Rezerva ceed JD

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Rezerva ceed JD

Příspěvekod spd001 » 25.01.2015 19:52

Skusal niekto z vas vyjazdit nadrz na novom ceede?Zaujimalo ma kolko litrov je rezerva tak som to vyskusal.Vzdy ked mi zasvieti hladove oko mam dojazd 100km +/- 5km a vacsinou idem kym PP neprestane ukazovat dojazd az potom tankujem a nikdy som nenacapoval viac ako 50L tak som nacapoval do bandasky 5L ze vyskusam kolko odjazdim ked uz neukazuje dojazd.Tentokrat mi ocko zacalo svietit skor pri dojazde 121km ale celu nadrz som jazdil kludne a vacsinou do prace mimo mesta trochu dialnica.Resetol som pocitadlo a kym mi PP prestal ukazovat dojazd tak som spravil 40km(vsetko uz po meste so studenymi startami) potom som znova vynuloval pocitadlo a spravil som este 60km opat po meste ale rucicka uz nizsie nesla zastavila sa ked mi prestal PP ukazovat dojazd.Kedze som nemienil dalej riskovat tak som nalial tych 5L a isiel priamo na pumpu(1km).Po doliati 5L bola rucicka stale rovnako pod poslednou ciarkou ani to s nou nepohlo a na pumpe som tam natlacil 48L(3x vypla pistol) cize som vyjazdil celu nadrz 53L a na rezerve od zasvietenia ocka som odjazdil 100km.Rezerva bude asi 7L a skusil som to preto lebo sa mi raz stalo ze cestou krizom cez Francuzko mimo dialnic v noci nebola otvorena ziadna pumpa a vtedy je dobre vediet kolko sa da odjazdit ked PP ukazuje -------.U mna este 60km a v jednom redakcnom teste sa im podarilo spravit az 70km.Inak by ma zaujimalo aky algoritmus pouziva PP na vyratanie priemernej spotreby lebo realita sa u mna lisi od 0,2 do 1L v mojej hystorii a naposledy podla PP 6,3L a realita 6,6L
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rezerva ceed JD

Příspěvekod mv12 » 25.01.2015 21:53

Až takhle na doraz jsem to nezkoušel, ale shodou okolností jsem teď v týdnu neměl čas ráno natankovat a ukazovalo mi to dojezd cca 155 km, což bylo asi o 15 km méně, než moje cesta tam a zpět. Hladové oko mi to ukazuje od cca 100 km dojezdu, od asi 50 km (těch 50 jsem ještě viděl, pak už nevím) dojezdu přestane ukazovat PP dojezd a ručička už je trvale na minimu pod nulou... Nevím kolik jsem ujel ještě km od toho, co to ukazovalo dojezd 50, ale myslím, že tak 20-30. Tankoval jsem na své obvyklé pumpě na první vypnutí pistole (víc to tam nevidím důvod tlačit) a dostal tam 50,3 l. Takže teoreticky tam byly asi 3 litry, což by ještě mělo stačit na nějakých 40 km jízdy. Ale je taky otázka, kolik litrů v té nádrži opravdu zbývalo, nevím, jestli se dá věřit, že 3 litry... a taky, při jakém zůstatku by začal chcípat motor. To by se dalo zjistit jedině tím, že to vyjedu úplně...
Myslím si tedy, že se dá věřit tomu dojezdu, co ukazuje PP s tím, že tam je ještě pár km rezerva, ale na tu bych se už radši nespoléhal. Ono taky záleží, kde a jak těch posledních pár km pojedeš a jak to zrovna PP vyhodnocoval... Moc jsem se tím nezabýval, abych to sledoval, ale zdá se mi, že ten dojezd se asi nepočítá jen z průměrné spotřeby, ale taky momentální spotřeby, protože mi přijde (i u jiných aut), že třeba po výjezdu to ukazuje menší dojezd, než pak při ustálené jízdě mimo město (zohledním-li i ujeté km)...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Rezerva ceed JD

Příspěvekod kori » 27.01.2015 12:13

Mne začnie svietiť rezerva rôzne, raz pri 70km dojazd potom 90km dojazd a už sa mi stalo, že zasvietila na 121km dojazd! Teraz v zime som prepočítaval si spotrebu podľa tankovania a porovnával s PP a vyšla mi o 1l menšia ako ukazoval PP. Len čo som si všimol u PP je to že po resete prepočítava spotrebu v kratších intervaloch a čím viac km tým sú intervaly dlhšie. Jazdím prevažne v meste, ale občas ideme niekam na dlhšiu trasu 400 km a tam mi pri plne naloženom aute a 4 dospelých osobách a plnom kufri(kočiar, tašky, kufor) vyjde skoro stále 5l na 100km.
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé