Originální vyhřívání předních sedaček .. zkušenosti?

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Originální vyhřívání předních sedaček .. zkušenosti?

Příspěvekod Návštěvník » 30.12.2007 18:53

Je tu nekdo kdo si to objednal a jestli jo tak jak to funguje, kde je ovladani a jak je to citit v zadech, co se teploty i "deformace" posazu tyce .. ??
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod vlafi » 30.12.2007 22:20

ovládání je na středovém panelu..tlačítka jsou vedle ukazatele uzamknutí vozidla a ukazatele použití pásů..má to 3 úrovně..
první hřeje 36C sedák/40C opěradlo
druhá 40C sedák/46C opěradlo
třetí 42C sedák/52C opěradlo
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 30.12.2007 22:26

vlafi píše:ovládání je na středovém panelu..tlačítka jsou vedle ukazatele uzamknutí vozidla a ukazatele použití pásů..má to 3 úrovně..
první hřeje 36C sedák/40C opěradlo
druhá 40C sedák/46C opěradlo
třetí 42C sedák/52C opěradlo


na nemeckym bordu pisou typci co maj vyhrivani ze na prvni stisk se spousti treti nejteplejsi stupen, na druhy cvaknuti je tam stred a na treti cvaknuti je tam stupen nejjemnejsi .. ctvrty stlaceni vyhrivani vypne .... prijde mi to logicky ..

a ted taky to podstatny: v nemecky verzi vybavy TX je prej vyhrivani standardem .. jak je to u nas .. a jde to vubec do calouneni textil/kuze u verze TX??
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod vlafi » 30.12.2007 22:30

u nás by to mělo být možné do každé výbavy,ale jestli to bude v TX standartem,to nevím..Mrkni do manuálů a stáhni si chytrou knížku..
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 31.12.2007 15:02

funguje to přesně jak píšou něměčtí týpci :lol: :lol: :lol:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 31.12.2007 15:18

husman píše:funguje to přesně jak píšou něměčtí týpci :lol: :lol: :lol:


hooj mas vyhrivani? a jestli jak je to s posezem je tam nejak cejtit --> jak pisou v pdf katalogu prislusenstvi .. ze to trochu meni posez
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 31.12.2007 22:13

V tom katalogu příslušenství to nebude origo. (myslím) U origo nepoznáš sedačku S a BEZ. Grafix to má taky, tak může potvrdit.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod davidb » 01.01.2008 13:59

Je to jak píše husman. Na sedáku není poznat, jestli má nebo nemá vyhřívání (ale musí to být vyhřívání vyloženě z výroby, ne z katalogu příslušenství ex-post dodělávaný). Po prvním zmáčknutí hřeje na maximální 3. stupeň, každý další zmáčknutí o stupeň sníží až k vypnutí.
Bývalá slečna s nějakým postarším Opelem Astra se mi na těch sedačkách vrtěla blahem tak, že nechtěla vystupovat. Prej výborný na vaječníky. :-)) Je fakt, že v kombinaci s upravitelnou hloubkou bederní opěrky třeba u Cee`da je účinnost opravdu dobrá.

Je to jedna z nejlepších věcí, už by mi stačilo jen aby hřál volant. :-)
davidb Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 3
Registrován: 28.10.2007
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 06.02.2008 22:57

Chtěl jsem vyhřívání z fabriky, ale prý to nešlo z ČR objednat (prý to nebylo v seznamu možného vybavení), tak tam mám dodělávané vyhřívání prodejcem. Je pouze ZAP-VYP. Vypínače jsou s vestavěnou kontrolkou zabudovány mezi sedadly. Hřeje to pěkně, ale 5 stupňů, jako jsem měl ve Fabii, bylo přeci jen komfortnějších.
Jen pro informaci o ceně: vytápěné přední sedačky z fabriky +4 000,-Kč, dodělávané +12 000,-Kč !!!!!!!!!!!! To mi trochu kazí požitek z jinak perfektního auta (hlavně ty dodělávané vypínače, ačkoliv nevypadají špatně).
Pokud však jezdíte denně, vaše záda vám za tu investici v budoucnu poděkují. A taky nemusíte tolik vytápět interiér, když máte zatopeno pod prd..., což zlepšuje soustředění a snižuje ospalost při dlouhých zimních cestách.
Zkrátka nohy (a prd..) v teple a chladnou hlavu!

:scooter:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod whilliam » 06.02.2008 23:13

tiez mam vyhrievane sedačky, absolutna spokojnost, je dobre si to dat namontovat priamo vo vyrobe, aj ked sa dlhsie caka
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Příspěvekod vladislav » 06.02.2008 23:23

Já mám jen vyhřívací dečku na sedačku řidiče....mrzelo mě ,že jsem neměl vyhřívaně sedačky...tak jsem to záplatoval tímto způsobem ..trpím dost na bolesti zad..tak teplo mi dělá dobře ..abych ,ale pravdu řekl použil jsem to asi 5x...zima je letos hodně mírná..je to ,ale dobrá věc... :yes: :yes:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod andyf » 06.02.2008 23:46

Mam origo (doobjednat to slo :-P ) a to zapinani od 3 stupne mi moc nevyhovuje. Popravde, myslim, ze 1 stupen by uplne postacil. Proste zapnu na nejmin, a za par desitek sekund uz to neni vychladly. Co vic clovek potrebuje? Ja jsem to poprve vyzkousel u Opla na sluzebce v Anglii s Nemcema, a tam jsem prave uz skoro i na ten 1 stupen citil, ze je to moc horky, a zase sem to vypnul...
Kia cee'd SW (2008) - 2.0L / nafta / 103kW / D4EA
Uživatelský avatar
andyf Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 14.10.2007
Bydliště: Ricany  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2008)
104000 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.02.2008 09:52

andyf píše:Mam origo (doobjednat to slo :-P ) a to zapinani od 3 stupne mi moc nevyhovuje. Popravde, myslim, ze 1 stupen by uplne postacil. Proste zapnu na nejmin, a za par desitek sekund uz to neni vychladly. Co vic clovek potrebuje? Ja jsem to poprve vyzkousel u Opla na sluzebce v Anglii s Nemcema, a tam jsem prave uz skoro i na ten 1 stupen citil, ze je to moc horky, a zase sem to vypnul...


me to vyhovuje tak jak to je a prijde mi to logicke. Kdyz je prochladnute auto, tak je potreba zahrat sedacku co nejrychleji, proto to jede po prvnim zmacknuti naplno. :idea: Na sedaku ani operaku neni poznat, ze tam vyhrivani je, vypada to uplne stejne jak normalni sedacka. A samozrejme ze to delaji i na kombinaci kuze/latka.... Manzelka to ted v zime pouziva dost casto a vypada to tak, ze to ma vetsi uspech jak klimatizace :lol: Ted uz takova zima neni ale kolikrat jsem si rikal, ze by i venec volantu mohl byt vyhrivany ... :yes:
Kazdopadne je to velmi prakticka cast vybavy!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod andyf » 07.02.2008 10:15

grafix píše:... kolikrat jsem si rikal, ze by i venec volantu mohl byt vyhrivany ... :yes: ...
To jsem si rikal taky... :lol: A v lete chlazeny :-P
Kia cee'd SW (2008) - 2.0L / nafta / 103kW / D4EA
Uživatelský avatar
andyf Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 14.10.2007
Bydliště: Ricany  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2008)
104000 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.02.2008 11:11

andyf píše:
grafix píše:... kolikrat jsem si rikal, ze by i venec volantu mohl byt vyhrivany ... :yes: ...
To jsem si rikal taky... :lol: A v lete chlazeny :-P


A nekdy kdyz potrebuji poskrabat na .... :D ... tak to by Kia byla v tomhle absolutne prvni :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé