Osobní pomoc při koupi v autobazaru

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Osobní pomoc při koupi v autobazaru

Příspěvekod davidmakovsky » 03.01.2020 17:45

Zdravím,

rád bych se stal hrdým majitelem :kia: ceed 2.gen. Půjde o moje první auto. Prošel jsem si mnoho článků, diskuzí a podrobil všechny kamarády povinné diskuzi na toto téma. Nakonec jsem si vybral právě Kiu. V autech se ale vyznám asi tak stejně jako ve sportu :D Snad mě alespoň částečně omlouvá to, že jsem ajťák ))

Mám vybráno a rezervováno konkrétní auto v praze v Auto Esa a vlastně ještě jedno u Áček (tam se mi ale moc nechce). Viděl jsem až moc reportáží v černých ovcích :!: Sháním tedy zkušeného člověka, automechanika, který by si na začátku příštího týdne (6.1 až 8.1) udělal čas a obě místa (možná bude stačit navštívit jen jedno z nich) společně se mnou navštívil. Sháním někoho, kdo ověří vin, kdo na místě auto prohlédne a položí potřebné zvídavé dotazy prodejci. Neočekávám žádné záruky, ale aby jste mi podle svého nejlepšího svědomí a vědomí koupi auta doporučili nebo nikoliv. Zajisté takovou službu rád finančně ohodnotím, např. částkou 2 500Kč za jedno auto.

Překvapuje mě, jaká je po takové pomoci vysoká poptávka (možná jen v mojí IT bublině) a zároveň nízká nabídka. Najde se zde prosím někdo takový?

Díky :)
d.
Uživatelský avatar
davidmakovsky Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 03.01.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Osobní pomoc při koupi v autobazaru

Příspěvekod mv12 » 03.01.2020 18:56

Nevím zda se tu někdo ozve, ale taková nabídka určitě také existuje.... Já jsem právě po někom takovém kdysi také pátral, ale nakonec jsem se rozhodl pro nové auto a tak jsem víc, než že existují, nezjistil... Přes Google to najdeš snadno, v rychlosti mi jako první vyskočil http://www.vyber-auta.eu/sluzby.html#asistence a určitě najdeš i jiné lidi, co se tím profesionálně zabývají. No, jak jsou ale spolehliví, to nevím, chtělo by to nějaké reference...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Osobní pomoc při koupi v autobazaru

Příspěvekod melonsvk » 03.01.2020 19:06

Treba si zavolat do Kia servisu, dohodnut sa s nimi na urcitu hodinu a doviezt im to tam. To bude uplne najistejsie.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Osobní pomoc při koupi v autobazaru

Příspěvekod Karens » 03.01.2020 19:17

Ak by boli ľudia ochotní za službu zaplatiť toľko ako ty tak by bola asi ponuka väčšia, ľuďom sa ale zdá veľa dať za to aj pätinu. Čo je síce na jednej strane smutné pri tom koľko idú zaplatiť za auto, na druhej aj pochopiteľné keď to pravé nemusí byť ani desiate auto v poradí.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Osobní pomoc při koupi v autobazaru

Příspěvekod kukom6 » 03.01.2020 19:56

Ja som dačo podobné využil na Slovensku ( https://www.auto-makler.sk/ ) a môžem len doporučiť včetkými 10. Tiež sa do áut vôbec nevyznám a nechcel som sa popáliť. Cena za službu mi vôbec neprišla veľká a človek ma aspoň aké také istoty. Však recenzie na Googli a na fb hovoria za seba. Veľmi dobre poradenstvo a služby, pán Boris všetko vybavil, overil, prehliadka trvala asi 2 hodiny kde to poobzeral z hora dolu, na zdvihaku a aj skúšobná jazda. Niekde tu na fóre som už o tom písal viac.

Keď som sa rozhodoval či kupiť auto na Slovensku alebo v Česku (pretože žijem v Brne), tak dačo podobné je aj v ČR ( https://www.google.com/search?q=ales+zi ... e&ie=UTF-8 ) a tiež ma viac než dosť pozitívnych ohlasov.
Uživatelský avatar
kukom6 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  
Registrován: 23.04.2019
Bydliště: Žilina/Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2017)
21024 km @ 6.6 l/100km

Re: Osobní pomoc při koupi v autobazaru

Příspěvekod davidmakovsky » 04.01.2020 17:48

Tak jo pánové, díky moc za rady a doporučení. Doprovod jsem si našel a rovnou přikládám užitečný přehled podobných služeb na které jsme tady společně přišli. Určitě se to nějakým dalším ajťákům bude hodit :D A pro zajímavost taková služba opravdu stojí 2 až 5k za kontrolu jednoho auta. Jestli je to hodně nebo málo, netuším, prostě nemám na výběr ))

http://www.auto-makler.sk (sk)
http://www.vyber-auta.eu (celá čr, Praha levněji)
http://www.autoaz.cz (celá čr, Praha a Brno levněji)
http://www.neautovrak.cz (celá čr)
Uživatelský avatar
davidmakovsky Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 03.01.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Osobní pomoc při koupi v autobazaru

Příspěvekod mv12 » 04.01.2020 21:39

Nevím, jestli už není pozdě, ale dřív mi to bohužel nedošlo.... Jde o nákup KIA. Pokud to není moc staré auto, tak je vzhledem k 7 leté záruce dost šance, že je ještě v záruce a majitel auto pravidelně servisoval jen v autorizovaném servisu... Pokud bych kupoval ojeté KIA ve stáří řekněme do 5 let, tak bych preferoval právě takové auto. No a pak pro ověření, zda tomu tak opravdu bylo, jaká je historie auta, co se na něm kdy opravovalo atd. stačí s VIN kódem požádat autorizovaný servis KIA o informace. Kterýkolli by měl v systému minimálně zjistit zda je auto v záruce, jaké má záznamy o záručních opravách a kde bylo servisováno. Domovský servis by pak měl mít i podrobnější info o tom, co se s autem dělo. Ceed 2.gen. jezdí na servis minimálně jednou do roka, takže pokud tam majitel jezdil, budou auto dost znát...
Pak teprve bych řešil případné další prověření auta a je otázka, zda by u auta s takto jasnou historií stálo za to, platit si odborníka. Mohlo by možná docela dobře stačit zaplatit si pro jistotu jen prověření přes Cebia a přistavit auto do nějakého spolehlivého servisu na kontrolu stavu...
Ale samozřejmě pokud majitel na záruku kašlal, nebo servisoval na více místech, nebo auto střídalo majitele, atd atd. použít se tento postup nedá.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé