Vrzání interiéru

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod LUBOBUBO » 08.12.2015 21:40

Tak už som to našiel. :thu:
Dnes som sa pokúšal hľadať to vŕzganie a pri pozeraní sa pod schránku spolujazdca som zistil, že tam asi chýba nejaký plast. kryt :? resp. neviem, či tam niekedy vôbec bol!? Podľa úchytov to vyzerá, že by tam niečo malo byť. Skutočne si nepamätám, nedívam sa pod schránku často ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod usakcek » 30.12.2015 19:21

Ahoj, měl jsem stejný problém u svého Ceeda z roku 2009. Také se po nějaké době začal ozývat zvuk z prostoru nad rádiem. Zprvu mi to připadalo jako když tam klepe nějaký kabel o palubku. Na větších nerovnostech to znělo jako když skáče pong-pongový míček. Několikrát jsem s tím byl v servise. Rozebrali to, podložili, ale po nějaké době (cca 1000km) to začalo znovu. Nakonec jsem se s tím smířil a odeznělo to časem samo. Nevím jestli si tam něco sedlo, nebo se nějaká součástka opotřebovala a zvuk už nevydávala, ale poté jsem to už neřešil. Je pravda, že postupem času se přidávali i další zvuky z jiných míst (u pravého sloupku), že jsem to asi přestal řešit. Měl jsem najeto 127tis. km. Obávám se, že jednoznačné řešení neexistuje. Můžeš zkoušet dát auto do servisu, aby to tam porovnali, podložili, ale jistota to není.
Obrázek KIA Ceed SW MY16 Exclusive
Uživatelský avatar
usakcek Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 58  Témata: 1
Registrován: 24.11.2015
Bydliště: Neratovice  Czech Republic (cz)

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 03.05.2016 15:28

Koupil jsem Ceeda po FL, 2010 a najeto má 65 tisíc. Při koupi byl nádherně tichý, ale od chvíle co ho provozuji v Praze, kde je samej vejmol a propadlý kanál, zvuků v interieru přibývá. Často praskne v palubovce a něco lehce drnči od spolujezdce jakoby od sloupku , ale za jízdy to sám nejsem schopen identifikovat. Auto mám ještě rok v záruce ale počítám, že s tímhle bych nepochodil. Každopádně vnitřní plasty považuji za méně povedené oproti ostatním značkám.

EDIT: Stav se rapidně zhoršil a jsem až zaražený, stačí vjet na dlažbu a palubka se doslova rozdrnčí hned z několika míst. Nejvíce je to slyšet od okna spolujezdce, dále středový panel a taky ofuková lišta předního okna jenž se částečně odlepila. Musím to začít nějak řešit, nevím jestli se obrátit na Kia servis, kde mají zkušenosti s rozebráním palubky, asi by pomohlo všechno dotáhnout, promazat a vypodložit, sám si na to netroufám. A nejvíc mě sere ta ofuková lišta pod oknem, ta praská fakt hodně na každé spáře, myslíte, že pomůže se jí pokusit slícovat zpět s palubní deskou vteřinovým lepidlem? Je jakoby od půlky na straně spolujezdce odchlípnuta od palubní desky.
Dále při pomalé rychlosti na nerovostech povrzávání od sloupku řidiče....
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Beyllon » 05.05.2016 01:13

Pred nedávnom som kúpil kiu proceed 2013, 60 tisíc, 1.6Gdi , ale veľmi som sklamaný z celkového spracovania interiéru, "vrzgá" snáď všetko čoho sa chytím :-D a to radšej nekomentujem kvalitu sedačiek( ktoré mimochodom tiež vrzgajú) hlavne vnútornú penu, totálne mäkké sedačky neverím že sa to hneď nevysedí . Prechádzal som z bmw e46 330d v m-packete to bol rok 2004 ale vyhotovením sa kia na to nechytá :-)
Beyllon Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 26.03.2016
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 05.05.2016 15:57

Tak mám projetou i 2013 a tam na mě plasty působily podstatně lépe než ve verzi, kterou mám. O to je to smutnější, tohle mají nějak špatně vyřešené a o kvalitách BMW je známo, taky je to hold jiná kategorie.
Mě příkladem mrzí ty ceny, nová palubní deska na můj model 2010 je k dostání za 14.000 Kč a to není zahrnuta cena za prácí se smontováním. Ve výsledku zaplatím 20. 000 Kč a do roka začně třeba vrzat i ta nová, nevím, nemám zkušenost ale je to hrozně moc peněz, ačkoli je pravda, že auto jsem koupil hodně výhodně a nějaká rezerva je. Nicméně druhá varianta je odkrýt pár míst a vypodložit co pujde, promazat, přitáhnout a nějak ošetřit tu lištu pod oknem. Bude to znatelně nižší investice. Každopádně řešit to budu, při každé drobné nerovnosti to někde lupe a na kostkách drnčí půlka vozu. :?

Asi koupím ty demontážní plasty a nějaký kvalitní materiál z Ahifi.....

Jinak mě sedačky vyhovují, jsou tvrdší s bederní oporou, staré auta mají taková ta měkká křesla, kde po delší cestě akorát bolí záda.

EDIT: tak z Ahifi objednán materiál na doporučení a světe div se, v jistém autorizovaném servise Kia v Praze mi dojednali vytlumení palubní desky na záruku i po šesti letech provozu včetně mé asistence na dílně po celý čas zákroku.
Tomu říkám přístup, pak dám vědět jak mi to pomohlo. 8-)

PS: technik prozradil, že materiál pod palubkou časem vytvrdne a vydrolí se, mají zkušenost s dodatečným utlumením, znají slabá místa a výsledek je k nepoznání. Tak snad,...
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod 4sAd » 05.05.2016 16:12

Tak pak nezapomeň detailně popsat, co kde vytlumili. Kdyby se do toho náhodou někdo chtěl pouštět svépomocí :).
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod marhalu » 06.05.2016 11:11

Polsondeside píše:EDIT: tak z Ahifi objednán materiál na doporučení a světe div se, v jistém autorizovaném servise Kia v Praze mi dojednali vytlumení palubní desky na záruku i po šesti letech provozu včetně mé asistence na dílně po celý čas zákroku.


To mě by zajímal ten jistý servis. Objel jsem postupně všechny v Praze a tohle mi nenabídli :( dík
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 06.05.2016 18:06

No zatím mám více pocit, že jsem reklamačnímu technikovi nějak více sympatický. Jsem tam byl vícekrát, mám vlídné chování a auto jako ze škatulky. Navíc tvrdí,, že to Kia shválila, pač mám vůz z roku 2010 a najeto pouze 65 tisíc, po takové kilometráži se jim prostě nelíbí, že interiér vrže.
Sehnal mi navíc některé originál díly podcenou.
Jinak jsem dnes odhalil, že povrzávání za řidičem nedělá sloupek ale čalounění zadních dvěří pod klikou, takže oboje zadní dvěře taky pořeším.
Příští týden absolvuji procedůru se zbavením pazvuku tak dám vědět jak to dopadlo. Nejvíc mě trápí jak vyřešit tu ofukovou lištu pod čelním sklem, z části je od palubky odchlíplá ale nikoli zdeformovaná. Pokusíme se jí co nejlépe přilepit zpět, ale chtělo by to lepší uchycení, to místo se na nerovnostech a v teple kroutí a taky vydává nejvíce pazvuků.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 12.05.2016 15:51

Tak to co napíšu asi většina neuvěří včetně mě, dokud se tak nestane.

Volá mi přijímací technik, že Kia rozhodla, že mi z německa pošle úplně novou palubní desku, jenž bude vyměněna za stávající v průběhu příštího týdne.

Podotýkám, že auto má 6 let a stěžoval jsem si pouze na vrzání v palubovce a na uvolněnou ofukovou lištu u okna 8-)

Tak tohle je naprosto dokonalý přístup a sami vidíte, že se můžete setkat i s takovýmto vyjímečným přístupem. :thu:
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod zulyk » 13.05.2016 13:16

technik si zasluzi :drink:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 21.05.2016 22:51

Tak palubní deska vyměněna. Barevný odstín stejný. Jednoznačně na dotyk je materiál tužší, už ho prsty nezmáčknete jako na předešlé. Co mě mrzí, že u spolujezdce je od novoty vidět od řidiče ten rámeček airbagu, zřejmě to tak má být. Dále co nechápu, že původní jsem vyleštil a paráda, tady vyleštím a zůstávají čmouhy, to ale nějak poladím jiným prostředkem. Co je nejvíc podstatné, že technik má semnou jíž trochu známost a s palubkou si vyhrál dva dní, dostal tlumící materiál z Ahifi a podlepil kde co, opravdu jsem nepochopil co všechno podlepil, tvrdil, že jsem jediný Kiař, co má takhle dobře pořešenou palubovku. Obrovský rozdíl je, že pokud jsem zmáčkl na původní kdejaké místo, ihned praskala, tady mohu mačkat jak chci a nic neslyšíte :lol: Takže výměna palubovky super a pozor :!: Dostal jsem informaci, že na auta od roku 2010 se vztahuje 7 let záruka na všechno, takže kdo má podobné problémy s palubovkou a deformací, má nárok na výměnu v záruce.
Nicméně po jízde ala cathead's konečně od palubovky ticho a lišta u okna jakbysmet ale nějaké drobné zvuky asi ještě budu řešit ze dveří nebo ze sloupku, ale to už bude prkotina a bude odladíno. :thu:

Jo a ještě jeden dodatek, sralo mě, že schránka spolujezdce je taková laciná a vše má tendenci poskakovat. Tak sem si hrál dvě hodiny se zakoupeným materiálem a výsledkem je krásně vyložená schránka, jenž měla být od výroby. Dporučuji každému trochu šikovnému vlastníkovi :kia:

Obrázek
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Beda » 22.05.2016 09:03

Jaky presne matros si nakoupil od Ahifi? Premyslel jsem, ze si budu muset vylepit prostor kolem radia uvnitr, protoze jak ma moc kabelu, tak mi tam nekde o neco mlati nejaky z konektoru a drnci mi to za jizdy. Koukal jsem prave na Ahifi, ale maji tam toho moc a ja si nevyberu :D
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 23.05.2016 09:50

hele, upřímně...v takovém případě je úplně jedno čím to podlepíš, výsledek bude poznat s čímkoli. Já sem napsal, jaký materiál doporučují na vytlumení palubní desky a dostal jsem odkaz a koupil, ale asi je to úplně jedno a vyber si něco tenkého za 299 Kč...

EDIT: 23.05.2016/ k té nové palubovce, zajímá mě, zda máte všichni u spolujezdce viditelný rámeček airbagu? Mám pocit, že při převzetí tam nebyl, ale to bylo zřejmě vlivem večerní hodiny. U původní byl též vidět.
nová palubovka má zjevně tvrdší materiál, na slunci oproti původní trpí šmouhami i po přeleštění, nemáte zkušenost s nějakým prostředkem na palubky?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Beda » 23.05.2016 18:40

U FL verze nasich jsem ho videl :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 27.05.2016 06:23

Tak novinka. Technik mi podlepil všechny sloupky a výplně dveří. Nicméně stav je horší, prostě interiér na nerovnostech popraskává a mě už to fakt nebaví. Ani nechápu jak je to vůbec možné když je všechno podlepené. Jako jednoznačně Ceed 2006 - 2012 má naprosto tragické plasty v interiéru a nepomůže ani výměna za nové. :thd:
Stálo to peněz a času a výsledek skoro žádný.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé