Zvuk auta

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Re: Zvuk auta

Příspěvekod kendo1 » 15.06.2014 18:19

auto ma ovela lepsi zvuk pocas jazdy nez ked sa naprazdno pridava plyn, mam hrusku pod kapotou a je to krasny zvuk
cee´d 1,4 EX+ white cassa LPG
Uživatelský avatar
kendo1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 1
Registrován: 23.06.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2012)
10101 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zvuk auta

Příspěvekod spd001 » 15.06.2014 19:46

kendo ja to viem kazde auto som mal upravene minimalne siskou(konkretne tato bola asi v 5-tich autach) a viem aky je rozdiel na volnobehu a v zabere preto som pisal ze to nahram aj za jazdy ked budem mat medzikus. kazdy ma na to iny nazor a kazdy vyuziva svoje auto na iny ucel niekto sa vozi z A do B a niekto si jazdu uziva a niekto kombinuje oboje 8-)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zvuk auta

Příspěvekod idarkco » 15.06.2014 21:38

Co musim pouzit na takuto vymenu? Aby som vedel co kupit okrem sisky, lebo to isto skusim...
Mozem len zhodit ten vrchny diel kde je vzduchovy filter, samotny filter a tam napraskat sisku ci hrusku?:) alebo tak ako to ma "pacesol"? Dik za mini navod ... :huh:
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Zvuk auta

Příspěvekod spd001 » 16.06.2014 17:46

airbox musi ist von cely podla mna zavadzia.drzia ho 3 skrutky nic komplikovane.na zaciatok ti staci dat neakemu sikovnemu sustruznikovy vyrobit medzikus z ocelovej trubky--v mojom pripade dlzka 50mm a na jednej strane priemer 64mm a na druhej 69mm.samozrejme osustruzit aj z vnutra nech je krasne hladka a zbavena hrdze(po osustruzeni ju nastriekaj farbou).ja osobne by som jednoznacne dal aj new potrubie (hlinik alebo nerez) ale kedze som nenasiel ziadny KIT na ceed2 tak si to potrubie budes musiet vyrobit.nic komplikovane kupis si dve kolena(nerez lestena/potravinarska) vonkajsi primer je 69mm hrubka steny 1,5mm max 2mm tie das neakemu sikovnemu zvaracovy TIG zavarit alebo si das ohnut rovne potrubie co bude trochu narocnejsie a ja som taky priemer nikdy neohinal do vrchneho kolena vyvrtas dieru a navaris tam tu odbocku myslim ze je to dychanie motora(zatial som nemeral priemer).potom potrebujes silikonovu spojku ktorou spojis hrdlo skrtiacej a potrubie a na koniec bude treba vyrobit neaky drziak napr na skrutku ktora drzala airbox
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zvuk auta

Příspěvekod idarkco » 16.06.2014 22:50

No aby som sa do toho pustil ;)
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Zvuk auta

Příspěvekod spd001 » 17.06.2014 17:05

urcite ano no v prvom rade musis kupit sisku s podobnym priemerom alebo rovnakym ako ma orig sanie.u mna je to 69mm cize ak kupis sisku s priemerom 69mm staci ti potom rovna rura s rovnakym priemerom teda 69mm z vonka na obidvoch stranach a nemusis riesit prechodku ako ja(musim sa v robote dokopat k tomu nech to na vykend mam hotove).
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zvuk auta

Příspěvekod idarkco » 17.06.2014 19:23

A sisku tu green?
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Zvuk auta

Příspěvekod spd001 » 18.06.2014 18:33

no to uz sa rozhodni sam ja som s mojou Green nadmieru spokojny ako som tu na fore uz pisal ma odfukane cca 65tkm a stale je ako nova no urcite su aj lepsie ako napr: K&N co sa povazuje za spicku na nasich trhoch pre normalne ale aj zavodne auta.KIT na ceed2 zatial neexistuje od tychto dvoch vyrobvov a aj keby bol stal by aspom 200€ co si radsej tu trubku vyrobis cize treba si kupit filter univerzalny s rovnakym alebo pribliznym priemerom ako ma sanie tych 69mm a aby odpovedal vykonu vozidla.skus napisat neakym predajcom co chces aky je vykon a priemer nech ti ponuknu a mozno sa najde aj vyrobca s kompletnym kitom ;)

edit: vypocuj si toto K&N pocas jazdy https://www.youtube.com/watch?v=ooKqPGyngZo
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zvuk auta

Příspěvekod idarkco » 18.06.2014 20:32

No a presne takyto efekt som chcel dosiahnut ;) :D
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Zvuk auta

Příspěvekod spd001 » 18.06.2014 21:03

a mas to :D ja by som si asi priplatil za to K&N ale na druhej strane ani Green neni zly a myslim ze je lacnejsi.co som pozeral to K&N vlozka do orig airboxu stoji cca 60-70€ ale s tou nebude tak vyrazny zvuk cize UNIverzal s priemerom 69mm pozri tu http://www.knfilters.com/universal/universal.htm a vyber si typ su tam veskere rozmery alebo greena pozri tu http://tuning.autodoplnky.cz/filtry-green/
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zvuk auta

Příspěvekod idarkco » 18.06.2014 21:08

No pohladam nieco, ako pises s priemerom 69mm, k tomu tu ruru tiez po oboch stranach 69mm a co este? Mam tostiahnut tymi srubovacimi upinakmi, ci nejak inac to namontovat..? Prepac, ale az tak sa v tom nevyznam ;)
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Zvuk auta

Příspěvekod spd001 » 18.06.2014 21:22

v pohode rad poradim ak viem.tak ako pises + jednu sponu budes potrebovat na filter.ta co tam je momentalne na sani tu aj pouzijes a jednu normalnu kovovu sponu priemer od 50-70mm si kupis za 0,20€ a mas to.tu ruru na spojenie by som kupil nerez trubku ale co som pozeral v tomto rozmere je hrubka steny 2mm a mozno nebude presne 69mm(tolko ma hrdlo na orig. airboxe na mojom aute a predpokladam ze u teba to bude rovnake ale radsej to premeraj zhod tu gumennu hadicu a zmeraj to) ale bude 68 alebo 70 co by som radsej volil 70 a dal to sustruznikovy stiahnut na 69mm alebo nechal 70mm a s troskou mydla to vpohode natiahnes, guma sa urcite podda ;)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zvuk auta

Příspěvekod idarkco » 18.06.2014 21:35

Ok zatial, a dlzku si odmeram podla sisky, od sania k siske, pri sani stiahnem povodnou sponou a pri siske tou kupenou a sisku umiestnim tam ako bol ten box a nejak ju upevnim zrejme a vzduch bude tahat od privodu k boxu? Kde kupim tu ruru heh?
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Zvuk auta

Příspěvekod spd001 » 18.06.2014 21:57

no kedze neviem odkial si tak tazko poradit.napr. u mna v SA je obchod FERADO http://www.ferado.sk/ a u nich sa da kupit cokolvek z nereze ale verim ze aj v tvojom meste najdes obchod s nerezou otazne je ci ti predaju taky kusok ako napr 5cm.po spravnosti by mali lebo u nas sa nerez predava na kilogramy a nie na mieru ci dlzku.rury aj plechy sa pretavaju na vahu alebo sa popitas v neakej zamocnickej dielni v okoli ci nemaju taky odpad pripadne behni do kovosrotu ci nemaju moze byt aj hlinik a ako posledna moznost kovova rura ale docista opracovana zbavena hrdze a patricne osetrena nastrekom proti hrdzaveniu
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zvuk auta

Příspěvekod idarkco » 18.06.2014 22:16

No to niekde pohladam, osetrim atd a staci ten vzduch co prichadza nejakym zvodom k boxu, alebo to mam odpojit ako to ma na fotke "pacesol"?
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

PředchozíDalší

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé