Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod t0x!n » 05.12.2015 21:32

Ahoj, mel bych dotaz k foliim z vyroby, kdyz jsem prebiral auto, tak mi prodejce rikal, ze jakmile se odlepi, tak se zase pri garancce nalepi nove, nenapadlo se me ptat jestli to je na zaruku ci si to clovek zaplati.

Muj dotaz spis smeruje k temto foliim, nevim jestli to je na vsech Ceedech, v salonu jsem to videl na vsech, udajne to ma pomoci proti kaminkum, no nevim proc to davaji jen tam nebo spis proc vubec (predchozi auto jsem mel i30 II a ta nic takoveho nemela a jsou to vlastne stejny auta) kazdopadne dnes po 14 dnech co mam auto jsem pri prvnim umyvani zjistil, ze se mi folie jiz odlepuje a hlavne je kolem ni pekne videt spina co nejde umyt, viz nize

Obrázek

Muj dotaz smeruje k tomu, jestli tyto kousky folii opravdu v necem pomuzou nebo je mam proste strhnout
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod crui5er » 05.12.2015 22:34

Nestrhávat. Slouží k ochraně proji odletujícím kamínkům, takže mají svůj význam. Na Focuse jsem dokonce ochranné fólie i dolepoval, protože zadní blatník byl v těchto místech pěkně posekaný. Hlavně je to vidět na tmavých barvách. Jinak Ceeda už mám 3,5 roku a folie stále drží, takže být tebou, zkusil bych reklamaci.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod syberius » 06.12.2015 09:50

Já jsem je okamžitě strhnul. Žádný kamínky nic nepoškodily. Rozhodně ne víc než jinde. Nikdo je tam při garančce znovu nenalepil.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod crui5er » 06.12.2015 11:35

@Syberius: No vzhledem k tomu, že podle fotek máš rozšířené zástěrky, tak jsou zadní dveře i blatníky víc chráněny. Navíc na bílý barvě to vůbec nemusí být vidět a přesto můžeš mít poničený lak. Druhá věc je, kde se s autem nejvíc pohybuješ. Já třeba okrsky, kde je to kolem samý kamenolom, orná pole, kde se pak prohání traktory po silnici, takže ty silnice i tak vypadají. Pro zajímavost se mrkni na tenhle článek a popisek k předposlednímu obrázku http://svetmotoru.auto.cz/clanek/servis ... -dalo.html. Odletující kamínky si cestu najdou, takže jak říkám, ty fólie mají svůj význam a proto doporučuji je nestrhávat. Mohli by jste pak litovat při reklamaci laku karosérie.

Navíc Syberius ti radí strhnout fólie, ale sám si nechal nastříkat celý přední nárazník Plasti Dipem...
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod syberius » 06.12.2015 12:24

Tak za prvé rozšířené zástěrky mám jen vzadu. Za druhé plastidip jsem si stříkal na přední masku sám a už ho tam zas nemám protože je to úplně k ničemu a kamínky to vůbec nezastaví akorát se do toho zažírá špína. A když už by se měla někam fólie dát, tak především na předek a pod kliky dveří, to jsou neohroženější místa a tam výrobce žádnou nedal. Tahle deseti centimetrová fólie nic nezachrání. Je to, ale každého věc. Myslím, že má každý svůj mozek, aby si to rozhodnul sám.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod spacirx » 06.12.2015 17:06

Bez folie na Shumě za 7 let otlučená celá hrana blatníku u dveří až na základovku a na ceedovi s folii za 7 let nic. Tak jak říkáš, každý ať použije vlastní mozek. :D
Je to ale o lícování, na Shumě to bylo jen na jedné straně auta, tam kde byl blatník utopenější oproti dveřím tak nebylo také nic...
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod crui5er » 06.12.2015 20:03

@Syberius: nemusíš se hned tak čertit, když je dneska toho Mikuláše :evil: I standardní zástěrky mají svojí funkci, i když u Ceeda hodně omezenou. Jestli s autem jezdíš jenom po Praze, kde se až tak nesype štěrkem a silnice jsou relativně čisté, tak se tě tenhle problém nemusí ani týkat.

Jinak souhlas s Spacirxem. Není nad příklad z praxe :thu:

Ochranné folie zadních blatníků jsou nalepeny v místě, které je asi nejvíce namáhané. Ceed je v této části vyboulený a extrémně se špiní od odletujícího bordelu. Pro lepší představu přidám pár fotek z minulé zimy. Jinak jsem nafotil i stav mé fólie po 3,5 letech a 50000 km. Podle fotky jí má t0x!n jinak nalepenou, což by mohl být problém odlupování.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod mv12 » 06.12.2015 22:31

Fólii jsem tam taky nechal, ale žádné její opotřebení nepozoruju. Pod kliky jsem si sám dal originál :kia: fólie a tam už nějaké drobné škrábance jsou. Úplně nejvíc se mi ale osvědčila fólie pod otvíráním 5. dveří - nechal jsem si jí dát do toho vybrání nahoře na zadním nárazníku. Ta je poškrábaná fest. Ale je to záležitost krátkého Ceeda, u SW je otvírání jinak. Pak mám ještě ofóliovaný celý přední nárazník. Zda to pomáhá nevím 100%, jeden ďobanec od kamene prorazil i fólii, ale jinak tam nikde nic nepozoruji.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod t0x!n » 08.12.2015 09:41

Diky za rady, dneska jsem byl v servisu, jelikoz jsem si zrovna objednaval ony zminene zasterky (predni rozsirene, zadni ty obyc, jelikoz jsem cetl jak se hezky lamou pri couvani na obrubniky) a nadhodil tema odloupnuta folie, bezproblemu objednano a bude mi vymenena.

Vcera jsem se na to koukal a ta leva co se mi odlupuje je opravdu nalepena jinak, prava drzi jak beton, takze asi nejakej zmetek, pri lepeni ve vyrobe jim to trosku ujelo pod rukama :D

Jinak neco podobneho bez zasterek, po ceste ze salonu (330km) auto vypadalo takto:

Obrázek

Ale jelikoz pouzivam a umyval jsem to Optimum No Rinse s voskem lezlo to dolu jako po masle :)
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod elkan » 08.12.2015 17:55

S Kia ceed sw jsem velmi spokojen, jedna z mála věcí, co mi vadí je, jak se strašně špiní od oken dolu. A celý zadní dveře jsou zaprášený i při slunečném počasí. No, zvykám si, měl jsem před tím sedana, a to bylo úplně něco jinýho. Koupil jsem široké zástěrky, namontoval je, a teď čekám, až budu jezdit v nějakým mokru, jestli to bude lepší. Musim říct, že vypadají na autě dobře. Ještě aby plnily svou úlohu.....
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod mv12 » 03.06.2018 19:32

Po té době, co mám auto jsem zjistil, že s tou folií :kia: evidentně ví co dělá, takže kdo to odlepil, udělal chybu.
Mám jí už dost otlučenou asi od kamínků (viz. foto) Stejně tak i lak pod ní. Jen je chyba, že tu folii nelepí až k té hrubé části, ale je tam pruh obnaženého nechráněného laku mezi...
Už jsem pozoroval delší dobu, že je otlučná ta hrubá část vzadu pod folií, ale vypadalo to jako špína, tak jsem si jen myslel, že jsem špatně vymyl. Nyní po zimě (nedostal jsem k tomu dát ty fotky dříve) jsem auto důkladně umyl a navoskoval, a zjistitl jsem, že to není špína, ale je to otlučené...

Hrubou část jsem přetřel opravnou barvou a nikdo nic nepozná ani při bližším zkoumání. Ten hladký pruch mezi folií jsem přetřel taky, ale tam to je samozřejmě (ale pouze při zkoumání na přímo z blízka) vidět. Nicméně lepší, než když o bylo otřískané. S folií jsem nic nedělal, tam jedině vyměnit, ale to zatím z fukčního hlediska nutné není, tak to neřeším :)
ObrázekObrázek
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Folie z vyroby u zadnich bocnich dveri

Příspěvekod buko1 » 03.06.2018 19:40

Najllepšie to vidno na čiernom aute. Ak nezabudnem, tak odfotím svoje čierne RIO po umytí.... Ten spodok je celý bodkatý bielou podkladovou farbou. Fólie zatiaľ držia.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé