Bouchání podvozku

Trápí Vás něco na voze?

Bouchání podvozku

Příspěvekod Návštěvník » 29.01.2008 22:17

Jak jsem tady psal začátkem prosince o peripetiích s boucháním od zadní nápravy, tak dnes jsem ten dvouměsíční !!! maraton reklamací úspěšně dokončil. Žilina uznala problém a nechali servis vyměnit horní závěsy tlumičů a oba zadní tlumiče. Za hodinku to bylo na počkání hotovo. A světe div se, to co jsem jim říkal od začátku, se ukázalo býti pravdou. Podvozek je najednou krásně tichý.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Bouchání podvozku

Příspěvekod Marek_Km » 29.01.2008 22:37

Angel píše:Jak jsem tady psal začátkem prosince o peripetiích s boucháním od zadní nápravy, tak dnes jsem ten dvouměsíční !!! maraton reklamací úspěšně dokončil. Žilina uznala problém a nechali servis vyměnit horní závěsy tlumičů a oba zadní tlumiče. Za hodinku to bylo na počkání hotovo. A světe div se, to co jsem jim říkal od začátku, se ukázalo býti pravdou. Podvozek je najednou krásně tichý.


Gratuluju, jen tak mně napadá, co to znamená - krásně tichý. Ono by to chtělo porovnat. Prý je ta zadní náprava vychytaná, ale ne zrovna nejtišší. Tak by mně teda zajímalo, jestli mám normální, ale snad jo...
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Bouchání podvozku

Příspěvekod Návštěvník » 30.01.2008 00:28

Angel píše:Jak jsem tady psal začátkem prosince o peripetiích s boucháním od zadní nápravy, tak dnes jsem ten dvouměsíční !!! maraton reklamací úspěšně dokončil. Žilina uznala problém a nechali servis vyměnit horní závěsy tlumičů a oba zadní tlumiče. Za hodinku to bylo na počkání hotovo. A světe div se, to co jsem jim říkal od začátku, se ukázalo býti pravdou. Podvozek je najednou krásně tichý.



Tak to ti gratuluji,mě to teprve čeká,posílají do Prahy test mých tlumičů tak jsem zvědavý co a jak.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Tony » 30.01.2008 12:26

mě se nezdá že to ějak moc mlátí. i když je fakt že sedím hlavně za volantem a ti vzadu sem tam něco zaškemrají... ale dokud se to nedotane až na můj trůn tak to neřeším :grin:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 30.01.2008 17:20

Já netvrdím, že to bouchá standardně, v pár Ceedech jsem jel a bylo to O.K. Ale u mého auta to bylo fakt dost nepříjemné, tak od 2 500 km čím dál tím víc, jako když nadskočí kovová krabice v kufru. Ten byl samozřejmě prázdný. V 6000 km to už technik servisu slyšel taky. Musel to být ale vždy jen jeden osamocený ráz na tlumič, jinak se to neprojevilo a tlumiče se zdály, že svou funkci plní. No a v 10 000 km jsem se konečně dočkal výměny.

Žertovné bylo, že nejdřív měli měnit jen horní úchyty tlumičů. Ty ale ve skladu v Německu nebyly, museli je tam poslat z Žiliny a němci to pak přeposlali do Prahy... No a nakonec mi raději vyměnili i ty tlumiče.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod ro.hof » 30.01.2008 17:27

Kamarádovi taky odešli tlumiče na ceedu v servisu mu řekli,že zato může to že má tažný a vozejk vozí přeloženej.Jel sním asi desetkrát a pokaždý tam měl zhruba třista kilo.Tak nevím ,ale asi ty tlumiče nemaj moc vychytaný.
ro.hof Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 4
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Tony » 30.01.2008 17:41

když mi je vymění tak to neřeším. a já to mám do žiliny cca 50km takže než aby je posílali do Německa a čekal sem na ně 2 měsíce tak si pro ně klidně zajedu
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Bouchání podvozku

Příspěvekod Jezevec33 » 30.01.2008 18:47

Marek_Km píše:
Angel píše:Jak jsem tady psal začátkem prosince o peripetiích s boucháním od zadní nápravy, tak dnes jsem ten dvouměsíční !!! maraton reklamací úspěšně dokončil. Žilina uznala problém a nechali servis vyměnit horní závěsy tlumičů a oba zadní tlumiče. Za hodinku to bylo na počkání hotovo. A světe div se, to co jsem jim říkal od začátku, se ukázalo býti pravdou. Podvozek je najednou krásně tichý.


Gratuluju, jen tak mně napadá, co to znamená - krásně tichý. Ono by to chtělo porovnat. Prý je ta zadní náprava vychytaná, ale ne zrovna nejtišší. Tak by mně teda zajímalo, jestli mám normální, ale snad jo...
Na našich silnicích je asi málo který podvozek tichý. Ale randálu ze zadní nápravy jsem si taktéž všiml..zatím je to ale v normě hluku tak se tím asi zabývat nebudeme. :bored:
Quot capita, tot sensus
Uživatelský avatar
Jezevec33 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 279  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Citroen C2 VTS (2007)
100000 km @ 9.4 l/100km

Příspěvekod vladislav » 30.01.2008 20:03

Nezdá se mi to,že by to nějak vyloženě bouchalo :no: :no: Ovšem na 307 co jsem měl před tímto nemá jo francouské auto.. :-D :-D
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Jezevec33 » 30.01.2008 20:07

vladislav píše:Nezdá se mi to,že by to nějak vyloženě bouchalo :no: :no: Ovšem na 307 co jsem měl před tímto nemá jo francouské auto.. :-D :-D
Tak zkus sednout na zadní sedadla. Třeba uslyšíš. Já to třeba ze předu taky moc neslyším ale když sedím vzadu,poznat to přeci jen jde...
Quot capita, tot sensus
Uživatelský avatar
Jezevec33 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 279  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Citroen C2 VTS (2007)
100000 km @ 9.4 l/100km

Příspěvekod Jakub » 30.01.2008 20:11

To by byla sranda, kdyby jsme se domluvili a jeli to všichni najednou reklamovat. :shock:
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Jezevec33 » 30.01.2008 20:12

jakub píše:To by byla sranda, kdyby jsme se domluvili a jeli to všichni najednou reklamovat. :shock:
To teda jo...Mám informaci-za rok 2007 se v prodejně Autokom Tečovice Zlín prodalo 160 ks Kie CEE'D..... :D
Quot capita, tot sensus
Uživatelský avatar
Jezevec33 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 279  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Citroen C2 VTS (2007)
100000 km @ 9.4 l/100km

Příspěvekod max » 30.01.2008 21:48

I já musím konstatovat že zadní náprava je ve voze o něco slyšitelnější, pokud se na to člověk zaměří. Slyšitelnější je při přejetí nerovností, nemyslím stabilně při jízdě. Při zatížení vozu to již neslyším tzn. že to přikládám k tlumičům.
MAX
Uživatelský avatar
max Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  
Registrován: 19.10.2007
Bydliště: Litvínov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6.5 l/100km

Příspěvekod forrester » 04.02.2008 19:44

ked som sa na to dnes pytal predajcu,tak mi bolo povedane ze uz to parkrat riesili,aby som pozrel ci je dotiahnuta rezerva :) a ci nebucha drziak znacky :roll: :roll: ,tak to skusim aj ked tomu samozrejme neverim :-D
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Příspěvekod Návštěvník » 05.02.2008 00:14

forrester píše:ked som sa na to dnes pytal predajcu,tak mi bolo povedane ze uz to parkrat riesili,aby som pozrel ci je dotiahnuta rezerva :) a ci nebucha drziak znacky :roll: :roll: ,tak to skusim aj ked tomu samozrejme neverim :-D


Tak tohle dneska poradila KIA Praha servismímu technikovi,aby se u mě podíval jestli nemám volnou rezervu v kufru.Nebudu zde psát jak mu to bylo sděleno, ale bylo mi jasné že chtěji z řidičů udělat blbce.Ani je nezajímalo jak že to mám s testy tlumičů,které mi nedavno dělali na STK.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé