Kryt sedačky spolujezdce

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Kryt sedačky spolujezdce

Příspěvekod mv12 » 22.01.2022 13:49

Dávám jen update situace, pokud by někdo také řešil. I když myslím, že to je po opravě pevnější než originál :lol:, radši jsem počkal pár měsíců, co ukáže praxe. Drží to...

Můj funkční postup byl:

1) Slepil jsem to (zafixoval na místě) tím CEYS Plastik.

2) Pak dle rady Stefiho, jsem našel víčko od šamponu, které bylo z PP plastu. Pájkou jsem to pak tavil. Nejprve z venku ty slepené spoje, pak na to zvenku natavil ten plast z víčka a celé to tak hodně zpevnil. V mém případě tam bylo dost prostoru kolem, tak jsem novým plastem nešetřil a určitě to je teď pevnější než originál.

3) Nakonec jsem pro jistotu do těch žeber natavil to tavné lepidlo, jak radil Beda.

Řekl bych že první krok byl zbytečný, stačilo by to zafixovat i jinak a investice do lepidla je zbytečná (pokud je tedy dost prostoru na vyztužení novým plastem dle kroku 2). Já chtěl vyzkoušet, zda to lepidlo funguje. Opravdu to narozdíl od těch předchozích lepidel drželo (ale nezkoušel jsem to silou). Stejně mi ale přišlo, že plocha na slepení je moc malá a že pevnost neporušeného plastu to lepidlo mít stejně nebude. Třetí krok byl asi také zbytečný, ale když už to tavné lepidlo mám... Určitě bych se ale nebál to vynechat.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kryt sedačky spolujezdce

Příspěvekod kfl » 30.04.2023 23:57

PP plasty sa lepia tazko a pevnost nie je zarucena, hlavne ak ide o namahane spoje, co je tento pripad.
Pri lepeni PP sa primerom upravia vlastnosti plastu a potom sa to zlepi. Takto nejak funguje aj Cey special Plastik (na obtizne plasty).
Primer sa da kupit zvlast (3M Primer 94, Loctite SF 7239), nasledne sa to potom moze zlepit sekundovym.
Lepenie je vsak nepostacujuce a preto som to na treti pokus ani nelepil.
Existuju dvojzlozkove lepidla na PP plasty Wurth Lepidlo na plasty Special, Megaplast PPE, Weldyx Polyplast, DP 8005 3M Scotch Weld (specializovane eshopy)- nemam skusenost.
Daju sa kupit PP tycinky pre teplovzdusne zvaracky (rozne farby) - nepouzil som.
Vrchnacik od samponu - nedostal som povolenie ho znicit a ani nikde som nenasiel znacku PP.
Nasiel som vrchnak so znackou PP na stlacenom vzduchu (Alza)! Huraa. Tak som to pajkovackou tavil, drzi to dobre.
Dvojzlozkovy epoxid som nedaval, lebo ten sa tiez nekamarati s PP, tak nevidim dovod ho tam davat.
Tentokrat to drzi dobre a auticko posuvam dalej.
Naposledy upravil kfl dne 16.05.2023 23:05, celkově upraveno 6
exKIA cee'd SW 1.6 GDI 2015 - uz ma novy domov
kfl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2015)
113000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kryt sedačky spolujezdce

Příspěvekod mv12 » 01.05.2023 08:44

Moje oprava stále drží, takže pokud by jen lepidlo nepomohlo...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Kryt sedačky spolujezdce

Příspěvekod Zlaťáček » 19.02.2024 18:37

Dobrý den, chtěl bych se zeptat u ceed 2016 1.6 gdi mi prasknul držák bočního plastu sedačky u spolujezdce hopodařilo se mi vše tak nějak rozebrat akorát v zadní straně jak jsou dva plasty v sobě to ne a ne povolit.Poradi někdo jestli to lze vysunout nebo prostě zabrat silou přikládám foto..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zlaťáček Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 19.07.2020
Bydliště: Žiželice  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé