Svítila kontrolka ESC

Trápí Vás něco na voze?

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod romen3 » 03.06.2020 20:02

Tak na mojom ceede sa mi dnes rozsvietila ESC.
Isiel som z prace a po natankovani paliva auto hlavne na 2 a 3tom stupni pri zrychlovani v prvych momentoch skace. Najprv som si myslel ze som natankoval skakavu pruznu naftu ale to som potom zavrhol :D. A rozsvieti sa ESC a ostane svietit. Skace teda vtedy ked uz idem so zaradenym stupnom, dam dole nohu z plynu a opat zacnem pridavat. Motor trha trosku aj pri tom spomalovani na rychlosti ale iba prve 2 sekundy a aj pri naslednom zrychleni vtedy vyraznejsie tiez prve 2 sekundy. Najviac pri nizsom stupni a ked to skusim pri 2300+ otackach. Dodnes to nerobilo. Najazdenych ma 203000km. Servis robeny pred cca 6-7tisic km a palivovy filter sa tusim menil. Urcite pojdem do servisu na diagnostiku, ale mate niekto skusenosti s identickym spravanim? Ceed 1.6crdi 2011 115k.
Spojka nema dvojhmotu a bola menena pred 40t km kvoli preklzovaniu kvoli uniku oleja z prevodovky do spojky inak sa k nej spravam velmi ohladuplne a povodna bola ako nova len nasiaknuta olejom a uz ked som mal kupenu novu tak som ju dal aj namontovat. Na jednotke sa uz v podstate brzdit motorom a nasledne pridat plyn napr pri parkovani bezpecne ani neda. Iba extremne opatrne a velmi jemne s plynom pripadne cez spojku.
romen3 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 1
Registrován: 16.02.2012
Bydliště: Dunajská Lužná  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2011)
203000 km @ 5.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod romen3 » 05.06.2020 18:10

Tak som bol s tym v servise, povedali mi, ze je to spojkovy prdal, cely blok so snimacmi. Nejak sa mi to nezda. Neviem ci pouzili spravnu diagnostiku? Auto mam 2011 1,6CRDI, hore na papieri je ze 2015 1,6TCI,...
Je diagnostika KDS spolahliva? Diagnostikovali to zadara v autorizaku v Dunajskej Luznej.

Nasiel som este toto:
http://www.autohex.net/dtc-help/hyundai ... 554/P0830/

Podla toho by to fakt mohol byt spinac spojky. V Kii mi ponukli opravu za 300eur s vymenou celeho spojkoveho pedalu, spinac vsak stoji 13-25eur. Tak to asi najprv skusim sam.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
romen3 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 1
Registrován: 16.02.2012
Bydliště: Dunajská Lužná  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2011)
203000 km @ 5.4 l/100km

Re: Svítila kontrolka ESC

Příspěvekod romen3 » 09.06.2020 21:58

Dakujem za reakcie :D.
Maly update. Opravil som to sam a zadarmo!
Naozaj to robil spinac. Dal som ho von ze objednam podla neho na istotu spravny. Vyberiem a kukam, ze sa len nevysuva. Ten spinac mrska sa da rozobrat, nie je zaliaty ci zalisovany. Otvorim a tlacna pruzinka bola zlomena, tak som hladal v garazi nahradu a nenasiel som. Napadlo ma potom obratit oba zlomene kusy pruzinky opacne a vlozit do voditka pruzinky. Krasne sadli a zlomena cast bola za koncom voditka takze nevypadnu. Zlozil som a nasadil naspat, zavada zmizla a auto jazdi normalne. Cize v autorizaku ponukali vymenu celeho spojkoveho pedaloveho ustrojenstva za cca 300e. Spinac novy stoji cca 13-23eur. Ja som si spravil opravu zadarmo a este mi ostal namontovany originalny diel. :D
Tak snad to dakomu pomoze a usetri peniaze.

Prajem krasny den.
romen3 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 1
Registrován: 16.02.2012
Bydliště: Dunajská Lužná  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2011)
203000 km @ 5.4 l/100km

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé