KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod buko1 » 15.12.2017 18:52

Ja nepovažujem za gril to, že v záhrade spoločnej pre 4-5 apartmánov má majiteľ jeden murovaný gril s mizerným ťahom. Radšej si beriem svoj :kia: gril a nemusím riešiť kedy grilovať a ako dlho. Samozrejme, že keď ideme 3 rodiny a máme prenajatý celý barák tak sa gril neberie.
Naposledy upravil buko1 dne 15.12.2017 18:55, celkově upraveno 1
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod forrester » 15.12.2017 18:54

"pán je gurmán, to se pozná." ale nee, v pohode, dobre si mi to vysvetlil,
Konec OT

Huawei MATE 9 pomocou Tapatalku
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod JoeJoe » 15.12.2017 20:43

Neviem, ako je to v novších Škodovkách, ale dúfam, že Kia nezruší manuálne tlačítka na prístrojovke. To je jedna z vecí na moderných autách, ktoré ma štvú - všetko za každú cenu ovládať na multifunkčnom displeji :thd:
Kia CARENS 1.7 CRDi (85kW)
Uživatelský avatar
JoeJoe Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 10
Registrován: 31.05.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Carens III (2016)
80000 km @ 6.6 l/100km

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 15.12.2017 20:56

1. Je to lacnejšie.
2. Vyzerá to cool.

Takže pre súčasnú tabletovú generáciu jednoznačné win-win.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod mv12 » 15.12.2017 21:33

Že je to levnější je plus hlavně pro automobilky ;) je otázka, jestli se to vůbec projeví na koncové ceně. Co je Cool je přece nesmysl prodávat lacino :lol:

A ano, vypadá to pěkņě a je to cool. Ale jen do té doby, než si s tím mám za jízdy hrát jako řidič... Kvůli tomu letěl velice rychle P308 z mého výběru nového auta... Nechci si při řízení hrát a procházet složitá menu, abych nastavil klimu nebo přidal hlasitost... V tomto ohledu jsem pro tlačítka, jak je má příkladně udělaná Ceed. Ale ono taky záleží, jak dobře nebo špatně se to udělá. Dovedu si představit tvarované a propracované mnohočetné displeje v podstatě přes celou palubku se všemi potřebnými virtuálními tlačítky hned po ruce. To bych klidně bral... (i když třeba výborná ergonomie otočných knoflíků se obtížně nahrazuje). A věřím, že tam se to časem dostane. Jenže takové řešení zatím není nejlevnější...
P.S. telefony taky mívaly tlačítka, než Apple prosadil i přes posměšky iPhone... (i první Android telefon měl naivně ještě výsuvnou klávesnici... mimochodem byla to příšernost, kterou jsem tehdy vysoutěžil od T-Mobilu, chvíli si s ní pohrál a pak šla přes inzerát rychle z domu :lol:)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod ivo29 » 15.12.2017 21:48

Ahoj som tu nový a aj ja by som dal svoj názor prečo som sa rozhodol pre novú kiu.

1. Cena : Ako no coment cenník škody . Príklad : moja kia ceed gdi zlatá edícia kombi 19270 vrátane metalízy . U škody kombi najslabší motor + najslabšia výbava takmer 17000 !!! Aby som mal to čo u kie tak som na 24000 !!! síce 1.5 tsi pružnejší motor + trochu lepšia výbava ale za to ja 5000 euro priplácat nebudem ani omylom. Píšem schválne cenník lebo zlavy sú aké si kto vybavý a to sem teraz netahajme. Jednoducho čo mi oficiálne ponúknu za danú cenu. A ja to poviem dost natvrdo nie že škody sú predražené ale oni nemajú ani omylom hodnotu čo za to pýtajú.

2. Kradnutie vyplývajúce z toho že je tuctovka čo parkuje v každom druhom dvore a firme. Navyše mne sa dizajnovo viac páči ceed aj ked je to v podstate už výbehový model ako tá 4-oká príšera. Ale dizajn je tiež subjektívny.

A teraz ešte nechápem jednu vec čo som aj ja zažil že kia - korejec a úšklabky. Podla mna to može byt len od ludí čo sa tomu absolutne nerozumejú. Nechcem tu nikoho napádat ale aj tu niektoré komenty - ako pobavil som sa . A ked už dojdu argumenty tak sa vytahuje to jediné podstatné - OBJEM KUFRA !!! to je totiž to podstatné. Aj keby bola octavia - a podla mna aj je v ostatnom uplne priemerne auto tak predsa má najvačší kufor v triede a preto je najlepšia .
ivo29 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 15.12.2017
Bydliště: Kanianka  Slovakia (sk)

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod TsunAmi » 01.01.2018 14:15

Mě vždycky víc než samotnej objem kufru, kterej se počítá kdovíjak, zajímala jeho využitelnost :) Oktávka je v tomhle samozřejmě přeborník, ale v praxi jsem nikdy nepoznal skutečný rozdíl, co se vlezlo do oktávky jsem nacpal i do Ceedu.

Já osobně mám na ceedu rád takovou jeho... měkkost a poddajnost. Všechno v oktávce na mě působí tvrdě, nepoddajně, nepříjemně, pořád slyším nějaký hluk, ovladače jdou jaksi ztuha a hlastitě, motory dělají větší kravál, podvozek je tvrdý a tluče mě do zadku...

Pak přesednu do osobního ceedu, a vše je lehké, tiché, snadné, úplný balzám na duši :) Motor si šeptá, podvozek mě krásně houpe, prostě pohoda.


Je to samozřejmě subjektivní pocit a objektivně jsou některé detaily ceedu méně dotažené, motory jsou méně pružné a více žerou, a jízdní vlastnosti rozhodně nejsou příliš vhodné na rychlou jízdu (ale proto bych si asi taky nekupoval kombi nižší střední žejoo). Ale tyhle menší nedostatky ceed zase parádně kompenzuje výrazně nižší cenou (hlavně v top výbavě) a nádherným vzhledem (na 5 let starý auto je to fakt paráda).
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod Petr Masák » 02.01.2018 14:17

mám služební Octavie, soukromě 7 let Ceed 2010 1,4 cvvt

Octavie lepší: řízení, řazení, motor, spojka ( 1,4 tsi, 16 tdi, 2,0 tdi, 1,4 CNG ) , celkově lepší dojem z kvality interiéru

Ceed- lepší sedadla (subjektivně)

ceed najeto 100 000 , závady - sloupek řízení s posilovačem , spojka, rozvody , vše záruka; praskají žárovky v hlavních světlometech cca 1-2x ročně

octavia - průměrně 50 000 / rok , různé motorizace viz výše, žerou olej cca 1/2 litru na 15000 km (kromě 2.0 tdi)


cena předního okna u Ceedu je příliš vysoká, originál 11000, druhovýroba cca 5000, doporučuji dostatečně pojistit, již jsem měnil
Uživatelský avatar
Petr Masák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 4
Registrován: 22.05.2010
Bydliště: Neratovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
55000 km @ 7.5 l/100km

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod mode » 03.01.2018 16:30

TsunAmi píše:Mě vždycky víc než samotnej objem kufru, kterej se počítá kdovíjak, zajímala jeho využitelnost :) Oktávka je v tomhle samozřejmě přeborník, ale v praxi jsem nikdy nepoznal skutečný rozdíl, co se vlezlo do oktávky jsem nacpal i do Ceedu.

Já osobně mám na ceedu rád takovou jeho... měkkost a poddajnost. Všechno v oktávce na mě působí tvrdě, nepoddajně, nepříjemně, pořád slyším nějaký hluk, ovladače jdou jaksi ztuha a hlastitě, motory dělají větší kravál, podvozek je tvrdý a tluče mě do zadku...

Pak přesednu do osobního ceedu, a vše je lehké, tiché, snadné, úplný balzám na duši :) Motor si šeptá, podvozek mě krásně houpe, prostě pohoda.


Je to samozřejmě subjektivní pocit a objektivně jsou některé detaily ceedu méně dotažené, motory jsou méně pružné a více žerou, a jízdní vlastnosti rozhodně nejsou příliš vhodné na rychlou jízdu (ale proto bych si asi taky nekupoval kombi nižší střední žejoo). Ale tyhle menší nedostatky ceed zase parádně kompenzuje výrazně nižší cenou (hlavně v top výbavě) a nádherným vzhledem (na 5 let starý auto je to fakt paráda).


súhlasím v plnom rozsahu :thu:
:kia: cee´d SW CRDI ecodynamics 2015
mode Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 2
Registrován: 11.04.2016
Bydliště: MT  Slovakia (sk)

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod buko1 » 03.01.2018 19:01

Petr Masák píše:cena předního okna u Ceedu je příliš vysoká, originál 11000, druhovýroba cca 5000, doporučuji dostatečně pojistit, již jsem měnil


Ja už nie, resp. treba si poriadne prepočítať koľko to poistenie vyjde.

Pri kúpe RIA v roku 2008 som si pripoistil k havarijnej poistke aj čelné sklo. Ročná poistka 60€, za 9 rokov som na čelnom skle zaplatil 540€ a pritom som to vôbec nevyužil. Ak by som si tých 60€ ročne odložil, tak si za tú dobu kúpim aj 3 čelné sklá. Jednoznačne to pripoistenie ruším a tie peniaze si budem odkladať do prasiatka...

A mimochodom - teraz pozerám že čelné sklo na moje RIO II sa dá kúpiť za 88€ (Ceed I a Ceed II od 84€ po 119€).
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod Quadrant » 19.01.2018 22:49

Záleží na mnoha aspektech.
Do Kie dáš do zadu 3 dětské sedačky , u Octavie jen 2.
Potom je tu u Škodovky daleko větší pravděpodobnost odcizení, dalo by se říct že je téměř 100% , záleží kdy na tebe přijde řada ;)
Cena náhradních dílů je dnes bezpředmětná , no a hlavně je tu výbava a cena, a tam vede Kia.

Jinak můj osobní názor je, že Korejci chtějí triumf a ne špatný image, proto 7 let záruky a proto taky 90 % technologií je obšlehnuto od Japonců :thu:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod mv12 » 20.01.2018 10:50

Cena náhradních dílů je dnes bezpředmětná? :shock: To nevím tedy....
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod Quadrant » 20.01.2018 14:13

Přijde na to , záleží taky kdo jak hledá konkrétní díl.
Třeba jsem si teď zkusil najít přední světlo a nárazník na Ceed sw a Octavii III ..
Octavia přední světlo 9100,- nárazník 8000,-
Ceed sw přední světlo 5800,- nárazník 6500,-

Tak nevím 8-)

Zapoměl jsem napsat že obchod kde jsem hledal nepatří mezi nejlevnější, dalo by se to najít ještě s větším rozdílem.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod melonsvk » 20.01.2018 15:18

Predne svetlo na Ceeda s dennym svietenim stoji 15 klackov, xenonovy svetlomet 50. Tak neviem kde beres take cisla.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1293  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: KIA Ceed (SW) 2012+ vs ŠKODA Octavia (Combi)

Příspěvekod Quadrant » 20.01.2018 16:12

To by spíše zajímalo mě :D Vysoko horská přirážka a ještě zlatem zdobené ..
Odkazy tu dávat nemůžu, ale co třeba stránky ACI nebo autokseft...
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé