Výběr svíček

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Re: Výběr svíček

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2020 12:25

opet dalsi paradox, jedu nad vsechny predepsany veci, olej se meni 1x rocne v autorizaku a k tomu 1x rocne ja u kamarada, v prumeru to vychazi najezd rocne na 15tkm = jedna napln tam je 7,5tkm a 6 mesicu, delam to i proto, ze si to auto chci nechat nez naklady prevysi jeho cenu, "Kia u gdicek doporucovala 10 tis co si vzpominam", nn tusim do nejakyho roku 2013-14 to bylo i dle hlav z centraly predepsano na 15tkm, pak lusknutim prstu a minimalizovanim nakladu to udelali na 30tkm nebo 1 rok co nastane drive, tak mam predepsany interval ja

za 4,5 roku jsem dolival destilku do chladice asi 2x a to odhadem pokazde 3dcl, za 2 roky to spadlo treba z 3/4 rysky na 1/4

olej taky nikdy dosud neubyl, jedine ted po posledni vymene v servisu 11/2019 jsem 3/2020 dolival asi 3dcl abych mel v 3/4 rysky, ale pres zimu jsem jel nekolik opravdu dlouhych tras 150km+ a treba 30km jsem z nich jel 5-6t ot., takze se dle myho proste tim spalil

jediny "problem" co na aute mam asi od 12 mesicu doted je, ze se mi jen pri vysokych teplotach venku a zahratem motoru stava to, ze pri opravdu prudkem kopci nebo plne nalozenem aute a mirnejsim kopci neco "chrasti" z podvozku, x krat jsem se to snazil nasimulovat v servisu, nikdy to tam nedelalo, pak jedu druhy den a hned to udela, nedokazu rict jestli to je motor, spojka, prevodovka, ci treba neco v tlumici vyfuku, zvuk je to jakoby si vzal kovovou nadobu a v ni lital bordel ktery narazi do sten, slysel to je opravdu hodne i kolem auta pri 2-3,5t ot. pak uz to prehlusi rev motoru...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výběr svíček

Příspěvekod therion » 26.05.2020 12:45

No tak je nabiledni kontrola lambdy , map/mafu + tesnosti saciho systemu a vsech veci majici primy vliv na pripravu smesi. Poklepem ruky na teleso katalyzatoru over jestli se nedroli a ty zvuky nejdou z nej.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2020 13:00

nejsem mechanik, ze jo, jsem uzivatel a vychazim z toho co si dokazu nacist na netu, tady je zasadni pristup autorizaku, prijed tam a rekni nic mi auto nedela ale neco je spatne, uz jsem zazil ty "odborny" rady stylem diagnostika nehlasi zadnou chybu popr. kontrolka motoru nesviti, pro ne je v podstate pricina k nejake oprave az to auto proste nejede - moje zkusenost s i30 2gen. prolezl jsem 3 servisy, proste tyto hlasky, az ve 4. jsem rekl, ze me to nazajima a ze mam problem s autem a jeste pribarvil zavadu, pritom to nedelalo, regulerne jsem lhal, druhej den mi volali, ze zmerili tlaky na valcich a 3. valec KO, pritom ani zasrana diagnostika v servisu 1-3 nehlasila nic, tot k "odbornosti" aut. servisu


jak by si to chtel udelat, mam vzit do ruky puvodni svicky a jet s nema do servisu a ukazat co mam a at to resi? neber to jako rejpani, ale jak je chces neco donutit udelat a otazka jestli tam na to ma nekdo znalosti kdyz vlastne skoro vse meni podle "manualu"
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod therion » 26.05.2020 13:17

Pises ze ti svicky nemenil servis, ale kamarad. Je problem se na nej obratit i s kontrolou lambdy a dalsich veci?
Jinak je pravdou, ze nektere autorizaky jsou katastrofa , ale neni prece problem zajet do jineho a tam jim sdelit svoji negativni zkusenost s rozpadem katu a at ti obavy o prehratych svickach vyvrati. Ona ta smes muze byt jen o nekolik procent mimo normu , alepresto to ECU nezachyti jako chybu. Stejne tak poskozena lambda , davajici ustrelene udaje o kysliku muze donuti ECU zmenit smes aniz by to bylo vyhodnoceno jako chyba.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod Kiakdejv » 26.05.2020 13:21

t0x!n píše:
Kiakdejv píše:Takto vypadaly moje zapalovací svíčky po 98000Km. Udělejte si obrázek sami jestli by dobře sloužily a vydržely dalších 50000Km do výměny dle servisního intervalu.

Ahoj spojim dotaz, porovnani z 2 temat, k tvym svickam, moje vypadaji po 4,5 roce a 62tkm takto
sv.jpg

Kamarad mechanik co mi je ted menil za nynejsi moje prinesene denso iridium tough, rikal, ze znaci hodne chudou smes, paradoxne bych rekl, ze tvoje vypadaji o poznani lip, jak moje, ktere maji 1/3 nizsi najezd.

S tim spojim tvuj post z druhyho temata:
Kiakdejv píše:Připojím zkušenost s vadným katem a to dokonce u motoru 1.6 GDI. Dodnes mi to vrtá hlavou, protože pravidelně jsem přidávál aditiva VIF a svíčky se u GDI udájně mění až při 150000km.
Projevovalo se to klepavým zvukem na volnoběh při zahřátem motoru. Jinak na chování auta jako např. pokles výkonu či něco jiného nebylo poznat, ani se nikdy nerosvítila žádná kontolka.
Na záruku Kie jsem dostal nový motor a kat.

tohle bylo po vymene tech svicek nebo pred, po nich? Jestli to taky nema nejakou souvislost...

Pripadne jestli nekdo ze clenu kdo je mechanik a rozumi tomu se vyjadri k moji hezke bile vrstvicce na cele svicce, vsechny 4 vypadaji takto.


Svíčky jsem vyměnil za nové až po výměně motoru. Zkrátka jsem se chtěl sám přesvědčit jestli je u nového motoru vůbec vyměnili. Což neudělali.
A jak se tak dívam na tvoji fotku, moje svíčky měly bílého povlaku méně.
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2020 13:26

therion píše:Pises ze ti svicky nemenil servis, ale kamarad. Je problem se na nej obratit i s kontrolou lambdy a dalsich veci?
Jinak je pravdou, ze nektere autorizaky jsou katastrofa , ale neni prece problem zajet do jineho a tam jim sdelit svoji negativni zkusenost s rozpadem katu a at ti obavy o prehratych svickach vyvrati. Ona ta smes muze byt jen o nekolik procent mimo normu , alepresto to ECU nezachyti jako chybu. Stejne tak poskozena lambda , davajici ustrelene udaje o kysliku muze donuti ECU zmenit smes aniz by to bylo vyhodnoceno jako chyba.

bohuzel to problem je, vymenu oleje vzdycky u nej planuji tak mesic predem nez se to jde delat, stavi zavodni specialy, k tomu barak, nema cas se mi az takhle hrabat v aute a ani bych to po nem nechtel, jelikoz mi trosku rezne pod zadnim levym svetlem tak se proste otocim v autorizaku a vybalim to na ne se svickama v rukach, uvidim co mi k tomu reknou, min. na ne asi budu tlacit aby zmerily tlaky na valcich, tim by se podle me melo hned poznat jestli je nekde problem nebo ne...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2020 13:39

Kiakdejv píše:
t0x!n píše:
Kiakdejv píše:Takto vypadaly moje zapalovací svíčky po 98000Km. Udělejte si obrázek sami jestli by dobře sloužily a vydržely dalších 50000Km do výměny dle servisního intervalu.

Ahoj spojim dotaz, porovnani z 2 temat, k tvym svickam, moje vypadaji po 4,5 roce a 62tkm takto
sv.jpg

Kamarad mechanik co mi je ted menil za nynejsi moje prinesene denso iridium tough, rikal, ze znaci hodne chudou smes, paradoxne bych rekl, ze tvoje vypadaji o poznani lip, jak moje, ktere maji 1/3 nizsi najezd.

S tim spojim tvuj post z druhyho temata:
Kiakdejv píše:Připojím zkušenost s vadným katem a to dokonce u motoru 1.6 GDI. Dodnes mi to vrtá hlavou, protože pravidelně jsem přidávál aditiva VIF a svíčky se u GDI udájně mění až při 150000km.
Projevovalo se to klepavým zvukem na volnoběh při zahřátem motoru. Jinak na chování auta jako např. pokles výkonu či něco jiného nebylo poznat, ani se nikdy nerosvítila žádná kontolka.
Na záruku Kie jsem dostal nový motor a kat.

tohle bylo po vymene tech svicek nebo pred, po nich? Jestli to taky nema nejakou souvislost...

Pripadne jestli nekdo ze clenu kdo je mechanik a rozumi tomu se vyjadri k moji hezke bile vrstvicce na cele svicce, vsechny 4 vypadaji takto.


Svíčky jsem vyměnil za nové až po výměně motoru. Zkrátka jsem se chtěl sám přesvědčit jestli je u nového motoru vůbec vyměnili. Což neudělali.
A jak se tak dívam na tvoji fotku, moje svíčky měly bílého povlaku méně.

Padlo tam od servisu co konkretne tvuj problem mohlo zpusobit? Resim jestli barva svicek je castecna pricina zavady nebo spis se vlivem toho motoru tak "zbarvi" svicky. Chtel bych co nejvic argumentu do rukavu az se otocim v servisu. Dik
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod Kiakdejv » 26.05.2020 14:10

Bylo mi řečeno, že to způsobilo špatné palivo. Svičky jsme konkrétně neřešili.
Upřimně se mi to nezdálo jelikož jsem každou nádrž aditivoval Vifem a sem tam i dával VERVU 100.
Po nějáké době jsem se dozvěděl od jiného člověka, že to celé mohla způsobit nadměrná zátěž a následně vysoká teplota v katu, který je blízko za svody.
Budu li citovat... ,,pokud to budeš dlouho honit může to nastat znovu''. :lol:
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2020 14:10

Palivo, pekna blbost, aditoval jsem a aditivuju porad, jak i30, kde se to rozsypalo taky a tady od 1. nadrze taky. Uz jen proto, ze kdyby to bylo palivo, tak ti to prece nevymeni na zaruku ale poslou te nekam...

S tim honenim to je taky bomba, prvni ti kazdej rekne ze GDI karbonuje, takze je potreba cas od casu protahnout, pak se zas dozvis: viz. co pises, ze kdyz pojedes nekdy pilu, tak se ti tim posere motor, tak jak pak teda jezdit?¨

Bud to zakarbonujes nizkyma otackama a kilometrama nebo se ti rozsype kat vlivem vysokych otacek, protoze to nechces mit tak rychle zakarbonovany.

Tvl a to sem si rikal, ze GDI oproti moji puvodni 1.4 bude uz ok...

Docela by me pobavilo mit po sobe druhy auto s rozsypanym katem, to uz bych zacal jak ostatni opravdu hejtit cely slavny korejce...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod therion » 26.05.2020 14:27

Kvalitu paliva ti nezajisti VIF. Ten resi primarne karbon. Nekvalitni benzin se projevuje parnimi polstari v palivovam potrubi , spatny spalovanim nebo prave tepelnym namahanim motoru. Benzin je sloucenina mnoha latek hlavne olefinu , aromatu a jejich vzajemny pomer urcuje vlastnosti pri spalovani a i jak rychle se po vstriku odpari. A zapocitame li do toho ethanol jehoz obsah je jen stanoven spodnim limitem nikoli hornim, tak dostanes mnoho "druhu" benzinu a ne kazdy odpovida tomu na co je motor optimalizovany. Je bezny ukaz ze ve vedrech se benzin odparuje uz v palivovam potrubi , vnikaji parni posltare , ktere zpusobuji vykyvy ve spravnem michani smesi , ale lambda nestiha na tyto vykyvy dostatecne rychle reagovat. Proto se taky vyrabi letni a zimni benzin. Ale co ti prodaji na pumpe je smes kde ceho co proslo dopravni cisternou. Ony moderni motory jedou obecne na dost chudou smes a jakykoli vykyv uz ma negativni nasledky.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod Kiakdejv » 26.05.2020 20:44

t0x!n píše:Palivo, pekna blbost, aditoval jsem a aditivuju porad, jak i30, kde se to rozsypalo taky a tady od 1. nadrze taky. Uz jen proto, ze kdyby to bylo palivo, tak ti to prece nevymeni na zaruku ale poslou te nekam...

S tim honenim to je taky bomba, prvni ti kazdej rekne ze GDI karbonuje, takze je potreba cas od casu protahnout, pak se zas dozvis: viz. co pises, ze kdyz pojedes nekdy pilu, tak se ti tim posere motor, tak jak pak teda jezdit?¨

Bud to zakarbonujes nizkyma otackama a kilometrama nebo se ti rozsype kat vlivem vysokych otacek, protoze to nechces mit tak rychle zakarbonovany.

Tvl a to sem si rikal, ze GDI oproti moji puvodni 1.4 bude uz ok...

Docela by me pobavilo mit po sobe druhy auto s rozsypanym katem, to uz bych zacal jak ostatni opravdu hejtit cely slavny korejce...


Mužeme jen spekulovat, přesnou příčinu jsem se nikde nedozvěděl. Někdo říka to jiný ono. Svíčky, palivo, LSPI, dlouhá pila na dálnici...můžem si vybrat. :D
GDI už je na tom troufám si říct o dost líp. Oproti starším verzím 1.4 či 1.6 CVVT nás bude s novým motorem pár vyvolených. Což mi mimochodem bylo taky řečeno že u GDI, je to neobvyklý jev a řeší to prvně.
Ačkoli mě potkala nemilá věc s výměnou tak s motorem jsem pořád spokojen a mám rád chod této atmosféry. Ve vyšších otáčkách jsem po většinu času uživání auta. Určitě je lepší to točit než podtáčet.

A ještě jeden poznatek mě napadl. Verze GT (1.6 T-GDI 150kW) musí mít zákonitě ještě větší teplotní namáhání než obyčejná atmo a taky se něják více předpokládá, že s GTčkem bude člověk více blbnout, pojede často pilu nebo i okruh. Pochybuju však, že tam je kat u stejného roku výroby vyřešen konstrukčně nějakým jiným způsobem, aby to ustál.
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2020 21:39

Ono nevedomost je krasna vec, nemenit svicky z vlastni vule pro dobry pocit, tak o tom ani nevim. Na druhou stranu neresit to ted, tak si rikam, ze pri stesti se tesne po zaruce vysype motor a ja se muzu jit mlatit do hlavy... Uvidime co mi rekne autorizak, ale je mi jasny, ze preventivne nebudou vse kontrolovat, protoze se mi opet dostane odpovedi, ze kdo by jim to zaplatil :x
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod t0x!n » 27.05.2020 11:05

therion píše:Tak bily povlak muze byt jen z nekvalitniho paliva a nasledne chude smesi , nevhodne teploty nebo trvaleho podtaceni. Tezko rict neco o svicce , ktere je vyfocena s ostrym zavitem ale rozmazanyma elektrodama : )))

dostal jsem se k tomu az dnes, no nevim no...
hrot1.jpg
hrot2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod Kiakdejv » 27.05.2020 11:34

Určitě dobře, že jsi je vyměnil. Interval od Kie u GDI na 150 tis. km je nesmysl.
Já měl oproti tobě pro změnu méně bílého povlaku, ale daleko více černé závity.
Co to značí, ale nevím. Taky jsem uživatel.
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Výběr svíček

Příspěvekod therion » 27.05.2020 14:37

Nevim , ale my chaby znalosti rikaji vysoka teplota - chuda smes : ))
chce to vetsiho odbornika
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé