Problikávání a cvakání v palubní desce

Trápí Vás něco na voze?

Problikávání a cvakání v palubní desce

Příspěvekod laik » 31.08.2010 11:54

Několikrát do roka, zcela nepravidelně a bez jasné souvislostí s čímkoliv (snad v průběhu spíše dlouhých cest) se projevuje divná závada: palubní deska několikrát problikne, k tomu je slyšet cvakání (jak u běžící směrovky), nakonec kontrolka nezapnutého pasu řidiče zůstává na pár vteřin rozsvícena. Jelikož se mi závada projevila dvakrát při cestě z dovoleny, pokaždé jsem trhnul hrůzy, aby elektrika zcela neselhala. Závadu jsem 4 krát reklamoval (auto je v záruce) v autorizovaném servisu, odpověď techniků byla však vždy stejná: závada se při kontrole neprojevila. Nevím si rady, ocenil bych každou radu, která by vedla k vyřešení problému.
laik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 31.08.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problikávání a cvakání v palubní desce

Příspěvekod mike73 » 31.08.2010 13:08

Neni to od zaruseni BCM modulu elektroniky mobilnim telefonem ?
Hledej ne foru "BCM" - muze se ti to projevovat pri delsich cestach jak se telefon prihlasuje na jednotlive zakladnove stanice. Vem si do auta dva telefony a zkus si jeden s druhum prozvonit a prikladej je ruzne kolem palubni desky. Treba neco vybadas.

mrkni sem:
http://download.en.hellshare.com/bcm-ne ... df/1615521
SW 1.6 CRDi 85kW , cerveny, rv. 2008
mike73 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 4
Registrován: 07.02.2010
Bydliště: Vsetin  Czech Republic (cz)

Re: Problikávání a cvakání v palubní desce

Příspěvekod Mirek28 » 31.08.2010 20:46

Joooo tuhle závadu znám moc dobře, taky mi to dělalo. Je to vadný (špatně odrušený) BCM modul. Modul leží za pod palubkou za zásuvkou a když máš položený mobil u řadící páky a on se registruje, začne ti to blikat a cvakat. Nejnáchylnější je to na jisté druhy telefonů Nokia,a le mě to dělalo i se Sonyericssonem. Ne vždy, ale dost často.
Řešení servisu (NH-CAR Kia-Čestlice) bylo jednoduché. Modul vyndali a dopředu mi řekli, že když na něm nebude žádná tečka, nebo jen zelená, je to ten typ špatně odrušeného modulu. Teď se dávají moduly s fialovou tečkou, kde se závada již neprojevuje. Já tam neměl žádnou tečku, po výměně již rok bez potíží. Mám model MY09 a dělá to hlavně u vozů s nižší výbavou.
Přeji ať brzo jezdíš bez blikání. A ničeho se neboj, auto ti kvůli tomu stát nezůstane, BCM modul neovládá žádné životně důležité prvky ( laicky se dá BCM nazvat jako řídící jednotka vnitřního komfortu vozu)
Koukám, že jsi z Prahy, zajeď do Průhonic (Čestlic), tam ani nechtěli vidět že to bliká a rovnou šli koukat jaké tečky jsou na modulu.
Jako nouzové řešení je taky zabalit BCM do alobalu ;)
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: Problikávání a cvakání v palubní desce

Příspěvekod laik » 01.09.2010 17:57

Děkuji za radu. Na to jsem vůbec nemyslel. Zajedu do Průhonic.
laik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 31.08.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Problikávání a cvakání v palubní desce

Příspěvekod mvrabel » 17.05.2011 11:40

Tento problém sa objavuje aj mne cca 2 - 3 x do roka. Skúšal som simulovať poruchu telefonovaním a aute, ale nepodarilo sa. Budem to sledovať dalej, aspoň teraz viem čo mám sledovať.
mvrabel Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 16.05.2011
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
45000 km @ 7.6 l/100km

Re: Problikávání a cvakání v palubní desce

Příspěvekod Berka » 29.12.2011 22:57

Tak dnes večer jsem se s touto závadou také poprvé setkal. Měl jsem mobil (LG Optimus One) položen v přihrádce před řadící pákou a během jízdy asi na 2s zhasla přístrojovka+ středový panel. Zrovna jsem projížděl místem kde je špatný signál tak je možný že telefon hledal nějaký vhodný vysílač a došlo k rušení modulu.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Problikávání a cvakání v palubní desce

Příspěvekod ohen10 » 30.12.2011 10:24

Skuste napisat ake mate mobili, nech sa zhruba vie ktore to sposobuju. Ja teda musim zaklopat na drevo som v aute uz mal dost telefonov aj 4 naraz boli pri riadiacej pake a nastastie nic.
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé