Má smysl originál navigace?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Má smysl originál navigace?

Příspěvekod a.l.f » 26.12.2014 03:07

Ahojte, zvažuji koupi Ceedu SW viz podpis a docela začínám uvažovat nad tím, jestli má smysl chtít vestavěnou navigaci od Kii. Navigaci používám docela často, otázkou je, stojí za to? Nikde jsem nenašel žádné bližší informace, jak dobře pracuje, co signál GPS, jaký je v ní program, kvalita mapových podkladů apod...
Nemáte ji někdo namontovanou? Nebo odkaz na zajímavé informace? Díky
Zřejmě v brzké době nákup Kia Ceed SW 1,6GDI Výbava Exclusive s Paketem Ultra
a.l.f Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 20.12.2014
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod KarelK » 26.12.2014 10:55

Tak já si ji po delších úvahách objednal jako součást paketu. Bylo tam jiné čalounění, přístrojovka, xenony , různé asistenty atd. S origo navigací jsem maximálně spokojen. Projel jsem s ní Norsko a tam nejsou skoro žádné dálnice, ani jednou nezaváhala a šlapala jako hodinky i na těch nejzapadlejších cestách a že jich bylo. To samé platí i u nás v Chorvatsku, Dánsku, Německu. Doposud mám jen dobré zkušenosti. Z počátku mi sice trvalo se s ní naučit ale potom je ovládání celkem intuitivní. Asi samostatné navigace mají možná více funkcí, ale tato mi připadá pro mé potřeby naprosto dostačující. Jen taková drobnůstka. Když je puštěná navigace, tak hraje vždy rádio. Toto se mi zdá jako úplná blbost, že to nejde vypnout. Řešení je vypnout zvuk na volantu, nebo rádio ztlumit.
KarelK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 2
Registrován: 22.06.2011
Bydliště: ppp  Czech Republic (cz)

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod achiles » 26.12.2014 12:58

osobně jsem pro. Je sice pravda, že navigační software v mobilech (google maps, sygic) je na tom lépe, ale tam mě štve nutnost strkat mobil do nějakého držáku a řešit nabíječku. S vestavěnou navigací působí interier luxusněji a čistěji, než s mobilem přilepeným na skle a trčícím kabelem přes půl auta. Co se týče navigace, tak jsem víceméně spokojený, ale také má své mušky - občas vede přes silnice 4. třídy a aktuálnost map taky není vždy úplně super, což není ale nic hrozného.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod KIASTORM » 26.12.2014 13:35

Nemam orig navigaciu,tak sa pytam,ako je vyriesene updatovanie map? Cena a tak. Tiez asi pomoze pri rozhodovani take info.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod achiles » 26.12.2014 14:29

auta vyrobena od roku 2014 maji update map v ramci akce 777 zdarma, jinak je cena updatu map 169e, ale se da i zdarma nelegalni cestou. Aktualizace vychazeji 1x rocne (na konci nebo zacatku roku), nicmene jsou vzdy tak minimalne pul roku zastarale
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod mv12 » 26.12.2014 14:33

Já jsem o navigaci původně vůbec neuvažoval, mobil mi vždy stačil, ale nakonec se objevila FIFA výbava a tak jsem jí vzal. Člověk si na lepší zvyká rychle. Jako super věc vidím hlavně zadní kameru, která se asi bez toho displeje neobejde. Navíc je displej dobrý i na seznamy mp3 a auto s ním mnohem lépe vypadá.
Navigace má mnohem lepší a rychlý příjem signálu, než jakýkoli mobil. Ovládání považuju za intuitivní, zatím jsem manuál nepotřeboval. Mapy jsou od Navtequ resp. HERE, takže celkem ujdou, i když jako asi každé mají své mouchy. Pokud dám rychlou trasu, tak zatím bylo vše OK. U nejkratších či ekonomických tras se občas najdou problémy a klidně to zavede i na polní cestu. Jezdil jsem s ní zatím u nás, v Rakousku a Německu a nebyl problém i s adresami v zapadlých vesničkách, obchody či jinými POI, které např. nenašel Sygic v druhém autě, co jelo s námi. Vadí mi jenom, že to neumí u většiny měst v ČR adresy vč. popisných čísel, ale třeba se to zlepší.
Aktualizaci map dává :kia: :CZ: na 7 let zdarma (řeší se přes servis). Něco se dá stáhnout či koupit na navigation.com. Co po 7 letech zatím neřeším, přes USB by snad neměl být zásadní problém to nějak zaktualizovat i neofiko...
Když to shrnu, je super ten displej s navigací (a zadní kamerou) mít, ale od jakého příplatku bych do ní šel, to nevím...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod a.l.f » 26.12.2014 15:34

Díky. Ona je právě součástí paketu Ultra. Nejede jen o samotnou navigaci, ale i o lepší používání/ovládání rádia a přehrávače vůbec. Snažím se neustále najít nějaké konkrétní informace - typové označení, SW verzi, na čem to jede a tak :) Nemáte nějaké bližší info? Je tam Win CE 6.5? Nebo něco "vlastního" ?
Zřejmě v brzké době nákup Kia Ceed SW 1,6GDI Výbava Exclusive s Paketem Ultra
a.l.f Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 20.12.2014
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod mv12 » 26.12.2014 15:53

Aktualizace SW se dá stáhnout na tom navigation.com, tak zkus po systému popátrat tam... (http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... pportPage3) Je tam i návod na instalaci a uvedena poslední verze systému. Mohl bych ofotit obrazovku, ale v podstatě je ta samá zobrazena v tom návodu. Kdo systém dělá nevím, ale to Win asi nebude... Jinak na webu české KIA se dá stáhnout uživatelský návod k celému Audiu/navigaci - je to zvlášť příručka ještě mimo návod k autu... (http://www.kia.com/cz/content/mam-vuz-k ... sluze/ceed, je to ta položka Nový cee'd - AUDIO A NAVIGAČNÍ SYSTÉM)
Naposledy upravil mv12 dne 26.12.2014 16:12, celkově upraveno 2
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod a.l.f » 26.12.2014 16:00

Díky, ten návod mě vůbec nenapadl :D, jdu si s tím pohrát.
Mimo jiné jsem zjistil, že stejnou navigaci používá i Škoda v Octavii 3 :) Rádia Columbus, Amundsen, Bolero a Swing.
Zřejmě v brzké době nákup Kia Ceed SW 1,6GDI Výbava Exclusive s Paketem Ultra
a.l.f Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 20.12.2014
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod pomalej » 26.12.2014 16:51

Mám Ceeda ve výbavě FIFA, tj. včetně navigace a zadní couvací kamery. Původně jsem o této výbavě neuvažoval, ale .... . Nelituji. Funkci navigace mám ověřené jednak v ČR a absolvovala např. i cestu Rakouskem do Chorvatska včetně objezdu mimo slovinskou (drahou) dálnici. Žádné problémy, jak na hlavních tak i na vedlejších cestách u nás i v zahraničí. Bohužel nejde si doma předem v navigaci nastavit trasu cesty a průjezdní body, ale řeším to tak, že si na počítači v mapách najdu požadované průjezdní body a zjistím jejich mapové souřadnice. V autě pak čísla nacvakám do navigace (je to rychlejší něž za volantem hledat místa na mapě či v seznamu měst). Před složitější cestou si trasu nacvakám předem a uložím, pak jen "šáhnu" do uložených tras a jedu. S dobrým výsledkem mám vyzkoušené i zadání objížďky, když se na naplánované trase vyskytne problém. Navigací udávaný čas dojezdu do cíle bývá v souladu s mým způsobem jízdy (nelítám), takže se dá dobře plánovat dojezd do cíle. Navigaci lze používat i jen jako mapu, průběžně ukazující pohyb na projížděné trase. Na obrazovce je i ikonou klasické dopravní značky signalizována max. povolená rychlost v právě projížděném úseku trasy. Jako vodítko a informace to není špatné, člověk někdy přehlédne a peněženka není bezedná. Tato signalizace koresponduje se zabudovaným silničním značením téměř vždy, přesnost místa změny rychlosti je velmi dobrá.
Při dnešním vývoji elektroniky považuji tuto navigaci s aktualizací na 7 let za dobrou investici, pak bude zase něco novějšího.
pomalej Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  
Registrován: 23.02.2014
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2014)
73000 km @ 5.3 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod a.l.f » 26.12.2014 17:10

Díky, až budu mít doma Kii půjčenou, všechno otestuji. Jen se ještě zeptám, dokáže navigace/rádio přehrávat hudbu z iPhone přes BT? díky
Zřejmě v brzké době nákup Kia Ceed SW 1,6GDI Výbava Exclusive s Paketem Ultra
a.l.f Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 20.12.2014
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod Sbormistr » 26.12.2014 17:38

Já jsem zarytý odpůrce vestavěných navigací.
1. šílená a absolutně neadekvátní cena.
2. cena za aktualizaci map, to asi padá, pokud je v rámci 777 zdarma
3. četnost aktualizací- 1x ročně je zoufale málo

achiles píše:osobně jsem pro. Je sice pravda, že navigační software v mobilech (google maps, sygic) je na tom lépe, ale tam mě štve nutnost strkat mobil do nějakého držáku a řešit nabíječku. S vestavěnou navigací působí interier luxusněji a čistěji, než s mobilem přilepeným na skle a trčícím kabelem přes půl auta. .


Držák s nabíjením pro telefon je nutnost, pokud chci používat handsfree, ovládání je na volantu. Žádné kabely nikde netrčí, jen jeden dolů do zásuvky.
Samozřejmě má vestavěná navigace trochu větší úhlopříčku, ale z hlediska bezpečnosti provozu je daleko lepší pohled na telefon těsně vedle volantu.
Do telefonu si nahraji navigaci jakou chci, poslední dobou se objevují kvalitní offline navigace zdarma.HERE Beta
Obraz ze zpětné kamery se mi promítá do zpětného zrcátka a je plně dostačující.
Přehrávání hudby přes bluetooth je samozřejmost, pokud to umí telefon. Na to nemusíš mít navigaci.
Niro 1.6 GDI HEV Exclusive + Premium Paket 2017 Obrázek
Sportage III 2.0 CRDI 4x4 Exclusive 2011-prodáno 2022 Obrázek
Cee'd SW 1.4 CVVT 2007- prodáno 2018

Když všechno zklame, přečti si návod
Uživatelský avatar
Sbormistr Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4873  Témata: 20
Registrován: 08.02.2011
Bydliště: Včelná  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (14) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Osobnost klubu (1)

Kia Niro (2018)
39897 km @ 4.91 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod spd001 » 26.12.2014 19:29

ak by som nemal navigaciu vo vybave urcite by som si ju nepriplatil vzhladom na cenu a tie aktualizacie by aj stacili raz za rok ved na :SK: a v :CZ: zas tak rychlo tie dialnice nerastu :lol:
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod a.l.f » 26.12.2014 19:55

Souhlasím, že za plnou cenu bych ji možná nekoupil, na druhou stranu je v balíku Ultra navíc, tak proč ji nemít :) Ještě by se mi líbilo, kdyby uměla pokyny posílat na displej mezi budíky. "Vision něco" se jmenuje :) Tuším SuperVision? Tam kdyby se zobrazovala aspoň šipečka :( Prošel jsem celý manuál navigace a zřejmě to neumí.
Zřejmě v brzké době nákup Kia Ceed SW 1,6GDI Výbava Exclusive s Paketem Ultra
a.l.f Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 20.12.2014
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Re: Má smysl originál navigace?

Příspěvekod mv12 » 26.12.2014 22:39

S palubním počítačem to propojené není...

Co se týká iPhonu a BT, mělo by to fungovat bez problému, ale nemám odzkoušeno. Měl jsem jen možnost vyzkoušet s WindowsPhone a Androidem a oboje bylo OK. Známý má Hyundaie a na iphone si kupoval nějaký speciální kabel, přes který to připojuje, protože ten systém s tím pak prý umí pracovat mnohem lépe než s jakýmkoli jiným telefonem (i lépe než přes BT) - má to nějaké funkce navíc. Detaily si už nepamatuju, ani jestli je systém stejný se Ceedem. Tehdy jsem Ceed ještě neměl, když mi to ukazoval :-)

Funkční výhodu ale audio systém oproti standardnímu si myslím že žádnou nemá, kromě toho lepšího a přehlednějšího displeje. Jestli tam bude nějaký rozdíl, tak nic zásadního, já měl před koupí na testování Ceeda se základním audiosystémem a myslím, že fungoval úplně stejně...

(Když váháš nad tím Ultra, zvažuješ i verzi TOP?)

@Sbormistr: navigaci jsem taky původně nechtěl, ale balíčku FIFA nešlo za tu cenu oproti Exclusivu odolat (u mne 5000 navíc za plno věcí a auto o 5 měsíců dřív...) Teď, když jí mám v autě a zvykl jsem si, už se na její smysl dívám trochu jinak... Je to rozhodně plus. Souhlasím, že otázka je samozřejmě cena a hlavně pak cena aktualizací. Jinak já před tím asi dva roky používal výhradně offline HERE na WP8, projel jsem s ní bez problému třeba celou Sicílii. Že by proti ní měla tato vestavěná nějaký handikap, to mi přijde, že nemá. Roční aktualizace je pro mě dostatečná. Mapy u mobilních HERE se myslím stejně aktualizovaly tak cca po půl roce (aplikace mnohem častěji). To spíš mě točí, že když už člověk má vestavěnou navigaci, tak je drahá aktualizace map, když jak na mobilech tak na vymírajících přenosných navigacích, je to samé legálně zdarma. U :kia: to máme aspoň na 7 let bez starostí, ale...
Jinak jediná funkční nevýhoda vestavěné navigace je, že si člověk v klidu doma v křesle před cestou nenastaví trasu. Musím kvůli tomu do auta, nebo to udělat před jízdou. Je to logické a samozřejmé, ale když je člověk zvyklý na mobil, tak ho to trochu překvapí, že si to neuvědomil předem :D
Co se týká kamery v zrcátku, to měla i30, když jsem jí testoval, ale jestli se nepletu, tak u Ceeda tato možnost jako originál není. Oproti malému obrázku v zrcátku je ale právě u kamery velký displej pro mne větší výhoda než u navigace. Couvá se podle toho přeci jen líp :-)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé