Videokamera přední + zadní

Sekce pro specifické dotazy k vozu XCeed.

Videokamera přední + zadní

Příspěvekod RafaErik » 17.10.2023 17:38

Ahoj všichni, máte někdo zkušenosti s instalací videokamery do XCeeda? Chtěl bych namontovat jak přední, tak i zadní kameru...ale problém bude trochu s kabely...úplně si nejsem jistý jak to v XCeedu provést...má někdo prosím zkušenost? :kia:
RafaErik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 14.05.2023
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Kia XCeed (2022)
11000 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod imyourdestiny » 20.10.2023 08:58

Ahoj,
mám v autě https://viofo.com/dash-cam/228-a129-plu ... 3-cpl.html

Zakoupil jsem přímo na jejich webu, protože tenhle pack vč. polarizačního filtru a hardwire kitu vyjde levněji než na českých stránkách. Customer service mají špičkový, odpovídají na dotazy na jejich fórech, tak i třeba na Redditu a i když jsem nemusel nikdy řešit nějaký problém, tak vím, že se i k reklamacím stavějí čelem. Opravdu si stojí za kvalitou svých kamer. Předtím jsem měl 7 let Viofo A119S v Passatu a nikdy nepřestala fungovat a doteď ji používá táta ve své staré Corse.

(Mimochodem, hardwire kit je nutný pro zapojení do pojistek, tak ať si bere šťávu z baterie a můžeš používat parkovací mód - funguje skvěle na obě kamery, mám 256GB kartu a bez problémů mi nahraje od zaparkování cca v 15.00 až do rána bez vlivu na baterii; auto sice hlásí, že baterii vybíjí externí zařízení, ale tento víkend jsem ji proměřoval a je ve 100% stavu a po delších jízdách mi to ani často neukazuje).
Kvalita videa je výborná, obzvlášť ve dne, noc je trošku horší, ale je možné, že to je polarizačním filtrem, který jsem zatím nesundával. Na A119S jsem to měl bez filtru a noční záběry mi přišly v lepší kvalitě, tak nevím :huh:

Instalaci si zvládneš provést sám, na youtube jsou i videa, jen je třeba dbát na správné zapojení. Kabely povedeš stropnicí a sloupkem k pojistkám a také stropnicí až dozadu k druhé kameře. Není to náročné, jde to relativně lehce a kabely jsou kompletně schovány. Já měl štěstí, že mám známého elektromechanika a ten mi nabídl, že mi to za 1000 kompletně nainstaluje, což jsem neodmítl, ušetřilo mi to pár hodin práce :)

Tady je thread, kde jsem se sám dotazoval před pořízením kamery na typ pojistky - Micro2 a jsou tam i screeny, jak to borec napojil.

Lepší kameru poměr cena/výkon nenajdeš.
imyourdestiny Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 04.02.2023
Bydliště: Opava 1  Czech Republic (cz)

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod Mirse » 20.10.2023 09:58

Viofo A119s používám také (i když jen přední) a jsem s ní též maximálně spokojený :thu:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3925  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod RafaErik » 20.10.2023 20:05

Děkuji za tip, já jsem již zakoupil: https://cerne-skrinky.heureka.cz/mio-mivue-886-wifi-4k/#prehled/
Nakonec tedy zatím jen přední kameru a hardwire kit chci k této kameře také dokoupit, protože mě jde hlavně o hlídání auta na parkingu. :D
Nechám si ten kit zapojit také raději od někoho odborně vzdělaného.... :thu:
RafaErik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 14.05.2023
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Kia XCeed (2022)
11000 km @ 6 l/100km

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod RafaErik » 21.10.2023 16:34

imyourdestiny píše:Ahoj,
mám v autě https://viofo.com/dash-cam/228-a129-plu ... 3-cpl.html

Zakoupil jsem přímo na jejich webu, protože tenhle pack vč. polarizačního filtru a hardwire kitu vyjde levněji než na českých stránkách. Customer service mají špičkový, odpovídají na dotazy na jejich fórech, tak i třeba na Redditu a i když jsem nemusel nikdy řešit nějaký problém, tak vím, že se i k reklamacím stavějí čelem. Opravdu si stojí za kvalitou svých kamer. Předtím jsem měl 7 let Viofo A119S v Passatu a nikdy nepřestala fungovat a doteď ji používá táta ve své staré Corse.

(Mimochodem, hardwire kit je nutný pro zapojení do pojistek, tak ať si bere šťávu z baterie a můžeš používat parkovací mód - funguje skvěle na obě kamery, mám 256GB kartu a bez problémů mi nahraje od zaparkování cca v 15.00 až do rána bez vlivu na baterii; auto sice hlásí, že baterii vybíjí externí zařízení, ale tento víkend jsem ji proměřoval a je ve 100% stavu a po delších jízdách mi to ani často neukazuje).
Kvalita videa je výborná, obzvlášť ve dne, noc je trošku horší, ale je možné, že to je polarizačním filtrem, který jsem zatím nesundával. Na A119S jsem to měl bez filtru a noční záběry mi přišly v lepší kvalitě, tak nevím :huh:

Instalaci si zvládneš provést sám, na youtube jsou i videa, jen je třeba dbát na správné zapojení. Kabely povedeš stropnicí a sloupkem k pojistkám a také stropnicí až dozadu k druhé kameře. Není to náročné, jde to relativně lehce a kabely jsou kompletně schovány. Já měl štěstí, že mám známého elektromechanika a ten mi nabídl, že mi to za 1000 kompletně nainstaluje, což jsem neodmítl, ušetřilo mi to pár hodin práce :)

Tady je thread, kde jsem se sám dotazoval před pořízením kamery na typ pojistky - Micro2 a jsou tam i screeny, jak to borec napojil.

Lepší kameru poměr cena/výkon nenajdeš.



A na jakou stranu jsi dal tu přední kameru? Přeci jenom v XCEEDu je za zpětným zrcátkem ten panel, tudiž kamera nejde schovat za zrcátko...když ji dám doleva, tak bude ovladatelná od volantu, ale zase bude asi bránit ve výhledu...když ji dám napravo od řidiče, tak asi zase nepůjde ovládát na takovou dálku... :shock:
RafaErik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 14.05.2023
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Kia XCeed (2022)
11000 km @ 6 l/100km

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod Turudumdum » 22.10.2023 17:21

Já ji mám z pravé strany zrcátka na tom plastovém krytu (držák se samolepkou). Takže jí z řidičovy pozice skoro nevidím, jen spodní část s tlačítky. Mám Viofo A119v3 (ta je jen přední). Je potřeba s tím trochu laborovat, aby to drželo, protože plast není hladký.

Vedení kabelu mám pěkně schované v krytu od zrcátka a vychází v místě kloubu nohy zrcátka, ten malý kryt uprostřed jde dobře vycvaknout (to bych řekl bude ideální i kdyby byla nalepená na skle). Do pojistek je potřeba ve sloupku obejít airbag, takže ideálně povytáhnout plast sloupku a vytáhnout těsnění kolem dveří. Všechno jde dobře i když plast sloupku chce trochu síly (až jsme měl strach, že něco utrhnu).
Ceed SW MY23 1.5 T-GDI 6MT Top Premium
Turudumdum Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 32  
Registrován: 10.02.2023
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod imyourdestiny » 06.11.2023 22:28

RafaErik píše:

A na jakou stranu jsi dal tu přední kameru? Přeci jenom v XCEEDu je za zpětným zrcátkem ten panel, tudiž kamera nejde schovat za zrcátko...když ji dám doleva, tak bude ovladatelná od volantu, ale zase bude asi bránit ve výhledu...když ji dám napravo od řidiče, tak asi zase nepůjde ovládát na takovou dálku... :shock:


Mám ji napravo, normálně přilepenou na skle, nemusím na ni vůbec šahat, takže na ni nepotřebuji vidět. Pokud s ní chci něco řešit, tak přes appku v telefonu.
imyourdestiny Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 04.02.2023
Bydliště: Opava 1  Czech Republic (cz)

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod RafaErik » 06.11.2023 23:21

Také jsem nakonec kameru připevnil také napravo od zrcátka... zatím ji mám pouze zapojenou přes zapalovač...dnes mi přišli pojistková pouzdra s odbočkou pro připojení kitu...jakou mám dát pojistku do druhého slotu toho pojistkového pouzdra? V prvním slotu bude pojistka vytažená z pojistkové skříně auta...ale jakou pojistku dát vedle do druhého slotu (jaké hodnoty)???
RafaErik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 14.05.2023
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Kia XCeed (2022)
11000 km @ 6 l/100km

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod melonsvk » 07.11.2023 10:12

Rovnaku alebo nizsiu ako bola v povodnom slote.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod RafaErik » 07.11.2023 14:44

Děkuji za info, vaše odpověd dává smysl...nebyl jsem si jistý, jsem v tomto opravdu začátečník. :lol:
RafaErik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 14.05.2023
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Kia XCeed (2022)
11000 km @ 6 l/100km

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod lopo1 » 08.11.2023 09:47

trochu po funuse ale predsa mam Viofo A129+ duo cize prednu aj zadnú kameru montáž som si nechával robit v autorizaku popri servisnej prehliadke naučtovali mi 1 servisnu hodinu (cca 40€) takzže nemalo zmysle sa zamýšlať nat tým, že by som do elektriky šprtal sám..... kábel dozadu pekne natialy popod stropnicu a na piate dvere pekne prešli cez gumenu priechodku kadial ide aj iná elektrika.
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod RafaErik » 08.11.2023 18:30

Tak to jste to měl za slušné peníze...řešil jsem to ještě na FCB fóru a po jednom pánovi chtěli v Kia servisu 5 tisíc za instalaci... :shock: :shock: :shock:
RafaErik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 14.05.2023
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Kia XCeed (2022)
11000 km @ 6 l/100km

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod anetka » 21.11.2023 20:13

Mám napravo za zrcátkem Truecam H5. Není vidět, kabel je vedený za tapecírunkem a levou boční lištou předního okna k pojistkové skříni. Zapojil mi autoservis ale ne Kia za 1/2 hodiny.
anetka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  
Registrován: 28.05.2011
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod Davirek » 22.11.2023 19:21

Můžu se zeptat kde Ti to dělali?
XCeed 1.5 T-GDI MY24
Davirek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 3
Registrován: 30.05.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: Videokamera přední + zadní

Příspěvekod HP73 » 02.01.2024 12:27

Zdravím,
neřešil někdo instalaci FITcamX?
díky
HP73 Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 09.05.2023
Bydliště: Kralice na Hané  Czech Republic (cz)


Zpět na XCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé