Vymena steracu

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Příspěvekod Martin » 19.04.2008 10:10

V Halfords jsou nějaké doplňky rozumné a ostatní zase dost přehnaně drahé, já osobně koupil u nich jen žárovky a poklice. Ty žárovky stály dvě asi 300,- a poklice asi 500,-, jinak tam jsou ceny dle mého názoru opravdu přemrštěné. Pokud každý koukáte jen po testech jak a co dopadlo tak na ně já moc nedám, mě radši přesvědčí osobní zkušenost majitelů.
Martin Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 357  Témata: 2
Registrován: 26.10.2007
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod matysekul » 19.04.2008 10:30

@ Tony

Je to určitě možné.Dnes už bych se určité podjatosti nedivil.Já to jen četl.

@Martin

Máš určitě pravdu,přímá zkušenost je určitě lepší.Ale kdo ji má? Není problém si koupit za 1k lištu a tvrdit,že je to super....A měnit u Aerotwin gumičky.....
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

Příspěvekod vladislav » 21.04.2008 17:19

Tak ještě k té výměně gumiček...našel jsem pár obrázků na internetu....i osobně jsem si je měnil....není to problém :no: :no: Sundá se ta krytka a nadzvedne na jedné straně zobáček co drží gumičku..ta se vysune a dá nová gumička a přihne zobáček zpátky..a nasadí krytky... :kia: :scooter: :rain:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Raven » 22.04.2008 07:01

Myslim, ze jsem jiz v zacatku tohoto vlakna napsal, ze jdou menit samotne gumicky a ze je to snadne a osobne overene. Doslova, 2 minuty i s otevrenim lahvace. Co jsem si tehdy ovsem vyslechl...

P.S. nicmene obrazek je obrazek ...
Raven Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 11.10.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Příspěvekod vladislav » 22.04.2008 12:52

@Raven

Máš v tom naprostou pravdu prošel jsem si toto téma od úplného začátku.... :yes: :yes:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod matysekul » 22.04.2008 21:34

A drží to? Co jsem měl zkušenost s normálním stěračem,tak tam po určité době byla vůle jako prase.Stěrač po skle děsně drnčel a výměnou gumičky se to opravdu nezlepšilo. Od té doby jsem vyměňoval celé lišty a mám vždy načas klid.
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

Příspěvekod Raven » 23.04.2008 07:46

Dnes se dela veda ze vseho. Nekteri nekoupi uz ani hajzlpapir aby nevyhral v testu specielni komory uzivatelu hajzlpapiru.

Ciste teoreticky, pokud tam das stejne gumicky tak se to bude chovat stejne. Je to jen o kvalite gumicek. Podivej se, ktera gumicka byla v testech nejrychlejsi, nejlevnejsi, nejbarevnejsi, nejcernejsi, nejhlucnejsi, nejtissi, nejekologictejsi.... a tu tam dej. Dyk je to jen obycejnej sterac! A v tomto pripade navic jednoduchouckej. Kus oceloveho plechu napruzeny proti sklu.
Vyrobne urcite jednodussi, levnejsi, na pohled efektnejsi, vzbuzujici dojem jednorazovosti (nastesti tomu tak neni). A o tom to hlavne je. Dostat z uzivatelu vice penez. Bo "normalni" raminka, ktera jsem mel na voze (myslim orig) vydrzela celou zivotnost vozu a meni se jen gumicky. A kvalita stirani...nevidim rozdil. Pokud tedy nekoupis komplet raminka ala kaufland, ktera maji polovicni pocet lamel a jsou z papiru.



matysekul píše:A drží to? Co jsem měl zkušenost s normálním stěračem,tak tam po určité době byla vůle jako prase.Stěrač po skle děsně drnčel a výměnou gumičky se to opravdu nezlepšilo. Od té doby jsem vyměňoval celé lišty a mám vždy načas klid.
Raven Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 11.10.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Příspěvekod matysekul » 23.04.2008 15:21

Ti docela závidím,mně lišty nevydržely celou životnost vozu.A rozhodně nekupuji lišty v kauflandu..... A nemusíš ze mně dělat d...... jen jsem se ptal.
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

Příspěvekod Raven » 23.04.2008 15:43

Ale ne, to nema s Tebou nic. Mysleno obecne. Tvuj prispevek jsem si vybral, ze se tak nejak hodil do kontextu.
Na R19 jsem mel ramenka Valeo cca 13 let a no problem. Ono taky co by se s nima melo stat pokud se neco neulomi??




matysekul píše:Ti docela závidím,mně lišty nevydržely celou životnost vozu.A rozhodně nekupuji lišty v kauflandu..... A nemusíš ze mně dělat d...... jen jsem se ptal.
Raven Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 11.10.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Příspěvekod matysekul » 23.04.2008 15:47

Mně klasické lišty většinou po roce používání začaly dostávat boční vůle.Proto se začal stěrač kroutit ,drhnout a poskakovat po skle a to mi děsně vadí a kupuji raději nové lišty. Proto jsem se ptal,jak to funguje u tohoto nového typu.
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

Příspěvekod vladislav » 23.04.2008 19:38

matysekul píše:A drží to? .


To není problém..pokud tam dáš ten profil gumiček který tam patří...Jak píše Raven není z toho třeba dělat nějakou vědu.. :no: :no: Rozhodně lepší řešení než kupovat celá ramínka,která jsou hodně cenově natažená....Je na každém co si koupí..celá ramínka a nebo gumičky.. :yes: :yes:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod mirat » 29.09.2008 10:52

Myslite si, ze tam tyhle sterace pujdou chytit?: http://www.bullock-praha.cz/produkty/bezramenkove-sterace-aerotwin/bosch-aerotwin/prestavbove-sady-/sterace-a-606-s-bosch-aerotwin-600450.html

Jde mi o system uchyceni, tzn. ze musi byt takovy ten 'zobacek s dirou' na konci kovoveho ramena. Ty origo sterace (stejne jako zarovky) mi proste nevyhovuji. S BOSCHema mam vybornou zkusenost, tak bych je chtel i na nove auto.
mirat Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 10.09.2008
Bydliště: Rakovnik  Czech Republic (cz)

Příspěvekod snike » 29.09.2008 11:35

mdiskuze píše:Myslite si, ze tam tyhle sterace pujdou chytit?: http://www.bullock-praha.cz/produkty/bezramenkove-sterace-aerotwin/bosch-aerotwin/prestavbove-sady-/sterace-a-606-s-bosch-aerotwin-600450.html

Jde mi o system uchyceni, tzn. ze musi byt takovy ten 'zobacek s dirou' na konci kovoveho ramena. Ty origo sterace (stejne jako zarovky) mi proste nevyhovuji. S BOSCHema mam vybornou zkusenost, tak bych je chtel i na nove auto.


Nepůjde, tyhle stěrače jsou takzvaně přestavbové, to znamená, že jejich uchycení je na starší typ ramének stěračů, které mají klasické stírátka. Musel by jsi si vybrat z těchto http://www.bullock-praha.cz/produkty/bezramenkove-sterace-aerotwin/bosch-aerotwin/original-bosch-aerotwin.htm Ale i tak si to raději ještě ověř ;-)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod klobi2664 » 20.12.2008 19:16

Nevítě někdo kolik stojí originální stěrače na ceeda?
klobi2664 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 10.01.2008
Bydliště: Milovice  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 20.12.2008 21:01

Cauko,

jeden postreh z vymeny stieracov. Nekupujte gumky zn. Brillantis ci tak nejak z Tesca, maju zly prierez. Kupte najlacnejsie stierace niekde na benzinke a demontujte z nich gumky. Vymena je to lahka, len sa netreba bat jemne vypacit tu plastovu koncovku. Potom len vyhnut pliesok co pridrza gumky a nasunut novu. Cele ma to vyslo na 135Sk a po vymene stieraju ako nove (ved aj su). Keby som vedel ze je to take jednoduche menim si ich kazdy polrok a nie az skoro po 2 rokoch :-) Inac ta dlha strana ma 61cm, kratka tusim 50cm.
Návštěvník
 


km @ l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé