Elektrická brzda

Sekce pro specifické dotazy k vozu XCeed.

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod hjirka » 07.11.2023 16:24

Přimrzlá brzda se přeci sebemenším pohybem uvolní.
Ceed SW 1.5 T-GDI Top + Smartkey
hjirka Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 16.10.2023
Bydliště: Úvaly  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod XMira » 07.11.2023 19:25

No když myslíš.... Já zažil něco dost jiného ;-)
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
Uživatelský avatar
XMira Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 02.10.2022
Bydliště: CB  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod Davirek » 07.11.2023 20:00

S přimrzlou brzdou jsem problém nikdy neměl. Ale stalo se mi, že mi brzdy přilepila koroze. Vyjel jsem z myčky a auto stálo přes víkend. Ráno v pondělí jsem se nemohl hnout. Myslel jsem , že mi auto někdo přilepil k asfaltu. To bylo něco než jsem se z toho dostal. Musel jsem pořádně přidat plyn a pak jen rána jak to povolilo.
XCeed 1.5 T-GDI MY24
Davirek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 3
Registrován: 30.05.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod svicen » 07.11.2023 23:00

predpokladam, ze aj kia ma elekticku rucnu riesene cez motorceky priamo na strmeni a nie motorcek ktory ovlada lanovody ako to mal renault. Tento systen sa uz asi ani nepouziva.
Prave u el. rucnej je mensia sanca, ze zamrzne, kedze nema lanovody ktore ked boli poskodene tak prave oni sposobovali zamrzanie rucnej. El rucna vie zamrznut, ked napr. praskne obal motorceka/prevodovky a dostane sa dovnutra voda, vtedy vie zamrnut.
Ale ak je vsetko tak ako ma byt, rucna nema dovod zamrznut, max sa platnicky prilepia o kotuc. Staci cuknut autom, nie na jednotke ale osvedcilo sami na spiatocke. Na spatocke to odliepa podstane lahsie ako dopredu. Ono velmi zalezi od kotucov a platniciek. Niektore lepia menej, niektore viac.
Mam el. rucnu na passate a za 12 rokov mi ani raz nezamrzla a zatahujem stale a tak isto ju budem mat aj na Kii.
Prave ked sa celu zimu nepouziva rucna zo strachu zo zamrznutia, tak voditka na strmeni, pripadne samotny mechanizmus rucnej vie zatuhnut, zaniest sa.
svicen Muž
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 22  Témata: 1
Registrován: 19.10.2023
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod snike » 08.11.2023 00:51

Stejny system jako Renault, pouziva i Ford a Citroen :yes: Perlicka je, kdyz je potreba vymenit jeden z lanovodu, tak se to prodava komplet i se servomotorem ... cenu radeji nechtejte znat Techto lanovodu jsem za posledni roky vyrabil docela dost ... a stale je delam :yes: ... lidem jsem usetril hoooodne penez :)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod hjirka » 09.11.2023 01:54

XMira píše:No když myslíš.... Já zažil něco dost jiného ;-)

Minulé dvě auta jsem měl s elektronickou parkovací brzdou a pochpitelně jsem ji používal. Nikdy se nestalo, že by brzdy přimrzly a nešly povolit. Občas se to řešilo i u aut mé bývalé značky a vždy byl závěr takový, že brzdy nebyly ve stavu, v jakém by měly být.
Ceed SW 1.5 T-GDI Top + Smartkey
hjirka Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 16.10.2023
Bydliště: Úvaly  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod XMira » 09.11.2023 18:20

A ten stav člověk právě zjistí, až když přimrzne. Hlavně když ji jinak moc nepoužívá. Jen pro úplnost: V Kie se mi to nestalo ;-)
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
Uživatelský avatar
XMira Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 02.10.2022
Bydliště: CB  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod hjirka » 10.11.2023 00:03

Parkovací brzda je od slova parkovat. Takže nevidím důvod ji nepoužívat. Nechat auto "pověšené" na rychlosti je hroznej zlozvyk. ;) A u automatu to snad ani bez parkovací brzdy nejde.
Ceed SW 1.5 T-GDI Top + Smartkey
hjirka Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 16.10.2023
Bydliště: Úvaly  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod XMira » 10.11.2023 06:58

Samozřejmě. Označení "P" na voliči znamená "Pověsit" ;-) Speciálně na úplné rovině, která je jak v práci, tak před domem je nutné zatáhnout ručku a zaklínovat vozidlo. Hned poté, co odhodím kotvu ;-)
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
Uživatelský avatar
XMira Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 02.10.2022
Bydliště: CB  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod hjirka » 12.11.2023 22:04

Hele, nevím, jak to děláš ty. Mě při zaparkování připadá zcela normální použít parkovací brzdu.
Ceed SW 1.5 T-GDI Top + Smartkey
hjirka Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 16.10.2023
Bydliště: Úvaly  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod XMira » 12.11.2023 23:56

No to je právě ono. Jen jsem tu napsal svou zkušenost a důvod, proč může být nevýhodou automatickoá aktivace autohold (a přimrzlá brzda byl jen jeden z důvodů). A Ty mě tu už několik dní přesvědčuješ, jak je to všechno jinak. Mě přijde normální na rovině použít "P" a nikomu opak nenutím.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
Uživatelský avatar
XMira Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 02.10.2022
Bydliště: CB  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod hjirka » 13.11.2023 20:19

Já ti to nenutím. Jen mi připadá hloupé nepoužívat parkovací brzdu, ze strachu, aby nepřimrzla. ;)
Ceed SW 1.5 T-GDI Top + Smartkey
hjirka Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 16.10.2023
Bydliště: Úvaly  Czech Republic (cz)

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod jozzo » 13.11.2023 21:56

svicen píše:predpokladam, ze aj kia ma elekticku rucnu riesene cez motorceky priamo na strmeni a nie motorcek ktory ovlada lanovody ako to mal renault. Tento systen sa uz asi ani nepouziva.
Prave u el. rucnej je mensia sanca, ze zamrzne, kedze nema lanovody ktore ked boli poskodene tak prave oni sposobovali zamrzanie rucnej. El rucna vie zamrznut, ked napr. praskne obal motorceka/prevodovky a dostane sa dovnutra voda, vtedy vie zamrnut.
Ale ak je vsetko tak ako ma byt, rucna nema dovod zamrznut, max sa platnicky prilepia o kotuc. Staci cuknut autom, nie na jednotke ale osvedcilo sami na spiatocke. Na spatocke to odliepa podstane lahsie ako dopredu. Ono velmi zalezi od kotucov a platniciek. Niektore lepia menej, niektore viac.
Mam el. rucnu na passate a za 12 rokov mi ani raz nezamrzla a zatahujem stale a tak isto ju budem mat aj na Kii.
Prave ked sa celu zimu nepouziva rucna zo strachu zo zamrznutia, tak voditka na strmeni, pripadne samotny mechanizmus rucnej vie zatuhnut, zaniest sa.

ano, na každom zad. strmeni je plastový šulec s motorčekom..v principe dosť podobné Wágenom.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Elektrická brzda

Příspěvekod Osozu » 14.11.2023 01:16

Ja normálne stále dávam ručnú bez ohľadu na ročné obdobie a nič nezamrza, jedine keď prší a zahrdzaveju kotúče tak to kapanek strelí kým sa odlepia dosky, potom v pohode idem

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Předchozí

Zpět na XCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé