Vymena steracu

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Příspěvekod Návštěvník » 28.11.2007 15:58

Mam nápad vezmu kolíček a vyfotím jak to vypadá.Ale poznáš že to je jednoduché.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 28.12.2007 09:23

Tie spaliky ma velmi zaujali no neviem si ich vobec predstavit :no: a hlavne ako sa same po vypnuti stieracov znova nastavia, aby sa stierac nedotykal skla?!
A ci to neskriabe sklo pri stierani :cry:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod vladislav » 28.12.2007 14:07

Anonym píše:Mam nápad vezmu kolíček a vyfotím jak to vypadá.Ale poznáš že to je jednoduché.


Jo Anonym už nám to nějaký čas fotí ,ale asi došel film.... :help: :help: :help:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Návštěvník » 28.12.2007 15:37

vladislav píše:
Anonym píše:Mam nápad vezmu kolíček a vyfotím jak to vypadá.Ale poznáš že to je jednoduché.


Jo Anonym už nám to nějaký čas fotí ,ale asi došel film.... :help: :help: :help:


Vlado ach ju,dostal jsi me, dobre vím zapoměl jsem ale jsem stále v práci a když jsem doma tak relaxuji.Zkusím to ano.Ale je to jednoduché vezme se kolíček na prádlo a nadzvedne se stěrač.musíš ho dát pod rameno.A jakmile spustíš stěrač on se jen otočí a stíráš aniž by jsi na to šahal.Až zastavíš opět ho narovnáš.Tot vše.Ale dobře slibil jsem nafotím.Snad nezapomenu.

Takže asi takhle ,dříve jsem měl udělaný špalíček z gumy ale používal jsem i kolíček.Ten se dá pod stěrač a ten v zimě nepřimrzne a tím se šetří.Naopak v létě se nezamastí a stírá v pohodě.Podložím stěrač a když ho zapnu kolíček se jen položí a zůstane na stěračí a ten stírá.Po zastavení ho zase podložím.Z fotek to bude znát.Je to vyzkoušené.Používám to tak již dlouho.
Obrázek Obrázek Obrázek
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 20.01.2008 20:09

možná diletantská otázka ... Ceeda ještě nemám , (čekám na dodání) ale co jsem měl možnost vidět při předváděcích jízdách mám pocit, jako by stěrače stírali pekelně malou plochu okna. Nahoře zůstavá dle mého soudu příliž velký nesetřený pruh a hranice setření je příliž blízko (nízko) očí řidiče. Jak je to v reálu u vašich aut? Dá se to vyřešit delším ramínkem stěrače, alespoň u řidiče?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snike » 20.01.2008 20:12

micronimus píše:možná diletantská otázka ... Ceeda ještě nemám , (čekám na dodání) ale co jsem měl možnost vidět při předváděcích jízdách mám pocit, jako by stěrače stírali pekelně malou plochu okna. Nahoře zůstavá dle mého soudu příliž velký nesetřený pruh a hranice setření je příliž blízko (nízko) očí řidiče. Jak je to v reálu u vašich aut? Dá se to vyřešit delším ramínkem stěrače, alespoň u řidiče?


Mně osobně velikost stírací plochy vyhovuje, myslím, že Cee´d neni na tom zas tak špatně ;-) Zítra se schválně kouknu kolik je tam rezerva na případné prodloužení stěrače ;-)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 20.01.2008 23:44

Anonym píše:
vladislav píše:
Anonym píše:Mam nápad vezmu kolíček a vyfotím jak to vypadá.Ale poznáš že to je jednoduché.


Jo Anonym už nám to nějaký čas fotí ,ale asi došel film.... :help: :help: :help:


Vlado ach ju,dostal jsi me, dobre vím zapoměl jsem ale jsem stále v práci a když jsem doma tak relaxuji.Zkusím to ano.Ale je to jednoduché vezme se kolíček na prádlo a nadzvedne se stěrač.musíš ho dát pod rameno.A jakmile spustíš stěrač on se jen otočí a stíráš aniž by jsi na to šahal.Až zastavíš opět ho narovnáš.Tot vše.Ale dobře slibil jsem nafotím.Snad nezapomenu.

Takže asi takhle ,dříve jsem měl udělaný špalíček z gumy ale používal jsem i kolíček.Ten se dá pod stěrač a ten v zimě nepřimrzne a tím se šetří.Naopak v létě se nezamastí a stírá v pohodě.Podložím stěrač a když ho zapnu kolíček se jen položí a zůstane na stěračí a ten stírá.Po zastavení ho zase podložím.Z fotek to bude znát.Je to vyzkoušené.Používám to tak již dlouho.


Kecáš na minisrazu jsi byl bez kolíčků!!!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snike » 20.01.2008 23:52

Kužel píše:Kecáš na minisrazu jsi byl bez kolíčků!!!


To jistě byla vyjímka, zrovna je určitě potřebovala manželka na prádlo :lol: :lol: :lol:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 21.01.2008 00:05

snike píše:
Kužel píše:Kecáš na minisrazu jsi byl bez kolíčků!!!


To jistě byla vyjímka, zrovna je určitě potřebovala manželka na prádlo :lol: :lol: :lol:


Asi tak,ne, kolíčky jsou jako náhrada,dělal jsem to z gumy.Ale jelikož jsem je nechal na druhém autě, tak jsem pro názornost nafotil jak to vypadá a že i ty kolíčky se dají použít.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 21.01.2008 15:04

micronimus píše:možná diletantská otázka ... Ceeda ještě nemám , (čekám na dodání) ale co jsem měl možnost vidět při předváděcích jízdách mám pocit, jako by stěrače stírali pekelně malou plochu okna. Nahoře zůstavá dle mého soudu příliž velký nesetřený pruh a hranice setření je příliž blízko (nízko) očí řidiče. Jak je to v reálu u vašich aut? Dá se to vyřešit delším ramínkem stěrače, alespoň u řidiče?


To sa zda iba z vonka. Pretoze z vnutra nevydis sklo az po okraj, je to uplne v poriadku.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 21.01.2008 16:11

youi píše:
micronimus píše:možná diletantská otázka ... Ceeda ještě nemám , (čekám na dodání) ale co jsem měl možnost vidět při předváděcích jízdách mám pocit, jako by stěrače stírali pekelně malou plochu okna. Nahoře zůstavá dle mého soudu příliž velký nesetřený pruh a hranice setření je příliž blízko (nízko) očí řidiče. Jak je to v reálu u vašich aut? Dá se to vyřešit delším ramínkem stěrače, alespoň u řidiče?


To sa zda iba z vonka. Pretoze z vnutra nevydis sklo az po okraj, je to uplne v poriadku.


dík za info ... jenom vsuvka pro vás co chcete měnit ramínka a nechcete dávat 1000,-Kč za originál Aero Twin. Nedávno jsem viděl tytéž ramínka v několika rozměrech v Bauhausu (nebyl to sice originál AeroTwin), cena 189,-Kč za jedno ramínko však byla příjemná. Neodolal jsem a zakoupil rozměr na OI a stírají podle mě stejně jako originál :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snike » 21.01.2008 16:35

micronimus píše:dík za info ... jenom vsuvka pro vás co chcete měnit ramínka a nechcete dávat 1000,-Kč za originál Aero Twin. Nedávno jsem viděl tytéž ramínka v několika rozměrech v Bauhausu (nebyl to sice originál AeroTwin), cena 189,-Kč za jedno ramínko však byla příjemná. Neodolal jsem a zakoupil rozměr na OI a stírají podle mě stejně jako originál :D


Pokud vím, tak na OI nejsou aero stěrače ;-)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 21.01.2008 17:40

snike píše:
micronimus píše:dík za info ... jenom vsuvka pro vás co chcete měnit ramínka a nechcete dávat 1000,-Kč za originál Aero Twin. Nedávno jsem viděl tytéž ramínka v několika rozměrech v Bauhausu (nebyl to sice originál AeroTwin), cena 189,-Kč za jedno ramínko však byla příjemná. Neodolal jsem a zakoupil rozměr na OI a stírají podle mě stejně jako originál :D


Pokud vím, tak na OI nejsou aero stěrače ;-)


ale jsou, a to buď originály za 1000,-Kč pár nebo neoriginály viz cena nahoře. Jedinej rozdíl je v tom, že uchycení ramínek je řešeno jakousi redukcí a jdou tedy použít i na starší auta. :idea: Mám je nyní na autě, můžu posloužit i fotem bude li potřeba

třeba tady je odkaz na originály na Octu přímo od dealera http://www.luja.cz/index.php?id=002002021029
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snike » 21.01.2008 17:44

micronimus píše:ale jsou, a to buď originály za 1000,-Kč pár nebo neoriginály viz cena nahoře. Jedinej rozdíl je v tom, že uchycení ramínek je řešeno jakousi redukcí a jdou tedy použít i na starší auta. :idea: Mám je nyní na autě, můžu posloužit i fotem bude li potřeba


Tak to jsi si je tam ale dával sám ;-) Z výroby má OI normální stěrače ;-) Já si taky na Fábii, když jsem jí ještě měl, pořídil aero stěrače od Valea.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod vladislav » 21.01.2008 17:47

Abych pravdu řekl ten stěrač u spolujezdce mi dělá také pěkné šmouhy..,ale říkám si musíš chlapče nějaký pátek ještě vydržet... :idea: :idea:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

PředchozíDalší

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé