Ošetření dutin a spodku auta

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod gazpetr » 15.05.2008 21:57

Jak je to v dnešní době s nástřikem dutin a spodku auta? Dělá se to ještě, nebo je to zbytečné. Jaké s tím máte zkušenosti, jaké materiály používáte a na kolik to příjde? :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod Tony » 15.05.2008 23:06

gazpetr píše:Jak je to v dnešní době s nástřikem dutin a spodku auta? Dělá se to ještě, nebo je to zbytečné. Jaké s tím máte zkušenosti, jaké materiály používáte a na kolik to příjde? :kia:


aspon ceed je zespodu ošetřen a je něčím nastříkaný. dutiny bych neřešil. přece jenom je kastla pozinkovaná.
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod greenca » 28.05.2008 22:25

Asi to má určitě smysl,ale problém je se zárukama.Když jsem zkoumal podvozek svého CEEDa,tak jsem došel k názoru,že by si zasloužil přesříknout.Z fabriky to je docela odfláknuté a je tam docela dost mít které jsou vynechané (není nad ruční stříkání),ale mám obavy ohledně záruky. :kia: dává na CEEDa záruku 10 let na prorezivění karoserie,pokud jezdíte na pravidelné kontroly.V případě,že si to sami přestříkáme,nebo nechámé někde udělat tak už je to velký zásah do vozu.Otázka je co na podvozek používá :kia: aby se to stím novým nástřikem nepralo.Pokud bych podvozek stříkal,tak bych si zjistil a použil to samé co :kia:
Začnu to řešit tak za rok až dva.
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

...

Příspěvekod milan74kb » 29.05.2008 07:02

greenca píše:Asi to má určitě smysl,ale problém je se zárukama.Když jsem zkoumal podvozek svého CEEDa,tak jsem došel k názoru,že by si zasloužil přesříknout.Z fabriky to je docela odfláknuté a je tam docela dost mít které jsou vynechané (není nad ruční stříkání),ale mám obavy ohledně záruky. :kia: dává na CEEDa záruku 10 let na prorezivění karoserie,pokud jezdíte na pravidelné kontroly.V případě,že si to sami přestříkáme,nebo nechámé někde udělat tak už je to velký zásah do vozu.Otázka je co na podvozek používá :kia: aby se to stím novým nástřikem nepralo.Pokud bych podvozek stříkal,tak bych si zjistil a použil to samé co :kia:
Začnu to řešit tak za rok až dva.


No neviem, mojej polovicke sa velmi davno podarilo skrabnut spodok o obrubnik, hned na druhy den som na na prestreku a aspon na tom mieste kde to bolo
ja mam asi 4mm hruby nastrek, vtedy som ho videl aj zo spodu a mam vystriekane kompletne vsetko, aj dutiny, pricom ten zvysok je kompletne plastovy.
milan74kb Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 178  Témata: 5
Registrován: 07.11.2007

Příspěvekod autas » 16.07.2008 09:44

Souhlas s greenca. Měl jsem možnost prohlédnout si auto zespodu a vypadá to, že to stříkají na už částečně nastrojenou karosérii. Nástřik je "odstíněn" přívodem do palivové nádrže a různými dalšími hadičkami (odvzdušnění), kontrukčními díly zadní nápravy atd. Tak jsem to v :kia: reklamoval. Technik se na to podíval na zvedáku a říkal, že to tak mají všechny ceedy. Na důkaz mi zvedl i jiného nového ceeda a opravdu - bylo to skoro stejné. Já jsem oponoval s tím, že to ještě nemusí být správně, když to mají všechny, kdyby měly všechny například nedostříkaný kus nárazníku, také by to asi nebylo správně. Pak připustil přece jen, že nástřik na mém a tom jiném ceedovi má rozdíl. Nakonec jsme se dohodli na nástřiku spodku já 50 a :kia: 50% nákladů (asi 500Kč). Takže teď mám nastříkaný spodek celý a od :kia:, tudíž se zárukou beze změn. :D Co se týče dutin tak porovnávám s předchozí Fabií. Tam byly dutiny ošetřeny fakt dobře, a nejen dutiny. (i vnitřní strany zadních blatníků pod čalouněním v kufru) Ceed podle mne na tom tak dobře není, tam to vypadá na vnitřky dveří, a jinde tam co jsem viděl se asi spoléhá na pozink plechy. Jak vypadají prahy a sloupky vevnitř nevím :) Napoti tomu se mi ale ceed mnohem víc líbí a výkonem je také úplně někde jinde. Nakonec, proto jsem si ho koupil. :D
Uživatelský avatar
autas Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 1
Registrován: 12.06.2008
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
16100 km @ 6.9 l/100km

Příspěvekod mbiron » 16.07.2008 11:05

@Auťas dobry postreh, vim ze jsi o tom mluvil uz na srazu ale tohle je fakt ze kdo ma dneska moznost zvednout auto a podivat se jak jsou nastrikani milacci ze spoda. Ja si tu praci dam a auto si necham zvednout na svazarmu a omrknu to jak to s nastrikem je a pripadnou reklamaci to vyresim.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod autas » 16.07.2008 14:51

Jasně, čím dřív, tím líp. Věřím, že Ti vyjdou vstříc jako mně. :wink: Teď se na něj půjdu na chvíli podívat - co by se dalo vylepšit :no:
Uživatelský avatar
autas Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 1
Registrován: 12.06.2008
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
16100 km @ 6.9 l/100km

Příspěvekod mbiron » 16.07.2008 17:01

Auťas píše:Jasně, čím dřív, tím líp. Věřím, že Ti vyjdou vstříc jako mně. :wink: Teď se na něj půjdu na chvíli podívat - co by se dalo vylepšit :no:
Uvidime,necham se prekvapit pristupem servisu v Moste.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 16.07.2008 17:33

podla mojho predajcu rio ma vystriekane dutiny, dnes som sa na to pytal... vie mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod matko100 » 16.07.2008 22:18

To o RIU by tiez zaujimalo.
matko100 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 8
Registrován: 02.01.2008
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Příspěvekod Návštěvník » 17.07.2008 03:37

Aj mna :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 17.07.2008 09:35

tak sa skuste aj vy opytat u vasich predajcov, co vam povedia... ci su jednotny
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 05.10.2008 22:39

Kamarádovy to stříkali minulý týden na Subaru (taková ta minidodávka) a vyšlo ho to na cca 3000kč.....kdyžtak můžu dát číslo na servis kde to dělají
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod pershin » 24.02.2009 18:01

Ptal jsem se u Emil Frey , jestli mají zkušenosti s nedostříkanými místy a jestli to mohou dostříknout. Zkušenosti nemají, neví o tom a nástřik spodku neprovádí. Nejedná se v tomto případě o nedododržení technologického postupu při výrobě vozu? Už jste někdo donutil prodejce tento nedostatek odstranit v rámci záruky? Mě to přijde úplně stejné ,jako by nebyla dolakovaná nějaká část karoserie.(přeci to není nějaká doplnková práce)
* Tak mě napadlo, píše se tu celkem dost o korozi dveří, ale už jste měl někdo možnost podívat se jak vypadají právě nedostříknutá místa na spodku? Jsem zvědavej jestli se na tom nepodepíše letošní zima.
Uživatelský avatar
pershin Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 1
Registrován: 06.02.2009
Bydliště: Rudná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
3000 km @ 7.4 l/100km

Příspěvekod greenca » 25.02.2009 21:52

to pershin

Nedostříknutá místa má každý CEED kterého jsem viděl a už jích pár bylo :D ,ale nemyslím si že by to začalo reznout,pokud ovšem nějak nepoškodíš,nebo odřeš plech,protože plechy karoserie jsou zinkované.
Osobně si auto na jaře stříknu pro klid duše.Občas se mi stane když jedu v hlubokých sněhových kolejích,tak škrknu spodkem,ale zatím jsem ještě nic neškrábnul
CEED je na tom ještě dobře oproti SOULu,tam to soudruzi v Koreji odflákli ůplně.
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé