Přívěsný vozík

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Přívěsný vozík

Příspěvekod Tazipes » 13.12.2018 09:59

Pídím se po zkušenostech z tahání přívěsu za Ceedem. Je zde někdo, kdo by za ním po delší dobu pravidelněji tahal přívěs o hmotnosti cca 1-1,2t? Zajímaly by mě jízdní vlastnosti s takovou náloží (jde při tom o život nebo je to v pohodě) a také vliv na techniku, hlavně tedy spojku. U té mám někdy pocit, že má co dělat se samotným autem. Já jsem za ním zatím tahal příležitostně malý nebržděný vlek cca 400 kg. Mám SW 1.6 benzín.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přívěsný vozík

Příspěvekod kaduz » 14.12.2018 11:26

pár videí z netu, sice to není ceed a stejná motorizace, ale pro představu to stačí ;)
https://www.youtube.com/watch?v=fyBZqwPzP2k
https://www.youtube.com/watch?v=G01Kw_9OSQA
https://www.practicalcaravan.com/review ... 16-crdi-ls
https://www.jenningsmotorgroup.co.uk/bl ... ward/9443/

Je jasný, že se životnost spojky sníží, při tahání takhle těžkýho přívěsu. Já jsem nejvíc táhnul káru s cca 750 kg a už to bylo hodně znát, jak to s tím autem cvičilo.
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Přívěsný vozík

Příspěvekod Tazipes » 14.12.2018 11:39

Děkuju za odkazy. Ten tam s tím jezdí jak hasič. S tou spojkou jsem to myslel tak, jestli někdo nevyrazil na výlet a po návratu nezamířil rovnou do servisu. Nedej bože ještě v jeho průběhu. A při příštím opět. :D
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: Přívěsný vozík

Příspěvekod Berka » 14.12.2018 13:23

Když jsem měl první generaci ceeda, půjčil jsem kolegovi auto aby si mohl přivézt karavan. Táhnul ho přes celou republiku a byl spokojený. Karavan vážil 1400 kg, jel celkem svižně a říkal že s ním nebyl žádný problém, jen spotřeba byla kolem 10 litrů nafty. On měl v té době Nissan Patrol a auto jsem mu půjčil protože ten jezdil samotný za 10-12 litrů, tak aby ho ta cesta přes celou republiku nezruinovala :D Později když už tahal karavan sám, tak Patrol jezdil za 16-18 litrů. Dnes ten samý karavan tahá za BMW X5 a ten o něm ani neví.
Myslím si, že ceed sice občasné jízdy s podobným přívěsem vydrží, ale na časté cesty to určitě není. Samotná jízda mu nijak nevadí, ale rozjíždění mu moc prospívat nebude a spojka bude trpět. O spotřebě ani nemluvím, ale u karavanu to hodně ovlivňuje odpor vzduchu.
http://www.kia-club.org/garage.php?mode=view_image&image_id=3062
Za druhým ceedem jsem táhnul obyčejný vozík o váze cca. 1000 kg (paleta s obklady) a celkem mi vadilo jak s autem houpe. Celou cestu s ním houpalo dopředu- dozadu. Nevím proč, na vyvážení vozíku jsem si dal záležet, takže oj nebyla přetížená, ani lehká, ale ten pocit byl divný. Za obyčejnou Dacií Dokker jsem táhnul 1,5 tuny a ten pocit jsem tam nikdy neměl.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přívěsný vozík

Příspěvekod Tazipes » 14.12.2018 14:29

To jsem rád, že máš autentickou zkušenost. Vím, že za Octavií jsou střelci schopní tahat vozejk s dvěma koňmi. Ceeda s velkým přívěsem moc často člověk nevidí. Budu potřebovat několikrát do roka přesunout náklad cca 800 kg, s přívěsem dohromady 1100 kg na vzdálenost do 50 km. Nebyl jsem si jistý, jestli při tom auto nepřetrhnu. Vzadu mám silnější pružiny, tak snad to s tím houpáním nebude tak zlé.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: Přívěsný vozík

Příspěvekod saano » 14.12.2018 19:29

Tož teda podelím sa aj ja s mojími skúsenosťami.
Mal som megana2 , 2004 sedan , 1,6 -83kw a ten teda išiel pekne. Bol určený ako ťažný kôň pri stavbe domu a bežne som ťahával 800-1200kg.
Samozrejme nebrzdený vozík takže, to že sa to nemôže mi je uplne jasné.
Ale chcel som vlastne povedať to že najdôležitejšie je správne rozloženie hmotnosti na vozíku a umiestnenie nákladu.Ťažisko vždy na stred nápravy a čo najbližšie k nej. Jasne že sa to vždy nedá ale pomôže to k úspešnému prevozu materiálu.
Megan išiel nakoniec do sveta a prišla Kia. Ale tam s ťažným zatiaľ nepočítam.
Ceed sw 2017 - 1,6 Gdi 6,7l
Yaris 2003 - 1,4 D4d 4,5l
Uživatelský avatar
saano Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 30.09.2018
Bydliště: okr. Ilava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2017)
27000 km @ 6.8 l/100km

Re: Přívěsný vozík

Příspěvekod only_one » 17.12.2018 08:55

Já jsem za GTlinem tahal vlek pořád na stavbu odtahal stovky tun matroše i plaťák a vozejk s koňma. Toho se nesmíš bát. Problém byl snad jen párkrát, když sem naložil kámen a nějak blbě to odhadnul a když sep potřeboval trošku písku a bagrista to taky nějak neodhadnul a vlek měl 1200 kilo a nebyl bržděnej. To se pak musí fakt opatrně, protože to nejde zastavit ta souprava :-D Crdi mělo na kouli 1800 kilo a cokoliv bržděnýho, když je mechanismus v pořádku nijak nemá zásadní vliv na auto. Pokud se nejede s karavanem vysloveně do hor a kopců a nejdezdí se po městě po semaforech s ohromným množstvím rozjezdů tak to autu nijak nevadí. Jen ta spotřeba je pak taková vyšší :-D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé