Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Příspěvekod martin546 » 25.02.2022 12:43

Jako nově registrovaný člen píšící první příspěvek zdravím všechny účastníky fóra. Pár dnů jsem uživatelem Kia Ceed SW GT-line. Už nějakou dobu mám ve zvyku auta důkladně voskovat, takže jsem samozřejmě provedl i u tohoto nového vozu s cílem lak co nejvíce ochránit. Během voskování jsem si všiml, že lak na zadním střešním spojleru má mnoho drobných vlásečnicových jakoby škrábanců. Běžný uživatel si toho asi hned nevšimne, ale když děláte detailing a raději myjete auto ručně, tak to rozhodně v pořádku není. Jinak je lak na celém voze opticky v pořádku, jedná se tedy jen o ten spojler. Proto bych se rád zeptal, zda má někdo podobnou zkušenost, případně zda měl někdo s lakem porblém.
martin546 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 25.02.2022
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Příspěvekod ManuChavez » 26.02.2022 08:35

Ten lak je hrozně měkkej, mikroškrábance tam uděláš pomalu i křivým pohledem.
Někdo to mohl na krámě otřít tvrdou hadrou a hotovo.
Spíš bych to ale čekal všude na autě, ne jen na spoileru - běžně to protahávaj kartáčema.

Nasvítil sis to?

A před voskováním jsi neleštil?
Že sis toho všiml až během nanášení vosku...
Uživatelský avatar
ManuChavez Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 1
Registrován: 08.06.2018
Bydliště: Pohraničí Západních Čech  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Mazda 3 (2022)
0 km @ 9 l/100km

Re: Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Příspěvekod martin546 » 26.02.2022 18:25

díky za názor. pokusím se to ještě nafotit. s leštěním mám docela zkušenosti a zatím vždy s velmi dobrými výsledky, ale tady jsem samozřejmě nic neleštil je to nové auto, tak proč bych ho zbytečně ochuzoval o vrstvu krycího laku. nevím, ale vypadá to tak, že se ten spojler lakoval zvlášť. skutečně to není vidět na první pohled a jen při správném nasvícení. dá se s tím žít, ale přece jen mě to mrzí, když je to u nového auta.
martin546 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 25.02.2022
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Příspěvekod ManuChavez » 26.02.2022 22:10

No jo, to je právě ono, jsem taky nečekal, že budu muset leštit, když to bylo úplně nový, ale bohužel.
Když jsem byl naposled očumovat v salonu, tak jsem se schválně díval po laku u aut co tam měli a prostě to doškrábaný maj - z myčky od kartáčů.

Každopádně jestli je jeden díl blbě zalakovanej, to je věc jiná.

Jo, a až půjdeš na garančku, tak je nezapomeň upozornit, že to chceš bez mytí - jinak ti to automaticky vezmou na kartáče, i když to dovezeš úplně čistý.
Alespoň já mám takovou zkušenost.
Uživatelský avatar
ManuChavez Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 1
Registrován: 08.06.2018
Bydliště: Pohraničí Západních Čech  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Mazda 3 (2022)
0 km @ 9 l/100km

Re: Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Příspěvekod thornych » 27.02.2022 06:52

Bohužel kvalita laku je u Ceedu opravdu velmi podprůměrná. Máme xCeeda se zlatou metalízou a za příplatek 15.000 bych opravdu neočekával pomerančovou kůru a měkký lak, který poškodí každý kamínek.
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Škoda Octavia IV 2.0 TSi SCOUT
ex: Škoda Octavia III FL 1.5 TSi Elegance, Hyundai i30 II kombi 1.6 GDI, Ford Focus 1.8 TDCi, Opel Astra G 1.6 16V, Fiat Punto 1.2, Š. Octavia III 1.6 TDI 4x4, Š. Octavia II 1.9 TDi 4x4
thornych Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  
Registrován: 19.10.2019
Bydliště: Czech  Czech Republic (cz)

Re: Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Příspěvekod martin546 » 27.02.2022 09:51

díky za zkušenost. já jsem dopředu nezjišťoval jak kvalitní lak kia má a vzhledem k předcházejícím zkušenostem jsem počítal s tím, že nové auto hned navoskuju, což jsem provedl a můžu jen doporučit. podle druhu vosku by měl chránit lak po dobu několika měsíců, u některých až třeba 1 rok. určitě to neochrání proti kamínkům, ale třeba během mytí by to mělo poskytnout dostatečnou ochranu.
martin546 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 25.02.2022
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Kvalita laku na Ceed SW 1.5 t-gdi GT Line

Příspěvekod Guzma » 17.03.2022 10:33

ManuChavez píše:
Jo, a až půjdeš na garančku, tak je nezapomeň upozornit, že to chceš bez mytí - jinak ti to automaticky vezmou na kartáče, i když to dovezeš úplně čistý.
Alespoň já mám takovou zkušenost.


Mě na garančce nabídl umytí za poplatek, což jsem odmítl. Takže to není pravidlo.
Kia Ceed SW 2021. 1,5 tgi
Guzma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 28.04.2021
Bydliště: Milešovice  Czech Republic (cz)


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé