Vymena steracu

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Příspěvekod Jakub » 15.02.2008 18:45

Nejsou tam klasické trysky (kuličky s dírkou které se daly směrovat), ale speciální pevné stříkající plochý široký pramen. Stříkají těsně nad stěrače (za jízdy) aby stírač neběžel kus nasucho. Možná by ale mohly jít nějak vypodložit. Schválně se na to někdy podívám, i když mě stříkají dobře.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod minoma » 15.02.2008 20:33

jakub píše:Nejsou tam klasické trysky (kuličky s dírkou které se daly směrovat), ale speciální pevné stříkající plochý široký pramen. Stříkají těsně nad stěrače (za jízdy) aby stírač neběžel kus nasucho. Možná by ale mohly jít nějak vypodložit. Schválně se na to někdy podívám, i když mě stříkají dobře.

Ostřikovače u Ceeda vypadají takhle nějak:

ObrázekObrázekObrázek
minoma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 2
Registrován: 06.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Beda » 15.02.2008 21:11

Chtelo by to foto z podkapoty, jak je to uchyceny. Osobne jsem ho jeste nezkoumal, ale koukam, ze je to cely asi z plastu, takze kdyz se to neda sestelovat, tak se to bude muset leda nechat vymenit, protoze to pravdepodobne bude spatne vystriknuty a pak to ma jinej uhel ostriku. Jestli nepomuze vymena, tak muze byt problem v cerpadylku, ktere tam tlaci tu kapalinu, bud ma maly tlak = strika to pod sterace a nebo ma velky tlak = strika to na horni cast okna :(
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod vladislav » 15.02.2008 21:16

minoma píše:
jakub píše:Nejsou tam klasické trysky (kuličky s dírkou které se daly směrovat), ale speciální pevné stříkající plochý široký pramen. Stříkají těsně nad stěrače (za jízdy) aby stírač neběžel kus nasucho. Možná by ale mohly jít nějak vypodložit. Schválně se na to někdy podívám, i když mě stříkají dobře.

Ostřikovače u Ceeda vypadají takhle nějak:

ObrázekObrázekObrázek



Tak mám auto 4 měsíce a ted vlastně vidím poprvně jak vypadají ty trysky ostřikovaců.. :yes: :yes: Díky Minoma.. :wink: :wink: Zdá se mi jako by to stříkalo za jízdy nad stěrače tak do půlky skel..... auta před tím stříkala kapalinu výše ,ale v tom má asi Jakub pravdu... :lol: :lol:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod minoma » 15.02.2008 21:32

Zkoušel jsem studovat uchycení ostřikovačů z pod kapoty, ale je to hluboko v lemu kapoty a není tam vidět.
Obrázek
Trysky jsou nacvaknuty do kapoty z venku bez možností seřízení.
minoma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 2
Registrován: 06.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Jakub » 15.02.2008 21:32

Ty ostřikovače stříkají níž než je obvyklé u jiných aut. Musí to být ale každopádně nad stěrač. U mě to je za jízdy těsně nad, takže to alespoň kus nedřou na sucho.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod vladislav » 02.04.2008 12:35

Minulý týden cestou domů mi došla kapalina v ostřikovačích...zastavil jsem u benzínky kde měli jen letní směs... :shock: :shock: No tak jsem jí tam nalil ..a ostřikovače stříkali až pomalu na střechu auta..doma jsem do nich dolil zimni směs...i tak to stříká o hodně výše než jen z zimní směsí ...že by byla malá síla motorku na ostřikovačích.....asi to jen tryskama nebude... :no: :kia:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Beda » 02.04.2008 17:59

@vladislav
pravdepodobne to bude tim, ze zimni smes je hustsi a tak pri slabsim motorku to nedostrikne tak vysoko :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

cus

Příspěvekod come.back » 08.04.2008 20:56

Zitra jsu na garancku,a premyslim o tom, ze si necham vymenit sterace(gumicky) pac se mi zda,ze spatne stiraji.budu za to plati??a nevite nekdo kolik?? dekuji
come.back Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  
Registrován: 13.03.2008
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Příspěvekod thunder » 08.04.2008 21:03

@come.back
to sa tu uz riesilo veru..a asi by ti menili cely stierac(listu)nie rameno a ak to uznaju k zaruke...tak hadam nebudes
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

cau

Příspěvekod come.back » 08.04.2008 21:10

tak to jsem na to zvedavej :-) jen me sere jak je drahy prezuti,ted jak budu mit new lity kola tak prej vyvazeni a prezuti cca 800kc
come.back Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  
Registrován: 13.03.2008
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Re: cau

Příspěvekod thunder » 08.04.2008 21:19

come.back píše:tak to jsem na to zvedavej :-) jen me sere jak je drahy prezuti,ted jak budu mit new lity kola tak prej vyvazeni a prezuti cca 800kc


no ono zalezi co stym presne mas,podla toho sa asi budu spravat..sak uvidiis..ja som zbadal v jednom shope cervene gumicky na stierace reku hned kupim a vystylujem stierace len ked sme tu rozoberali rozobratie stieracov..tak sa dospelo k nazoru ze meni sa cely :evil: ale mozno niekto bude skusat a da dole aj samotnu gumicku...a odhliadnuc ze sme off topic tak s cenami za prezutie to bude vsade rovnake :no:
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod max » 08.04.2008 21:34

Ohledně toho dostřiku kapaliny letní či zimní. Osobně si myslím, že to není výkonem motorku ani hustotou kapaliny. Když jedeš pomalu, tak to stříká ideálně na celé okno, ale pokud jedeš po dálnici 130km, tak Ti to stříká vyloženě na spodní část okna, kde jsou stěrače. Při vyšších rychlostech je voda strhávána tlakem vzduchu. Trysky jsou pod úrovní kapoty a to je ten problém a co jsem se tady dočet, nedají se nastavit.
MAX
Uživatelský avatar
max Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  
Registrován: 19.10.2007
Bydliště: Litvínov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6.5 l/100km

Příspěvekod come.back » 08.04.2008 21:41

me se zda, ze stiraji blbe i kdyz jedu pomalu
come.back Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  
Registrován: 13.03.2008
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Příspěvekod thunder » 08.04.2008 21:44

come.back píše:me se zda, ze stiraji blbe i kdyz jedu pomalu



ti vravim uvidis nech pozru a zajtra napis ako to dopadlo ...ma to inak zaujima 8-)


to co stym mas a ako sa ktomu postavi servis ci budes platit alebo nie,ci ti to vimenia a tak celkovo chapes....
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé