no koncern je jeden :) na i30 2018 rovnako riesim praskanie od celneho skla. :help: Skoro mi to pride, ako keby sa malo odlepit, alebo sa zlomit napoly. Kedze informacie tu mi pridu najblizsie mojmu problemu, rozhodol som sa prispiet a vyzistit, o co by mohlo ist. Tento defekt pozorujem uz rok. Snazil som sa ho ignorovat, no nejak to nejde. Najvacsi strach mam o zle nalepene sklo a pripadnu netesnost, no v aute je sucho...
Praskanie sa prejavuje pri prejazde MENSIOU nerovnostou (paradoxne velkou nie) a pri teplotach okolo 6-12 stupnov C.
Prv sa mi zdalo, ze to ide zo spodneho miesta, kde je palubka, no postupom casu som si nie isty. Na skusobnej jazde pri reklamacii sa to samozrejme neprejavilo ani raz, no ked to praska, tak su to supy poriadne.
Zatial som videl, ze ste to tu len rozoberali, no nevidel som, co by mohlo pomoct. A tak sa s odstupom casu rad opytam, ci sa to niekomu podarilo vyriesit. Vdaka. :roll:
rychlyzadok Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 16.03.2020
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod koti57 » 16.03.2020 14:41

Mám Ceed r.v. 2016 krátku verziu a praskanie od čelného skla resp. palubovky som zaregistroval už na ceste zo salónu domov. Pri 1. servisnej prehliadke som to hovoril prijímaciemu technikovi a on navrhol, že môžu rozobrať palubovku, ale s tým rizikom, že sa to môže aj zhoršiť. Tak som to radšej zavrhol. Okrem toho praskania auto nevydávalo žiadne iné pazvuky a začal som sám hľadať príčinu. Búchal som a tlačil na rôzne miesta, ale nepomáhalo až kým som neskúsil trochu silnejšie potlačiť na ten veľký plast medzi motorovým priestorom a čelným sklom pod ktorým sú aj stierače. Tlačil som to z motorového priestoru smerom k čelnému sklu. Pomohlo to tak na 90%, takže príčina u môjho auta bude niekde tam.
koti57 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 03.03.2016
Bydliště: Veľký Meder  Slovakia (sk)

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod Polsondeside » 21.03.2020 08:33

Ano, ve většině těchto případů hledejte příčinu v uložení torpéda (plast, který zakrývá mechanismus stěračů pod čelním sklem)..demontovat, důkladně vyčistit a kvalitně usadit zpět a případně vytěsnit, aby se pod torpédo nedostával žádný bordel.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Praskání od čelního okna

Příspěvekod SV650 » 08.06.2020 17:05

Tak aj ja som prišiel nato odkiaľ prichádza to otravné bzučanie, praskanie akoby z palubnej dosky KIA CEED 1,4 benzín . Robí to na 100% spätné zrkadlo na čelnom skle :yes: ako tu píše kolega vyššie . Rovnako to robilo aj kamarátovi , už som tam napchal trocha izolačky aby to nemalo takú vôľu.
Robilo to hlavne za studena a v zime keď sa plast trocha scvrkne .Už som chcel rozoberať palubovku a aha taká prkotina .
SV650 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 2
Registrován: 28.03.2013
Bydliště: V.Kapušany  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé